Domácnost

Vrácení po deseti letech?

Děkujeme za další pěkný příspěvek na téma“Co nechceš mít, půjč“. Tentokrát nám svůj příběh půjčeného trička napsala čtenářka s nickem Vladusz

Dobrý den redakce

Dnešní téma ve mně vyvolalo vzpomínku na 3. třídu, kdy jsme měli ve škole nějakou besídku pro maminky. Holky měly mít pokud možno růžová trička a kluci modrá. Já měla doma růžová trička dvě. To jedno jsem měla obzvlášť ráda, byla na něm zezadu taková krásná červená  kytička. Moje kamarádka Zuzanka neměla žádné růžové tričko a tak jsem ji to svoje půjčila. Tedy, spíš moje mamka jí ho půjčila. A samozřejmě to hezčí, s červenou kytičkou. Byla jsem pak celou besídku naštvaná, že ona má nejhezčí tričko, které bylo přitom moje!

Asi dva měsíce po besídce jsme se stěhovali celá rodina do jiného města (do Prahy)). Zuzančina mamka to tričko asi prala dost dlouho, protože do našeho odjezdu ho vrátit nestihla. Když jsem se v novém domově vybalovala, tak jsem si na něj vzpomněla a strašně jsem vyváděla, že jsme ho nechali u Zuzky. Nosila jsem to tričko opravdu nejradši.  

Uběhl nějaký čas a Zuzka se dostala na Vysokou školu do Prahy. Po našem odstěhování jsme se spolu nestýkaly, až najednou volala, že je v Praze, že by ráda viděla kamarádku z dětství. A že pro mě něco má.

Ano, vrátila mi růžové tričko s červenou kytičkou vzadu. Jen mi ho vrátila asi s desetiletým zpožděním. Takže ať dělám, co dělám, už se do něj nevejdu.

A už bych také Zuzce nic nepůjčila, kdo ví, jak budu vypadat za dalších deset let, kdyby mně třeba vracela moje oblíbené letní šaty, po kterých nedávno pokukovala.

Vladusz

Ale to je od Zuzky hezké, že to tričko vrátila. Jistě bylo nenošené...

Co vy na to, milé ženy-in? Půjčila jste někdy někomu oblečení? Dopadla jste stejně jako Vladusz? Půjčila jste si někdy od někoho oblečení? Vrátila jste ho v pořádku a včas? Půjčila jste si někdy šaty v půjčovně? Byla jste spokojená, nebo už byste to nikdy neudělala? Co byste si po zkušenostech už nikdy nepůjčila?

Napište nám na: redakce@zena.cz

   
24.05.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] LudPa [*]

  Pozdě, ale přece.

  superkarma: 0 24.05.2011, 16:01:20
 2. avatar
  [3] Dante Alighieri [*]

  Já byla na oblíbený oblečení hodně háklivá. Nepůjčila jsem ho ani sestře a bylo z toho dusno, máma na mě naštvaná, ale já prostě ustoupit nechtěla.

  superkarma: 0 24.05.2011, 13:57:33
 3. avatar
  [2] enka1 [*]

  Já vrátila kamarádce památník po30ti letech a jakou měla radostSml16

  superkarma: 0 24.05.2011, 13:51:13
 4. [1] pinokio [*]

  Moje Anička/10let/by cokoliv růžového nikdy nepůjčila,možná něco modrého,co zdědila po bratráncích.Sml16

  superkarma: 0 24.05.2011, 12:51:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme