„Svět je plnej bláznů a opravdovej chlap je vzácnost,“ tak přesně tato slova zpívá ve své písni Leona Machálková a mě ihned napadla při pohledu na mužskou zpěvačku Conchitu Wurst. Že nevíte, o koho se jedná? Tak si ho/ji pojďme představit.

Thomas Neuwirth je 25letý rakouský gay, drag queen umělec a travesti zpěvák, který si říká Conchita Wurst. Asi nejvíce se dostal lidem do podvědomí, když v květnu letošního roku zvítězil/a v soutěži s názvem Eurovision Song Contest. Svým vystoupením vzbudil/a rozpolcené ohlasy, ono už na první pohled je zřejmé, že se nejedná o klasického muže ani zpěvačku tak, jak je známe, nýbrž o spojení obou světů.

dsa

Vysvětlení pojmu drag queenjedná se většinou o muže, který se snaží svým oblečením, chováním a vizáží napodobit ženu. Drag queen nemusí být pouze gay či transgender osoba, může jej vykonávat každý, bez ohledu na sexuální orientaci.

sda

Conchita Wurst je osoba s femininním vzezřením podpořené hustými vousy, které jsou pro něj/ni typické. Tom chce prostřednictvím Conchity poukázat na netoleranci k odlišnostem mezi lidmi, tvrdí o sobě, že je genderově neutrální, ale mluví o sobě v ženském rodě, proto i já ji teď tak budu oslovovat.

asd

Po vítězství v soutěži se stala téměř fenoménem a otevřely se jí dveře do světa opravdových celebrit, které na ni ve většině případů koukají s opovržením. Ne všichni se ale na vousatou zpěvačku takto dívají, někteří ji podporují jako například francouzský módní návrhář Jean-Paul Gaultier. Ten jí dal prostor během své módní přehlídky v Paříži, a že se jednalo o velmi dobrý tah, bylo jasné ihned, jak vstoupila na molo. Conchita si v extravagantních černých svatebních šatech vysloužila obrovské ovace a byla hvězdou celé akce. „Vždycky říkám, že krása spočívá v odlišnosti. Conchita toto ukázala, je nezastavitelná. A vypadá v couture skvěle, je to opravdová haute couture žena,“ řekl Gaultier.

dsa

Conchita je sice známá především coby vousatá zpěvačka, ale zdá se, že se z ní stane i nová módní ikona. Po vzoru Jeana-Paula Gaultiera si ji pro svou kampaň vybral i světově uznávaný návrhář a fotograf Karl Lagerfeld. Ten s ní nafotil sérii snímků pro editorial s názvem „The New Normal“, kde Conchita pózuje po boku těhotné modelky Ashleigh Good v modelech značky Givenchy, Prada, Chanel a Rick Owens.

sda

Ač světlo světa tato vousatá dáma spatřila teprve nedávno, určitě ji čeká velká budoucnost a ještě o ní hodně uslyšíme, tím jsem si jistá.

sd
Zdroj foto: https://www.facebook.com/ConchitaWurst?fref=ts

Abyste slyšeli zpěvačku v akci, přikládám video z finále soutěže Eurovision Song Contest, kde vystoupila s písní „ Rise Like A Phoenix“.

Čtěte také:

Reklama