Bydlíme v podnájmu, ale teď se nám naskytla možnost byt, ve kterém jsme v podnájmu, koupit.

Všechno šlo celkem dobře až do doby, kdy k nám začaly létat vosy. A to konkrétně do koupelny.

Musím předeslat, že bydlíme v paneláku, takže koupelna nemá okno, jen stoupačky. A právě asi těmi stoupačkami k nám ty vosy létají. Nevím. Ale věřte, že to není nic příjemného, když sedíte na míse, konáte potřebu a zpod mísy vyletí vosa a začne kroužit v prostoru 1×1 m. Většinou zamíří hned ke svítidlu na stropě, mě si zřejmě nevšímá, ale já se vždycky tak strašně leknu, že vyskočím a utíkám pryč.

Vosy považuji za strašně zákeřná stvoření, myslím si, že jsou nevyzpytatelné. Na jejich bodnutí asi alergická nejsem, už mě pár vos bodlo, ale přece nebudu v bytě s vosami?!

Nevím, co mám dělat, nevím, jestli někde venku poblíž mají hnízdo a odtud k nám létají (bydlíme v nejvyšším patře pod střechou). Vím jen, že jsme domluveni v bance, že tam dnes přinesu žádost o hypotéku. Ale já nevím, jestli vůbec chci ten byt koupit!

Poradíte mi, co mám dělat?

Sitta


Milá Sitto, na vosy sice kabrňák nejsem, ale zkusil bych zavolat hasiče, ti znají odborníky a v případě nebezpečného napadení hmyzem volají hasiče i policisté a zdravotníci. Ale třeba některé čtenářky vědí něco lepšího...

Reklama