Bulvár

Vosa

Vdávala jsem se za jednoho hodně horkého srpnového dne.

Po obřadu a hostině jsme se vrátili domů, do rodinného domu, kde se na zahradě mělo pokračovat v oslavách s širším okruhem našich kamarádů. Měla jsem šílenou žízeň a sotva jsem vkročila do obýváku, popadla bez přemýšlení  láhev coly zapomenutou od ranního pohoštění svatebčanů (tehdy existovaly jen v malých skleněných lahvičkách) a obrátila ji do sebe. V láhvi ovšem byla vosa a já dostala žihadlo do rtu.

Nejdříve se nic nedělo - převlékla jsem se do „civilu“ a přemístila na terasu mezi svatebčany, ovšem posléze začal ret povážlivě otékat, každou minutou víc a víc, až už jsem neměla daleko k jedné ze 3 pohádkových přadlen, co v olizovala nit. Můj muž, vášnivý fotograf, lítal kolem mě s foťákem, leč já mu obratně a úspěšně uhýbala: přece nebudu zvěčněna ve svůj svatební den jako příšerka!!! Pro humor jsem tehdy, na rozdíl od něj a ostatních rozjařených svatebčanů, kteří se velmi bavili na můj účet, smysl rozhodně neměla!

Můj názor se mnou sdílel už pouze můj strýc, lékař, který mě starostlivě sledoval a když ret nabyl opravdu obludných rozměrů, zavelel: "Jedem!" Kam jinam, než k němu na kliniku. Pohledy, které na mě stále častěji vrhal od volantu, nabývaly na zděšení a auto na rychlosti. Když jsme dorazili na ambulanci a já se na sebe podívala do zrcadla, v šoku a se zoufalým výkřikem jsem klesla na lůžko, protože jsem vypadala skutečně strašně a ten pohled okamžitě radši zapomněla.... Každá nevěsta chce být ve svůj svatební den přece především krásná a na mě se ze zrcadla koukala k nepoznání znetvořená obludka! 

V dalším momentě mi byla vražena do žil kalciovka. Otok začal okamžitě ustupovat a když jsme se vrátili na zahradní slavnost, vypadala jsem už jen jako černoška s pikantně našpulenými rtíky, což působilo docela sexy, takže jsem se nechala už v klidu fotografovat.

Fotku u sebe teď nemám, ale i tak moje vizáž byla jen hodně slabým odvarem snímku, který bych dnes mohla do redakce poslat, kdyby byl můj čerstvý manžel tehdy ve svých fotoloveckých snahách úpornější! :-) Zuzana

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Tak to je moc hezký svatební zážitek, na takovou svatbu se fakt nedá zapomenout. Simona

Jaké vzpomínky, milé čtenářky, máte vy na svůj velký den? Vdávala se některá z vás v kostele? Zapomněli jste babičku na radnici? Jaké jste měla šaty? Byla vaše svatba krásná, okázalá a drahá nebo jen formální? Vzpomeňte si na film Slunce seno a pár facek - to byla pravá jihočeská! Jaká byla ta vaše?

Posílejte příběhy i fotografie, moc se těším na adrese:

redakce@zena-in.cz

   
29.03.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. [9] Anai [*]

  maje — #5 Mám jen malou černobílou, příběh se stal r. 1980 a manželství vydrželo přesně 15 let.... Já si myslím, že to bylo takové "varování", bratr se taky rozved a o svatební den, když si jel pro nevěstu, tak píchnul. Spravoval kolo sám, v bílém smokingu, nedal si říct... jemu manželství vydrželo asi 10 let.... Při svatbě druhého bratra a sestry se ovšem nic špatného nestalo a jsou taky všichni rozvedení, prostě jsme taková "rozvodová" rodinka a já jen doufám, že tu smůlu protrhne druhá generace Sml30

  superkarma: 0 29.03.2010, 15:43:31
 2. avatar
  [8] Hanice [*]

  To znám, maminku také vosa píchla do rtu tak ani nepotřebuji foto, živě si to dokážu představit :-)

  superkarma: 0 29.03.2010, 10:45:13
 3. avatar
  [7] enka1 [*]

  Věrulinka — #4 Já začla být alergická po dětech, ukradly mi imunitu, prášky mám u řidičáku, v peněžence......

  superkarma: 0 29.03.2010, 10:03:56
 4. avatar
  [6] Věrulinka [*]

  maje — #5 Sml30

  superkarma: 0 29.03.2010, 08:48:35
 5. avatar
  [5] maje [*]

  a já se těšila na fotku. hned bych měla lepší denSml54

  1. na komentář reaguje Věrulinka — #6
  2. na komentář reaguje Anai — #9
  superkarma: 0 29.03.2010, 08:34:54
 6. avatar
  [4] Věrulinka [*]

  enka1 — #2 moje dcera v 25 letech dostala alergii na včely, nikdy před tím neotekla, taky byla na kapačkách, od té doby musí sebou nosit prášky Sml15 pro případ píchnutí včely. Je jí 38 a ani jednou pigáro nedostala Sml30, zatím.

  1. na komentář reaguje enka1 — #7
  superkarma: 0 29.03.2010, 08:21:57
 7. avatar
  [3] Ivana. [*]

  já měla taky dobrou svatbu. Když jsem si sedala do auta tak mi rupli kostice v korzetu, takže jsem celou dobu i při obřadu strávila v takovém bílém kožíšku přes ramena a pod tím téměř nic. A prdlá sousedka když jsem jí to říkala co se mi stalo, ke mně přišla a ukáááž? a celý mi to rozhalila, no málem jsem jí praštila. Pak ještě při házení kytice koza stará po tom skočila a chytla jí... no neměla jsem daleko k vraždění, taky ona dostala svůj díl od jejího manželaSml30

  superkarma: 0 29.03.2010, 08:20:44
 8. avatar
  [2] enka1 [*]

  Mám opravdu živou představu. Já strávila dva dny na kapačkách, nebylo to při svatbě a vosa byla na lahváči.

  1. na komentář reaguje Věrulinka — #4
  superkarma: 0 29.03.2010, 08:14:38
 9. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml79 Sml30, ale do smíchu ti nebylo, svatba se vydařila, tak hodně štětstí Sml67

  superkarma: 0 29.03.2010, 08:09:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme