Rodina

Volný čas


„Vy budete ochutnávat oba?“ kroutil hlavou nevěřícně kamarád před vchodem do vinného sklípku. „Jojo, všichni tři,“ upřesnil Stvořitel. A tak mohl večer začít…

 

Kvapem se blížící poslední den v zaměstnání přinesl i obavu, abych se v náhle volných dnech příliš nenudila, tzn. příliš se nepozorovala a nestresovala. Pro tento účel jsem sestavila seznam všech úkolů, které jsem s vidinou volna ležérně odkládala a které je potřeba bezpodmínečně splnit do doby slehnutí (protože pak už nebude čas vůbec na nic).

Je to seznam značně rozsáhlý, zvící nákupních položek před rodinnou oslavou vánočních svátků. Kromě povinností vcelku otravných jako je úklid bytu, kupení krabic naplněných věcmi ke stěhování nebo reklamace rozbitého toastovače je možno uvolnit se při plnění povinností víceméně příjemných, jako je výběr a objednání pohodlného dvoulůžka, které něco vydrží, nebo utrácení za miminčí nezbytnosti. A pak jsou tady i takové položky, na jejichž odfajfkování se vyloženě těším. Návštěva kadeřníka například. Četba. Tvorba alba svatebních (a jiných) fotek (bože, už je to víc než půl roku). A tak podobně.

A aby ten přechod nebyl tak šokantní, začali jsme se Stvořitelem s příjemnostmi už s předstihem. Ta vinná ochutnávka například. Byla to taková nečekaná a spontánní akce. Jeden telefonát, pár kroků rychlé chůze a rozpálení z pražských ulic jsme se ocitli v chládku jednoho vinohradského sklípku. Devět skvostných vzorků, hodnoticí tabulka a sleva na předváděné odrůdy. Asi den předtím mě jen tak mimochodem napadlo, že je to už téměř šest měsíců, co jsem nepozřela ani kapku alkoholu (v dřívějších dobách nepředstavitelné).

Bylo tedy na čase s abstinencí trochu zacloumat. Samozřejmě že smyslem takové ochutnávky není pořídit si opici, stačí pouze distingovaně přičichnout, usrknout, znalecky pokývat hlavou a následně zbytek vzorku vylít do karafy k tomu účelu připravené. No, tak asi deci a půl jsem vypila. Ale ta chuť stála za to. Odcházeli jsme se dvěma lahvemi pozdních sběrů a přemýšleli, kam je uložíme. Náš byt mrňousek už je zpola zaplněn rozličnými lahvemi skotské, které nás pomalu začínají obírat o menévrovací prostor, ale my přesto novým neodoláme, a to ani ve fázi, kdy já alkohol nekonzumuju vůbec a Stvořitel díky této skutečnosti velmi střídmě. Snad se jejich počet trochu umenší ve chvíli, kdy Pan Miminko vykoukne na svět.

Předcházející díly deníku budoucí maminky najdete ZDE.

 

No a taky už byla zahájena grilovací sezona. První party s rozžhavenými uhlíky sice proběhla na terase holešovického činžáku, ale i tak měla něco do sebe. V decentním počtu čtyř účastníků jsme se nenechali odradit silným větrem a škrtli zápalkou. A vida, přestalo foukat. V čele žebříčku největších pochoutek se tentokrát umístil grilovaný banán zalitý javorovým sirupem. Myslím, že jsem objevila další těhotenskou delikatesu. Prý je ještě lepší se sýrem mascarpone, ten jsme bohužel neměli. Ale i tak – mňam!

„Dyť vůbec nic nedělá,“ pronesl zklamaně kamarád ve chvíli, kdy se grilovací posezení chýlilo ke konci a došlo i na ošahávání mého pupku (což je v poslední době stále častější, své ruce na mé tělo kladou bez varování i zcela neznámí lidé a já nevím, jestli se mi to líbí). „No to by ses divil,“ musím se ohradit, protože Pan Miminko o sobě dává vědět čím dál častěji a hlavně viditelněji.

Už to není jen takové decentní šťouchání jako doposud,
ale regulérní převalování, které při pozorném sledování budí dojem blízkého vetřelčího vyvrhnutí. Zkrátka děsivé! Když je moc dlouho klid (ale nestává se to často), zkouším si zboku do břicha jemně píchnout ukazováčkem, a někdy to zabere. Musím to ale dělat tajně, protože Stvořitel to nevidí rád. „Chceš mu vypíchnout oko?“ ptá se pak dotčeně.

Už jen dva měsíce a Pan Miminko tu bude s náma. Jak asi bude vypadat? Jsme moc zvědaví…a natěšení.

   
30.05.2008 - Těhotenství a porod - autor: Pavel Miškovský

Komentáře:

 1. [17] Ei.lin [*]

  Ježkovy to je dlouhej příspěvek...začíná bejt znát,že už dva tejdny ležim doma s nohama nahoře

  superkarma: 0 04.06.2008, 11:16:25
 2. [16] Ei.lin [*]

  Já výraz šokantní náhodou znám mám za to,že sem ho slyšela v nějakym staršim českym filmu... nějaká dáma tam velmi dramaticky prohlásí: "Oh, jak šokantní!"
  chuť na alkohol tak nějak nechápu,když mně dal manžel před pár měsíci čichnout medoviny, aniž by mi ukázal, co to je, tak jsem měla pocit,že mne snad chce otrávit nějakym ředidlem,nebo kdovíčim, úplně jsem se tim zadusila, a on se jen smál, že je to medovina, že tu jsem přece měla i ráda . Taky jsem před pár dny našla zbylý vánoční cukroví, zbyly přesně ty druhy z rumem a s kávou. Mně obojí smrdí, a manžel prostě cukroví tolik nejí... To je tak když toho napečete hafo, o Vávocích vám přestane chutnat a pár dnů nato vám test potvrdí, že tušíte správně proč .
  A do bříška se prstem nepíchám, nevim co by na to řeklo miminko, ale mně by to určitě nepřijemný bylo. Když mám pocit,že se dlouho nehejbe, zlehka na něj ze strany zatlačim dlaní. Většinou se buď odtáhne, nebo se pod tu dlaň naopak nacpe, jakoby jednou chtělo hladit a jindy zas říkalo, teď mi dej pokoj. Asi je trochu jako kočka .

  superkarma: 0 04.06.2008, 11:14:45
 3. avatar
  [15] Lotka [*]

  macekzn: možná by stačilo si sundat mozek z poličky

  superkarma: 0 31.05.2008, 14:35:25
 4. [14] macekzn [*]

  Ahojky všem...No řeknu Vám,takto zvláštní příběh jsem ještě nečetla.Opravdu zajímavé.Jen jsem z toho moc nepochopila.Asi si budu muset pořídit nějaký ten slovník.Martina

  superkarma: 0 30.05.2008, 19:55:21
 5. avatar
  [13] femme [*]

  ježíííííš, ještě celé dva měsíce?

  superkarma: 0 30.05.2008, 15:36:07
 6. [12] mindulinka [*]

  Při prvním těhotenství jsem na alkohol neměla ani pomyšlení. Teď mám tak strašnou chuť na panáka a přitom, když nejsem těhotná si dám max. vínko, ale panáka jen výjimečně. Naštěstí doma žádné láhve nemáme a tak nemám provokaci.

  superkarma: 0 30.05.2008, 14:04:29
 7. avatar
  [11] ToraToraTora [*]

  závislá na čokoládě: myslím, že nejde o vypíchnutí očí jako o to, že od objevení se těch dvou čárek na těhotenském testu většina budoucích otců zmagoří a dělají nepředložené věci a z úst vypouštějí neuvěřitelné věci málem hodny označení urban legend

  superkarma: 0 30.05.2008, 12:22:38
 8. avatar
  [10] závislá na čokoládě [*]

  Pokud má Adéla termín za 2 měsíce, mimino už by se mělo otočit buď hlavou dolů nebo nožičkama. Riziko vypíchnutí očí je opravdu nulové

  superkarma: 0 30.05.2008, 11:38:10
 9. avatar
  [9] olga ebertová [*]

  Mě zaujalo slovo miminčí nožná bych tam dala spíše miminkovské

  superkarma: 0 30.05.2008, 11:36:27
 10. avatar
  [8] Žábina [*]

  Petrushe: ad 7

  ono by stačilo dát tam slovo - JAKO - jako před rodinnou oslavou vánočních svátků

  superkarma: 0 30.05.2008, 11:12:57
 11. avatar
  [7] Petrushe [*]

  Josephine: To ani nezkoušej, hlavně že ovládáš klávesové zkratky CTRL+C a CTRL+V

  superkarma: 0 30.05.2008, 11:04:10
 12. [6] Josephine [*]

  šokantní mě taky zarazilo. Ale nějak nechápu tohle: článek je sem dán 30. 5. a autorka píše o blížící se oslavě vánočních svátků... no nic.

  superkarma: 0 30.05.2008, 10:39:49
 13. avatar
  [5] RenataP [*]

  Petrushe: no jo, nedalo mi to, četla jsem 3x a až poté pochopila, seznam jako vánoční nákup
  Při prvním čtení mě to nešoklo, spíš mě zaujalo to píchání do mimina...

  superkarma: 0 30.05.2008, 10:39:44
 14. avatar
  [4] Petrushe [*]

  Josephine: Nejspíš to bude tak, že si autorka napsala tak dlouhý seznam, jako obvykle píše před Vánoci...stačí se nad tou větou hlouběji zamyslet, taky jsem to četla 2x
  Šokantní jsem taky snad neslyšela, občas moje mladší sestra vypustí něco jako ''šokézní''....

  superkarma: 0 30.05.2008, 10:29:23
 15. [3] Josephine [*]

  šokantní mě taky zarazilo. Ale nějak nechápu tohle: článek je sem dán 30. 5. a autorka píše o blížící se oslavě vánočních svátků... no nic.

  superkarma: 0 30.05.2008, 09:21:35
 16. avatar
  [2] evita_ij [*]

  "šokantní" co takhle šukantní

  superkarma: 0 30.05.2008, 08:27:40
 17. avatar
  [1] RenataP [*]

  Jen jestli si Stvořitel sám dává bacha, aby spodem děcku nevypích oko když má takovou starost...
  Nicméně Adéle docela závidím tu snad neuvěřitelnou touhu po alkoholu v těhotenství, mě napadla párkrát snad jen becherovka a to jen z čirého zoufalství, že bych po ní třeba neblila...

  superkarma: 0 30.05.2008, 06:29:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme