čtenářka Iva K mobil má, a dokonce jím obdarovala i babičku, ale přednost dává komunikaci z očí do očí. Děkuji Vám Ivo K za Váš příspěvek.

Krásný den milé děvčata.

Dneska má mobil opravdu každý. Dělají se i pro děti i pro důchodce. Pomalu se ztrácím v jejích funkcích. Když jsem si naposledy chtěla koupit mobil, tak mě prodavač doslova zasypal jeho funkcemi a spoustou zkratek. Pásmo GSM a EDGE, TFT, 64 polyfonních vyzvánění, DRM (OMA v1.0), Bluetooth (v2.1), USB v2.0, Fotoaparát s rozlišením 1,3 Mpix.... bla bla bla. Chtělo se mi křičet a říct, že jsem chtěla telefon, né počítač. Vůbec se důchodcům nedivím, že mají z telefonu strach. Že se bojí zmáčknout jakékoli tlačítko, aby něco nepokazili... Nemám ráda tyhle nadupané telefony, Drahé jak jedna zahraniční dovolená. Člověk je pak stále ve stresu, jestli ho někdo neukradne, nebo si ho sám nezničí svou neopatrností.

Telefon používám opravdu jen na volání. Když ho občas zapomenu doma na stole, tak si maximálně oddechnu. Nikdo mě nezastihne a nevolá mi kdykoli se mu namane. Většinou v té nejhorší situaci. U placení u pokladen s pořádnou frontou za zády. Zvlášť moji rodiče    mají na tyto situace 6 smysl. A zuřivě volají a chtějí si povídat :-) Člověk pak ztrácí své soukromí, je   vždy k dispozici a do telefonu neumí říct ne.

Ćas našich dědů a babiček bez   telefonu mělo své kouzlo. Lidi si k   sobě našli cestu. Poseděli, popovídali a prostě se viděli naživo. Na návštěvě a v přímém kontaktu se navazují lépe vztahy. S telefonem se vyhrkne na člověka jen to nejnutnější, kdo umřel, kdo je zdráv či nemocný a že se má vlastně každý dobře :-).

Naší babičce  k jejím šedesátinám jsme dali náš vysloužilý telefon jen pro její pocit bezpečí Bydlela sama na domečku a nás viděla jen o víkendu. Nechtěla slyšet o žádné čertově skříňce (jak tydlifonu sama říkala) :-) Dali jsme jí tam jen pár čísel. Na nás a do nemocnice a na pohotovost. Jak se dovolat jsem se jí pokoušela vysvětlit asi hodinu. Po pár dnech jsem se jí chtěla dovolat a zjistit, zda vše nezapomněla. No nedovolala  jsem se. Telefon byl hluchý.  Tak jsem při první nejbližší návštěvě pátrala po problému. Říkám, babičko, ty nemáš nabitý mobil. Nemůžu se ti dovolat. A ona, však jsem ho nabíjela v trafice před týdnem a nikde nevolala. Neměla prostě tucha, že to má nějakou baterii a musí se strkat i do zásuvky jinak se vypne :-) Prostě nabíjela přes terminál a jinak ho schovala do šuplíku. 

Doma mám obyčejné véčko. Možná tam mám i další funkce, ale nějak jsem po tom nepátrala.  Na focení mám Digitální foťák, na internet počítač a hudbu poslouchám zásadně jen z rádia. Stará škola že? Ale raději než přes telefon komunikuji přes ICQ, Facebook a někdy mám i přes moře videohovor. Raději mám tedy internet. U telefonu bych se asi nedoplatila.

Mějte se krásně, a klidně mi zavolejte. Ale raději přes Skype :-)

Iva K.     
 Text nebyl redakčně upraven


Právě končí téma dne: Dokážete si představit život bez mobilního telefonu?

V 16 hodin se dovíte, která z vás dnes dostane kytici…

ky

Reklama