Víte, jaký je mezi nimi rozdíl? Žádný. Bohatě nabírané, jemně skládané, šikmo střižené a decentní k nám vtrhly ze světových mol a staly se nejdekorativnějším prvkem sezony.

Kde je najdeme? V jemné a minimalistické verzi na lemech výstřihů, jako ukončení rukávů, na žensky šik sukních a šatech ke kolenům. Ale i v té lehce agresivní formě na širokých cikánských sukních a dlouhých večerních šatech. Volánové sukně v gipsy stylu nám přetrvaly z podzimní sezony, jen barevnost je jemnější, pastelovější a materiály lehčí, transparentnější. Hodí se k nim jednoduché topy a střízlivé blůzky.


Volán dokáže být romantický, ale i střízlivý. Záleží na vzoru, materiálu a pochopitelně na kombinaci jednotlivých prvků.

Největšího rozmachu si volány užily v biedermayeru, kdy pokrývaly téměř celé šaty. A protože se šilo především z hedvábných taftů, volány lehce odstávaly a šaty působily nadýchaně a dekorativně. Že umí být volány i velmi střídmé, dokazuje obrázek šifonových šatů z dílny mé oblíbené návrhářky Vionnet. Volány jsou zde hladce položeny na šikmo střižené sukni a dodávají modelu jen strukturu a křehký pohyb. V každém módním období si volány našly své místo. A jak je vidět i v době praktické a neromantické, jako je právě ta naše, má své nositelky.


Patříte mezi ně i vy?
Napište mi svůj názor.
Nosíte volánky nebo jsou vám proti srsti?
 

Reklama