.

Volám SOS! Manželka kolegy mi nasadila brouka do hlavy!

Vztahy

Volám SOS! Manželka kolegy mi nasadila brouka do hlavy!

 

Dobrý den do redakce Žena-in.

Mé volání SOS je o řešení situace, ve které jsem se ocitla díky upřímnosti manželky kolegy mého přítele.

Nevím, co dělat.
Můj přítel Marek a Jakub jsou kolegové ve velké firmě a sedí spolu s dalším kolegou v kanceláři. Pracují spolu už dva roky, chodí spolu na obědy a všechno se zdálo být ok.

Dokonce jsem se seznámila i s Jakubovou ženou Alicí.
Spolu s Jakubovou rodinou jsme byli i v zimě na víkendové chatičce.
Nedlouho potom mi začala psát  Alice. Zmínila se i o tom, že jí Jakub řekl, jak je Marek v práci nesnesitelný se svým každodenním povídáním o našem novém papouškovi. Trochu mě to udivilo, ale nevěnovala jsem tomu pozornost.

Nedávno jsme si s Alicí začaly zase psát, co děti a zvířátka, znáte ty konverzace, když někoho znáte jen tak trošku. Tentokrát už se rozepsala o tom, jak Jakub už nemůže Marka vystát, jak je Marek hrozný a nepříjemný atd. Zarazila jsem se a přepadl mě špatný pocit. Od Marka jsem doma neslyšela na Jakuba žádné špatné slovo, je fakt, že o něm už tak často nemluví jako dřív, ale to snad neznamená, že mají nějaký problém.

Horší je, že Jakub nedokáže Markovi říct, co ho vlastně štve. Takže ten ani nemá šanci něco změnit. Nezdá se mi, že by Marek měl být až tak příšerný, jak Alice píše, a vůbec se mi to nelíbí. Sice to doplňuje slovy, že si to kluci musí vyříkat mezi sebou a tak nechápu, proč mi to celé napsala.


O víkendu máme jet s Jakubovou rodinou zase na chatu.  A tak přemýšlím, co dělat. Mám si s Markem promluvit ještě před víkendem, nebo to prostě nechat být?

Děkuji za názory a rady. Lenika

   
14.06.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [31] Lenika [*]

  Dobré ráno všem, na vaši radu jsem si s Markem promluvila. Právě jsme byli na procházce s a to je vždycky příležitost pro vážnější hovory. Nejdříve jsem se ho zeptala, jak vychází s Jakubem, jestli stále dobře. Divil se proč se ptám, ale odpověděl, že ano, že se spolu normálně baví. Tak jsem mu řekla, co mi Alice psala. Ne všechno, protože jsem mu nedokázala říct, že o něm psala, jak je nesnesitelný a děsný a vůbec hrůza . Tak jsem mu diplomaticky nastínila situaci, s tím, že nechápu, proč měla potřebu mi psát, jak je upovídaný a nepustí Jakuba ke slovu a že na něj prý zkouší nějaké finty.. A že Alice pro mě nic neznamená, že je jen taková známá a ho mám ráda a nechci, aby byl za oslíka a o ničem nevěděl a mohl se zařídit. Marek byl překvapený . Mlčel a mě bylo hrozně. Pak jen řekl,že Jakub je občas dost náladový. Ale to bylo všechno. Jsem ráda, že jsem mu to řekla, ale bylo mi ho dost líto. Uvidíme, co bude dál. Mějte se zatím hezky a ještě jednou děkuju

  superkarma: 0 15.06.2005, 07:17:59
 2. avatar
  [25] Lenika [*]

  Děkuji za názory a tipy . Prý ze sebe Marek dělá chytrého a při tom se třeba v tom tématu vyzná i Jakub. Ale ten se nedokáže prosadit, prostě jen sedí a čučí a pak si stěžuje doma, že se nedostane ke slovu... Marek když je do něčeho zapálený, tak o tom mluví, no. Já přesně nevím, co tím Alice sleduje . Ještě mi píše, že : "to je prostě hrozný, jak je Marek nesnesitelnej".. A netuším, čím jinak je tak nesnesitelný.. ale dneska mu to řeknu, nesnáším, když takhle někdo mluví o mém .

  superkarma: 0 14.06.2005, 15:31:14
 3. avatar
  [24] Julča [*]

  Řekni to manželovi,jak holky radily a jeďte na chatu sami.S Alicí bych si víkend nekazila.Nebo pozvěte někoho jiného,kdo o to bude stát.A souhlasím,že když mu to neřekneš,děláš z něho blbce.

  superkarma: 0 14.06.2005, 14:47:17
 4. avatar
  [22] LenkaT. [*]

  Taky se přimlouvám za to, abys to Markovi řekla, pokud si ho vážíš, zaslouží si to. Pak ať si to chlapi vyříkají spolu a Jakub si případně udělá pořádek doma. Nechat si to pro sebe a trápit se s tím jenom ty sama, je blbost. Takto by ses jen přede všemi přetvařovala.

  superkarma: 0 14.06.2005, 14:22:51
 5. avatar
  [18] Kelly [*]

  Někdy trvá dlouho, než poznáme, že ten, s kterým se tááák báječně bavíme a smějeme a trávíme spolu i volné chvíle, je pěkná podrazácká .
  Marek má plné právo znát přesně to, co jsi nám Leniko, napsala. Pokud mu to neřekneš, děláš z něho pořádného vola ... na chatu pozývá někoho, koho nazývá kamarádem ale který ho PRÝ nesnáší a navíc ta pipka Alice ... kapitola sama.
  Já osobně bych tu chatu zrušila ... tak si zkazit víkend .
  Aspoň do doby, než se situace vyřeší ... a možná se z té nevinné pomluvy vyvine pěkný cvrkot, aspoň se vyvrbí, kdo za tím vším je a co tím myslel ...

  superkarma: 0 14.06.2005, 14:02:30
 6. avatar
  [17] Žábina [*]

  já nevim že se chce někdo za každou cenu přátelit...mě to přijde jako podlízání a nemůžu si pomoct

  superkarma: 0 14.06.2005, 14:01:54
 7. avatar
  [16] marcellina* [*]

  Leniko, ja bych priteli rekla presne to (nejlepe jeste pred spolecnym vikendem), co mi napsala/sdelila Alice... uvidis, co ti na to rekne sam. Nicmene jako partnerka sveho pritele ho znam nejlip a rozhodne bych mu pak verila to, jak se k tomu vyjadri on.

  superkarma: 0 14.06.2005, 13:35:39
 8. avatar
  [15] colombo [*]

  Markovi řekni na rovinu, co se děje, co Ti Alice píše, a jestli má Marek s Jakubem nějaký problém, ať si to vyřídí spolu. Přece to nebudete řešit vy dvě s Alicí.

  superkarma: 0 14.06.2005, 13:16:27
 9. avatar
  [13] catcat [*]

  Lenika: s Alicí se moc neznáš, kluci se údajně nesnáší (jestli nechce Alice zanášet), proč se trápit o společném víkendu! Jenom úplná pipka by tohle řešila s manželkou kolegy, kterou zas až tak moc nezná

  superkarma: 0 14.06.2005, 12:43:19
 10. avatar
  [10] Lenika [*]

  Karol: Víkend navrhl Marek,(je to naše chata) protože nemá tušení, co se děje.. A Alice chce jet, protože je ráda za každé rozptýlení při mateřské.
  Lowel: Jakub se patrně Alici svěřuje, co ho v práci štve. Nechápu, co tím ona sleduje, když se vídáme opravdu minimálně

  superkarma: 0 14.06.2005, 12:33:03
 11. avatar
  [7] gerda [*]

  Lenika: asi bych fakt omezila společné akce mimo pracoviště. Když se spolu lidi otravují v práci, má smysl pokračovat i ve chvilkách odpočinku a kazit si to tam? Neříkám jít přímo do konfliktu metodou "řekni, co ti na mě vadí a hned nebo uvidíš!":) Jenom bych se vymluvila, že momentálně nemůžeme, ať jedou sami. A podle toho, jestli vás budou přemlouvat nebo jestli uvidíte, že se jim vlastně ulevilo, můžete postupovat dál. Ono se to nějak vyvine, ale asi bych to přes koleno nelámala - přece jenom, v dusnu se pracuje moc špatně. Opravdové kamarádství by ale mělo unést i nějakou tu nepříjemnost. Když ne, tak to asi moc velké kamarádství není a není ani čeho litovat.

  superkarma: 0 14.06.2005, 12:12:12
 12. avatar
  [5] Lenika [*]

  Meander: to vůbec ne.
  gerda: Nemyslím si, oba tráví hodně pracovního času i mimo kancelář a na společné akci jsem byli zatím jednou..

  superkarma: 0 14.06.2005, 11:55:24
 13. avatar
  [4] gerda [*]

  a nemají prostě jenom ponorkovou nemoc? Víte - sedět s někým v práci a pak s ním ještě trávit volný čas, to chce opravdu velkou výdrž. Asi bych se udělala trošku vzácnější a naplánovala si s přítelem individuální program. Zvlášť, když to ve vzájemném vztahu mezi nimi začalo vrzat.

  superkarma: 0 14.06.2005, 11:52:58
 14. avatar
  [3] Meander [*]

  Nejde Alice po Markovi?

  superkarma: 0 14.06.2005, 11:43:59
 15. avatar
  [1] ifka [*]

  Asi bych si s Markem promluvila a řekla mu, co mi napsala.
  A na chatu to nevím zda-li bych jela. Přeji hodně stěstí

  superkarma: 0 14.06.2005, 11:25:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme