.

Vodníček v Babylonu

Cestování

Vodníček v Babylonu

Kdyby se nás před dovolenou někdo zeptal, na co se nejvíce těšíme, tak se shodneme na plánovaném výletu do libereckého aquaparku Babylon. A když se nás dnes někdo zeptá, co se nám na dovolené líbilo nejvíce, tak opět společně odpovíme, že liberecký aquapark Babylon...

Radost a zážitky z tohoto vodního ráje byly o to větší, že s námi byl náš malý Vodníček, Josífek. Je to vlastně už pokročilý Vodník, protože za sebou máme rok plavání s batolaty. A i když jsme měli zpočátku strach, jestli to Josífek celý den v aquaparku vydrží, dopadlo to nakonec moc dobře.

K branám aquaparku jsme dorazili chvíli po otevření, asi v půl jedenácté dopoledne. Před pokladnou už stála poměrně dlouhá řada, což nás ovšem nemohlo odradit. Zaplatili jsme vstupné na celý den, vyfasovali jsme magnetické karty a mohli jsme se v klidu převléknout v kabinkách. V Babylonu jsou kabinky průchozí, dveře se zavírají společně otočením madla. Po převlečení vyjdete druhými dveřmi, rovnou k uzamykatelným skříňkám. Ty fungují na vratnou dvacetikorunovou zálohu a jejich klíček je zavěšený na gumové pásce, kterou si pohodlně připevníte na zápěstí nebo na kotník.

Před vstupem do systému bazénů jsme prošli ještě sprchami a mohli jsme si v klidu prohlédnout celý prostor aquaparku. Ten je složen ze tří, navzájem propojených hal a rozkládá se na prostoru asi 5  000 m2. Vodní plocha zabírá více než 700 m2.

Hned u vstupu je klasický bazén, který zabírá celou jednu velkou halu. Na bocích bazénu jsou umístěny chrliče vody, vprostřed je obrovský vodotrysk. V nejrůznějších koutech bazénu jsou také podvodní proudy.

Nalevo od velkého bazénu je labyrint podvodních jeskyní, s akvárii a relaxačními místy, kde se dá poslouchat hudba. Nad jeskyněmi je menší kulatá vířivka s teplou vodou a také parní lázně, sauna a ledová jeskyně. Pokud si chcete odpočinou, můžete si vybrat jedno z lehátek v klidové zóně, zajít si na masáž nebo do solária.

Napravo od velkého bazénu je hala s velkým dětským brouzdalištěm, iglů, které se dá podplavávat, široká skluzavka a také divoká řeka. Kromě toho jsou v této hale umístěny čtyři tobogány. Tři "obyčejné", různě dlouhé, a ten čtvrtý je místní atrakcí. Jde o tzv. space-ball. Ze začátku jedete jako obyčejným, ale uzavřeným toboganem. Na konci tunelu jste velkou silou vymrštěni do obrovského trychtýře, kde se několikrát ve velké rychlosti otočíte dokola, až spadnete do bazénu pod vámi, který má hloubku asi 2,6 m. A když nemáte odvahu si tenhle tobogán vyzkoušet, můžete se na ostatní odvážlivce podívat z galerie, která je umístěna přímo nad obrovským trychtýřem.

Ve druhém patře je ještě fontánová hala s brouzdalištěm, u které se, v případě hezkého počasí, otevírá střecha. Pokud je hezky, můžete také navštívit novinku, sluneční terasu. Když jsme v aquaparku byli my, venku bylo bohužel docela nevlídno.

Jestliže vás přepadne hlad, žízeň nebo jen chuť na něco dobrého, můžete se občerstvit v jednom ze tří bister. Ale nelekněte se, v celém areálu aquaparku se platí zvláštní měnou, což je babylonská babka. Za normální stokorunu vám směnární automat napočítá čtyři babylonské čtvrťáky, a jen tak pro zajímavost, za jeden si můžete koupit třeba párek v rohlíku, nebo zmrzlinu, za dva se posilníte kávou nebo za tři je pro vás přichystána čtvrtka grilovaného kuřete.

V aquaparku jsme se opravdu dosytosti vyřádili. Náš malý Vodníček si vyzkoušel i jeden z mírnějších tobogánů, ze široké skluzavky jezdili s taťkou pořád dokola.
Takže máte-li malé děti (nebo klidně i bez nich), naplánujte si výlet do libereckého vodního ráje.

AQUAPARK LIBEREC
Otevírací doba:
pondělí až neděle, 10.00-22.00
Vstupné závisí na vaší výšce a také na tom, jestli aquapark navštívíte ve všední den, nebo o víkendu. Můžete si zakoupit vstupné jen na jednu hodinu, nebo na celý den. Levnější vstupné je vždy po čtvrté, šesté a osmé hodině.
Podrobnosti najdete na stránkách aquaparku: http://www.centrumbabylon.cz/cz/aquapark.htm

     
   
02.09.2004 - Zahraničí - autor: elly

Komentáře:

 1. avatar
  [22] marta-b [*]

  My jsme byli se v Babylonu taky zatim jenom jednou i když to máme kousíček, ale vybrali jsme si pondělní večer, aby tam nebylo tolik lidí. Na pokoukání a vyzkoušení to bylo pěkný, ale nemusela bych tam chodit nějak pravidelně nebo na celej den, to ne . Děs je, když tam najednou 4 autobusy Poláků a není tam k hnutí. Jinak voda byla tenkrát při naší návštěvě v pohodě teplotou i čistotou a líbily se nám tam hlavně ty dvě sauny .

  superkarma: 0 03.09.2004, 10:28:07
 2. avatar
  [21] sunnynka [*]

  Lora: teplota vody je úplně úžasná, okolo 30 °C. Pepinovi nebyla ani jednou zima a krásně jsme si všichni zablbnuli.

  Já nevím, my jsme si vybrali pro návštěvu záměrně pondělí. přišli jsme v jedenáct a vevnitř bylo 500 lidí. Nikde jsme se nestrkali, ani v šatná a žádný "porod" s babylonskou babkou si nepamatuju . Prostě strčíš do automatu stovku a vypadnou ti čtyři čtvrťáky Nepřipadne mi to vůbec složité, navíc odpadá starost s peněženkou, kterou musíš opatrovat.

  A Toníček si docela slušně zaplaval, v hlavní hale....

  ....tak fakt nevím

  superkarma: 0 03.09.2004, 08:00:33
 3. avatar
  [20] astra [*]

  V babylonu jsme nebyli ale byli jsme na Slovensku v Tatralandii a tam to bylo super
  http://www.tatralandia.sk/http://www.tatralandia.sk/http://www.tatralandia.sk/

  superkarma: 0 02.09.2004, 18:08:07
 4. avatar
  [14] JaninaR [*]

  Děs...hnus...bléééé.....už nikdy víc do Babylonu.

  superkarma: 0 02.09.2004, 14:49:43
 5. avatar
  [13] medved [*]

  Žábina: to si nemyslim....aquapark muze byt jak pro plavani tak pro blbnuti...aspon v cizine to tak byva

  superkarma: 0 02.09.2004, 14:45:51
 6. avatar
  [12] Žábina [*]

  kamarádka s rodinou tam byla a líbilo se jim tam...jinak myslím, že tyhle Aquaparky se nestaví na kondiční plavání, ale na relaxaci a odpočinek...pokud si jako dospělí chcete jít kondičně zaplavat, navštivte normální bazén.....

  superkarma: 0 02.09.2004, 14:28:33
 7. avatar
  [11] risina [*]

  My taky radši chodíme do normálního libereckého bazénu z důvodů zde už uvedených - je tam kde si zaplavat, nbývá tam tolik lidí, je tam víc čisto a tak nějak příjemněji. Do Babylonu jdem tak jednou za rok kvůli nejmladší dceři, té se líbí jeskyně a toboany. Chodíme vždy od 8 do 10 večer, kdy je to levnější (v neděli dokonce za 50,- Kč bez ohledu na výšku), a ty dvě hodiny mi tam úplně stačí. Neumím si představit, že bych tam strávila celý den.

  superkarma: 0 02.09.2004, 13:04:56
 8. avatar
  [10] medved [*]

  me na Babylonu vadilo, ze tam byla studena voda a more lidi, takze se nikde vlastne nedalo poradne plavat
  a souhlasim s tim, ze cena mi prisla taky vysoka

  superkarma: 0 02.09.2004, 11:25:00
 9. avatar
  [9] Ťapina [*]

  pavlenta: Myslíš, že to je chyba Babylonu? Když někam přijde prase, tak tam udělá bordel, ale to nevypovídá o kvalitě toho místa. Myslím, že plovoucí to, co mají dámy prominout, se vyskytlo minimálně jednou v každém koupališti.

  superkarma: 0 02.09.2004, 11:12:37
 10. avatar
  [8] pavlenta [*]

  my jsme teda byli v Babylonu 1x, ale potom co jsme tam potkali plovoucí, a teď dámy prominou, hovno, už nás tam nikdo neuvidí

  superkarma: 0 02.09.2004, 11:11:16
 11. avatar
  [6] JanaVi [*]

  Tak to nečti Anonyme.
  Našim dětem se v Babylonu vždycky moc líbí.

  superkarma: 0 02.09.2004, 10:23:08
 12. avatar
  [3] Jupíí [*]

  sunnynka: občas jezdíme do Liberce, v Babylonu jsme byli 2x a pokorně se vrátili do městského bazenu s tobogánem, divokou řekou, vířivkami, kde mi taky přijde za málo peněz více muziky. Ale možná že průběžně zdražují všude, tak se to vyrovnává a co platilo vloni letos je jinak.

  superkarma: 0 02.09.2004, 08:12:11
 13. avatar
  [2] sunnynka [*]

  Gabi: tak podle popisu mi to připadá jako z jiného aquaparku My jsme byli moc spokojení. A drahé vstupné??? To bych neřekla. Když jsme potom pokračovali v dovolené do Prahy a chtěli se zajít někam "líp" vykoupat tak jsme nakonec zvolili Letňany, kde jsme za 2 hodinky zaplatili 140 Kč na osobu A to mi teda přijde dost předražené, na to, že proti Babylonu tam NIC není. A aquapark ve Vyškově to samé. Pro Babylonu je to nic a mnohem dražší vstupné

  superkarma: 0 02.09.2004, 08:04:09
 14. avatar
  [1] Gabi [*]

  No, já byla letos v Babylonu poprvé, ale musím říct, že nic moc. Vstupné je poměrně drahé (a to jako Pražanda jsem zvyklá), šatny a sprchy jsou příšerně malé a chaotické, bazének pro nejmenší čistotou moc neoplýval, osvětlení areálu je nedostatečné. O nějaké navigaci ani nemluvě. Osvětlené podzemní jeskyňky a některé atrakce jsou zajímavé. Ale trochu mě to zklamalo.

  superkarma: 0 02.09.2004, 07:50:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme