Celé dětství jsem se jevila, jako velice pohyblivé dítě. Byla jsem jako z gumy. Ve třetí třídě přišli dělat nábor do sportovní gymnastiky. Udělala jsem žábu a byla jsem přijatá. A udělám jí dodnes, jenom se u toho už tak neusmívám. Přestože doma cvičím, už to nejde tak lehce. Ale předklon udělám až pod zem a ten zvládnu i s úsměvem. Gymnastika je moc tvrdý sport. Domů jsem chodila jako týrané dítě, samá modřina. Nejvíce jsem prožívala prvomájové průvody. Pyšně v dresu s nápisem TJ (tělovýchovná jednota), jsem metala hvězdy po chodníku a byla jsem neskutečně hrdá! Myslela jsem, že všichni ti soudruzi na tribůně, se dívají jenom na mně! Po čtyřech letech mi maminka tento tvrdý sport zatrhla.

Jednou v hodině matematiky, přišli dělat nábor do sportovní školy. Chtěla jsem se ulít z prověrky, která právě probíhala. Matematiku, ani atletiku jsem nenáviděla. Co budu dělat, když mě přijmou, jsem neřešila. Rodičům bylo telefonicky sděleno, že jsem byla přijata. Do sportovní školy jsem nikdy nenastoupila.

V minulosti jsem chodila do kroužku agility,který vedl můj syn. Byl to vynikající sport pro mě a naší kolii Sindičku. Byly jsme holky mladé a nevybouřené. Krásně jsme se unavily a vyplavily endorfíny. Sinda milovala tunel. Seděla u něj, vrčela a nikoho dovnitř nepustia. Asi machrovala, že tam má svého pánička, který to vede. Byla strašně chytrá a mazaná. Ve čtyřech létech začala kulhat. Zjistili jí těžkou, vrozenou dysplazii kloubů. Agility muselo být pro ní tabu.

Vodfon

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

A ta žába, to vypadá jak? To je rozštěp s předklonem? :)


Dnešním tématem dne je sport a váš vztah k němu. Ale nebojte se, zkusíme to tentokrát bez úrazů!

Pište mi na redakce@zena-in.cz

předmět: sport

  • Jak jste na tom se sportováním vy?
  • Vedli vás ke sportu rodiče?
  • Je to vaše černá můra nebo se této zábavě oddáváte často a rádi?
  • Sportujete pravidelně?
  • Jaký sport vám jde?
  • Věnujete se nějakému sportu od malička nebo dokonce závodně?
  • Máte snad nějaké medaile, diplomy?
  • Který sport milujete, přesto na něj nestačíte?
  • Který sport se chystáte teprve zkusit?

Jeden z příspěvků bude odměněn, vybraná čtenářka dostane perličky pro rozjasnění tváří a oční stíny od Avonu.

rozjasnovac

Reklama