Moc hezky se k dnešnímu tématu vyjádřila také čtenářka s nickem Vodfon. Její děti měly určitě štěstí na rodiče, a oni zase měli štěstí na děti. :)

Krásný den.
Jsou v našem světě peníze tak důležité? Někdo bez nich nedokáže žít, a jíní se snaží dělat vše proto aby je měli. Někteří těžce vydělávají a ti druzí je mají skoro“ zadarmo“. Ke které skupině patříte? Můj soused říká, že se peníze válejí všude kolem nás, ale je na každém znás, jestli je sebereme, nebo je necháme ležet. Asi šlapu blbým směrem, nebo potřebuji dioptrie  na cestu!! Jsou peníze nejdůležitější v našem životě? Boháči moc šťastní nebývají.Je mnohem krásnější pozorovat obyčejnou, ale šťastnou rodinku s dětmi na pískovišti. Smějí se a jsou spokojeni. Nakonec se všichni obejmou a odcházejí pomalu po klikaté cestičce. Právě tato rodinka je nejbohatší.

Myslím  že mé děti byly též obklopeny  velkou láskou. Byla to doba co jsem prostála hodiny v hračkárně na autíčko, obvzlášť před vánocemi. Ale měli jsme se nějak všichni raději, než dnešní páry. Nikdo z našich děti neměl hysterické záchvaty před hračkarnou, pro auto, či panenku. Když vidím cizí dítě v tomto afektu, nejraději bych ho za matku vyflákala!

Já už mám děti dospěláky ale doufám si tvrdit, že jsem moc chyb v jejich výchově neudělala.Obě děti v současné době hospodaří s penězi lépe než já. Dnes jsem vychováná já dětmi !!!  A bude hůř!

Vodfon

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

_____________

Ani nevíte, pod kolik věcí se společně s Vámi podepisuji. Včetně té chuti vyflákat některé hysterické děti. „Ohýbaj ma mamko, pokial som ja Janko, až už budem Jano, neohneš ma mamo“ - asi to rozmnožím a budu to některým matkám rozdávat :)

Hezký den a děkuji za příspěvek

Saša

Téma dnešního dne 11. srpna 2011 zní: Známe hranice při výchově našich dětí?

s podtitulem: Dokážeme být soudní?

  • Kam až jsme ochotni zajít v požadavcích svých dětí?
  • Kde je hranice toho, co bychom svým dětem dali či nedali?
  • V čem bychom jim vyhověli, nebo nikdy nevyhověli?
  • Jak dlouho jsme ochotni je podporovat?
  • A čím? Penězi?
  • Umíme říct STOP?
  • Přijímají vše, co jim dáme za samozřejmost? (včetně plateb za různé zájmové kroužky)
  • Umí naše děti poděkovat?
  • Styděly se za vás někdy vaše děti?
  • A vy za ně?

Nebudu se už dále „hrát“ na psychologa a pokládat v bodech otázky. Vy mi určitě rozumíte a doufám, že i napíšete. O svých starostech i radostech, o tom, kam až jste ochotny při výchově a požadavcích svých dětí zajít.

Pokud se bude chtít některá maminka vyzpovídat, ale nebude chtít být jmenována, toto přání respektuji a příspěvek zveřejníme anonymně.

Pište prosím na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Za jeden vybraný příspěvek tentokrát odměním maminku i děti.

Děti dostanou dětskou hru Roztoč to na 30 a pro zdraví Marťánky. Maminka dostane kosmetiku Ryor.

darekkk

Reklama