Novinky

Vodáci, registrace ke splutí Teplé Vltavy je spuštěna!

Chystáte se letos na vodu? Pokud vám připadá, že je taková otázka předčasná, věřte, že není. Tedy alespoň pro ty, kteří se letos chystají splout Teplou Vltavu. Abyste měli jistotu, že se na vás v daném termínu dostane, je nezbytná registrace v rezervačním systému Správy Národního parku Šumava, který už je aktivní.

vodaci

„Registrace je nutná vždy. Je možné se registrovat jak předem na internetových stránkách Správy NP Šumava, tak přímo na místě, a to v případě, že v daný den a danou hodinu je volné místo,“ říká mluvčí Správy NP Šumava Jan Dvořák.

Splout Teplou Vltavu je možné od května do října s tím, že v květnu se může na vodu pouze o svátcích a víkendech. Od června do října pak denně. V roce 2014 ji v tomto období splulo 2 632 lodí.

„Splouvání Teplé Vltavy v úseku Soumarský most - Pěkná je možné jak s průvodci, tak bez nich a to v závislosti na výšce hladiny. Pouze s průvodci je možné splouvat, pokud je výška hladiny v rozmezí 50 až 61 centimetrů. Bez průvodce se splouvá v případě, že výška hladiny na vodočetné lati umístěné na Soumarském mostě je nad 61 centimetry,“ připomíná základní podmínky Jan Dvořák.

   
02.04.2015 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme