.

Voda v Keni pro jednoho člověka na jeden rok díky nové limitované edici SodaStream

Bulvár

Voda v Keni pro jednoho člověka na jeden rok díky nové limitované edici SodaStream

Světový den vody, který připadá již osmnáct let na 22. března, připomíná význam této životadárné tekutiny pro člověka i přírodu. Ale i to, že více než miliarda lidí na světě trpí nedostatkem čisté, pitné vody nebo k ní vůbec nemá přístup.

Jeden přístroj z limitované edice zajistí v Keni vodu pro jednoho člověka na celý rok¨

Soda

SodaStreamNa konci března se v prodeji objeví novinka - limitovaná edice charitativních přístrojů SodaStream Jet (za 1.790 Kč)a SodaStream Genesis (za 1.990 Kč) v zeleno-bílé barvě. Během několika vteřin si doma připravíte svoji vlastní sodovku nebo nápoj z čerstvé kohoutkové vody, a ještě Vás může hřát dobrý pocit. „Koupí přístroje přispějete částkou 18 Kč (1 USD) a pomůžete zajistit v africké Keni pitnou vodu pro jednoho člověka na celý rok. Z takto získaných peněz totiž vybuduje Nadace „Water Project“ ručně hloubené studny u základních a středních škol v západní Keni. Každá studna poskytne pitnou vodu přibližně 200 - 400 žákům a lidem z blízkého okolí po dobu nejméně deseti let. Jen v České republice přispějeme Nadaci „Water Project“ částkou vyšší než 0,5 mil. Kč a pomůžeme tak zpřístupnit pitnou vodu 30.000 lidem“, říká Michal Panis, brand manažer značky SodaStream pro Ćeskou a Slovenskou republiku.

Součástí limitované edice je i trojice prémiových citrusových sirupů: z mexických limetek (Mexican Lime), floridských grapefruitů (Grapefruit Florida) a pomerančů ze španělské Valencie (Orange Valencia). Z balení o objemu 375 ml, které stojí 99 Kč, připravíte asi 9l chutného nápoje.

Krabice, v níž nový přístroj zakoupíte, je z recyklovaného papíru. Limitovanou edici dobře doplňuje dvojice lahví s poselstvím „Lepší než recyklace“, v nichž si můžete opakovaně připravovat osvěžující nápoj podle své chuti. V průběhu tří let tím ochráníte přírodu přibližně před 2.000 prázdnými PET lahvemi nebo plechovkami. Přístroje, sirupy i náhradní bombičky zakoupíte v široké prodejní síti a v e-shopech.

Víte, že...

 • SodaStreamJe toho spousta, co sužuje více než miliardu lidí - strádání, chudoba, nemoci...Seznam by mohl být velmi dlouhý. Většina problémů však má společnou příčinu, kterou je nedostatek pitné vody.
 • Celosvětově zemře každé čtvrté dítko na některou z nemocí, způsobených špinavou vodou, dříve, než se dožije pěti let.
 • Často děti putují i několik kilometrů, aby nabraly vodu k pití a vaření. Někdy i docela obyčejnou a bohužel zdravotně závadnou dešťovku.
 • Dostatek vody změní životy mnohým z nich: dívky budou moci začít chodit do školy, ženy i muži budou mít dost sil, aby mohli pracovat. Políčka, která bude možné zavlažovat, ponesou úrodu - a tolik potřebnou potravu. Řetězec beznaděje se zpřetrhá. Pomoci můžete i vy - koupí jednoho přístroje přispějete Nadaci „Water Project“ a zajistíte pitnou vodu pro jednoho člověka v africké Keni na celý rok!

Proč SodaStream

SodaStream

Se systémem SodaStream si snadno připravíte z pitné kohoutkové vody pestrou škálu perlivých a ochucených nápojů. Navíc zrovna s tolika bublinkami, kolik jich máte rádi, protože si intenzitu sycení volíte sami stiskem tlačítka. SodaStream využívá plnitelnou bombičku a nepotřebuje ke svému provozu již nic víc, než čerstvou vodu. Navíc ušetříte přírodu zbytečné zátěže, kterou představuje výroba a doprava balených nápojů i likvidace plastových PET lahví nebo plechovek, z nichž končí valná většina (podle odhadu 80%) navzdory ekologické osvětě ve směsném odpadu. Součástí systému je i široká nabídka sirupů SodaStream pro výrobu domácích limonád i míchaných nápojů. Z jedné lahve sirupu připravíte podle druhu a vlastní chuti 6-18l nápoje. Jedna bombička vystačí až na 80l perlivé vody a lze ji snadno vyměnit za plnou (za cenu plynu, tj. 199 Kč) v široké síti prodejců.

Více na www.SodaStream.cz, www.facebook.com/SodaDoma

   
19.05.2011 - Společnost - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [5] cornysek [*]

  Ten zelený je prostě nádherný :-) skvěle by mi ladil s ostatníma "lapačema prachu" v kuchyni. Ale když ty lapače jsou fajn :-)

  Je škoda, že se nedá přispět třeba koupí toho sirupu, ten je totiž bezva i s obyč vodou z kohoutku :-)

  superkarma: 0 05.06.2011, 19:51:06
 2. avatar
  [4] Solei [*]

  Nepíšu o tom, že nevím jak to mám udělat jinak.

  superkarma: 0 23.05.2011, 08:32:58
 3. avatar
  [3] LudPa [*]

  Solei — #2 Ale nemusíš, když chceš opravdu přispět, najdi si svůj způsob pomoci a nic nekupuj.

  superkarma: 0 19.05.2011, 16:54:00
 4. avatar
  [2] Solei [*]

  Báječné, takže pokud chci přispět na charitu musím si koupit další blbinu.

  Člověk neprojde po měste aniž by po něm někdo nechtěl příspěvek a za něj nedostal klíčenku, magnetek, plyšáka.....to mně vytáčí. Ty věci se musely někde vyrobit a někomu zaplatit a tím, že na danou akci přispěju platím něčí práci a podporuju tvorbu tohoto bordýlku, který nakonec stejně končí v kontejnerech.

  1. na komentář reaguje LudPa — #3
  superkarma: 0 19.05.2011, 14:44:21
 5. avatar
  [1] haluška [*]

  tie nové sirupy pôjdem dnes pozrieť. Ten limetkový znie lákavo.

  superkarma: 0 19.05.2011, 11:06:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme