Bulvár

Voda nepršela, ona tekla!

Milé ženy-in,

šílené počasí… trošku toto téma navazuje na včerejší Stanování, tedy alespoň pro mě.

Nejhorší bouřku si nepamatuju, možná to byla ta minulý pátek, kdy jsem zůstala zavřená v kanceláři (ačkoliv jsem měla být už dávno někde jinde) a běhala s hadrem od okna k oknu (naše památkově chráněná budova má i památkově chráněná okna…) a v duchu přemýšlela, jak to asi vypadá u nás doma, kde máme všechna okna pootevřená. Přežil náš byt i naše skvělá ministerská budova a ještě za 3 hodiny jsme ve Stromovce viděli ostrůvky krup. Vypadaly jako zbytky sněhu.

Největší horko jsem zažila v Athénách. Můj tatínek odmítl vylézt z klimatizovaného pokoje a já se sama vydala napospas sluníčku i Řekům a šplhala po Akropoli. Taky jsem přežila, ale můj táta zahájil úprk a po zbytek našeho cestování po Řecku jsme zůstali u moře na jednom místě, odmítl se kamkoliv v tom šíleném vedru přesouvat.

Největší zimu jsem určitě taky zažila, ale jelikož sníh a led a tak dále opravdu nevyhledávám, tak si na to nevzpomínám. Rozhodně lépe snáším sežehnutou kůži a tropická parna než omrzliny a studený nos.
Taky bych mohla psát o extrémních vlnách, ale už jen při té představě je mi nevolno, tak to raději nechám na jindy.

A déšť? Před čtyřmi lety jsme s mou drahou polovičkou zakoupili skvělé, výhodné letenky do Bangkoku. Cena byla bezkonkurenční, odlet na začátku července. Po přečtení průvodce jsme zjistili, jak je to s tou cenou, prostě je v těchto končinách období dešťů. I tak jsme vyrazili, vyzbrojeni antimalariky a věcmi zabalenými v igelitových pytlících. Naštěstí to nebylo zase tak strašné, ale zažili jsem rozhodně ten největší a nejprudší slejvák v životě. Nikdy předtím bych nevěřila, že je to možné. Obloha byla temně černá, nebyla bouřka, ale zčista jasna se spustily proudy vody. Prostě, jako kdyby tam nahoře někdo otevřel naplno kohoutek s vodou. Voda nepršela, ona tekla. Asi za hodinku vysvitlo sluníčko a bylo zase pěkně a saunička. Takhle probíhalo období dešťů. Občas „sprchlo“ a bylo krásně. Nejlepší ovšem bylo, když se v jednom barmském městečku rozlila řeka. Pro nás obrovská katastrofa, v naší zeměpisné šíři už by se sestavovaly záchranné skupiny, ale tam? Místní lidé se uprostřed silnice – jezera začali koupat, mít si auta, děti jezdili na lodičkách…. Prostě ohromná zábava! A my? Chodili jsme několikrát denně pozorovat, co a jak, a když se řeka začala přibližovat k hotelu, zbaběle jsme ujeli pryč. Záplava nás sice také dostihla, ale to už je zase jiné vyprávění.

paviocko


Děkujeme za pěkné vyprávění :).

redakce@zena-in.cz

   
22.06.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [10] ivana.kuglerova [*]

  Majucha: Lariam. Ale je fakt, že já jsme schopna sežrat prakticky cokoliv a přežít to .

  superkarma: 0 22.06.2007, 14:18:53
 2. avatar
  [9] paviocko [*]

  Majucho, nám někdo radil, ať bereme Lariam na noc. A hlavně se na něj nesmí chlastat . Ani zdravotně (my to dodržovali den před a den po. pak ne.

  superkarma: 0 22.06.2007, 13:53:57
 3. avatar
  [8] paviocko [*]

  Je to pěkný svinstvo.. po Lariamu mi poprvý bylo dobře. Pohoda. Podruhý mi taky bylo dobře, ale když jsem ho dobírala, začala mě brnět levá půlka těla. Naštěstí nejvíc po příletu do Prahy. Pak jsem začala otejkat...Bulovka to jistí :o))))) Dostala jsem pigáro, jedno, druhý a zařekla se, že už to brát nebudu. Takže vozíme pohotovostní krabičku, kdyby něco...

  superkarma: 0 22.06.2007, 13:53:04
 4. avatar
  [5] paviocko [*]

  Antimalarika - blbě Už nikdy více... po posledních (zrovna po téhle dovolené) jsem skončila na Bulovce.... fuuuj antimalarikům!!!

  superkarma: 0 22.06.2007, 13:43:41
 5. avatar
  [4] ivana.kuglerova [*]

  Majucha: Já je zvládala v pohodě, když jsem byla v Indii .

  superkarma: 0 22.06.2007, 13:41:00
 6. avatar
  [3] Aja [*]

  Majucha: A tyyy? Psycho, coo?

  superkarma: 0 22.06.2007, 13:39:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme