řeka

Kdybych měla napsat něco na téma Voda, první má myšlenka by asi padla na povodně z roku 2002, které mi doslova změnily život. Ti, co je prožívají dnes, asi ví své. Nechci se opakovat, jak jsme přišli o všechno, už je to dávno a čas zahojil smutek, který jsme všichni prožívali. Pokud vás můj příběh zajímá, můžete si ho přečíst ZDE

Dnes se na všechno dívám úplně jinak.

Tahle voda mi sice hodně vzala, ve smyslu materiálním, ale zároveň pročistila Augiášův chlív, kterým bylo mé manželství.

„Odnesla“ dům a byt, ve kterém jsem si připadala jako rukojmí, nic jsem v něm nesměla změnit. „To je můj byt a všechno zůstane, tak jak je, a jestli se ti to nelíbí, můžeš si sbalit svých pět švestek…“ Jenomže to se snadno řekne, když vašimi „pěti švestkami“ jsou dvě děti.

Byt byl ponurý, ušmudlaný, plný starého harampádí, ale manžel si v něm lebedil, protože ho kdysi vlastnoručně  zvelebil. Neposmívám se, svým způsobem ho chápu.

Vlastně chápu i to, že se, na rozdíl ode mne, v novém bytě necítil ve své kůži. Říkal, že si v něm připadá cizí, jako v hotelu, a neustále dával najevo svou nelibost. Ano, všechno v něm bylo nové, voňavé a prosvětlené, přesně podle mého gusta. Konečně jsem měla pocit, že bydlím „ve svém“.

Samozřejmě, že ten byt nebyl příčinou našeho rozchodu, ale určitě ho urychlil. Dával mi sebevědomí, jistotu a odvahu, zatímco manželovi vzal vítr z plachet. Už mě neměl čím vydírat.

Nemám ráda „kdyby“, člověk nikdy neví, kam ho život posune. Ale nebýt velké vody, možná bych hnila v Karlíně a v tom nesmysleném vztahu dodnes. Co já vím.

Co vzala, nebo naopak dala voda vám, milé ženy-in? Dnešní téma můžete pojmout hodně ze široka. Ať už patříte mezi ty, které postihly povodně, nebo ty, které měly štěstí a mohly si užívat vody v dobrém, napište. Vítáme všechny příspěvky na téma voda. Podělte se s námi o ty veselé, svěřte se s těmi smutnými.

Na vaše příspěvky a fotografie se budeme těšit na adrese: redakce@zena-in.cz

Za své příspěvky můžete získat tyto dárky. Pošleme vám ten, který si sami vyberete

cena

cena2

Reklama