Doba, kdy nás ohrožoval jenom „obyčejný“ smog, je nenávratně pryč. Rizikem zatím stále málo prozkoumaným je čím dál tím rozsáhlejší smog elektromagnetický. Určitě jste si už všimla, že pokud položíte mobilní telefon k televizi nebo k reproduktorům, občas vám na obrazovce vypadne signál nebo se ozve šum. To váš mobil komunikuje s vysílačem. I když netelefonujete. A dělají to všechny mobily na celém světě.

Přičtěte ještě WiFi síť, televizi, rozhlas a řadu dalších forem rádiového záření, a dostanete pestrou škálu elektrosmogu. O tom, jak nás ovlivňuje, toho mnoho nevíme. Část vědců se obává, že právě elektrosmog stojí za řadou civilizačních chorob i za rakovinou. Jiní ovšem nesouhlasí.

Mne osobně dokáže mobilní telefon položený u hlavy vzbudit několik setin sekundy před tím, než zazvoní. A jsou lidé, kteří v hustém elektrosmogu prostě neusnou. Právě pro ně vyvinula švýcarská firma Swiss Shield speciální ochrannou síť.

Izolace prostor před magnetickým zářením není ve skutečnosti žádnou novinkou. Chrání se některé budovy, nemocnice, laboratoře, datová centra... Konečně však přichází i doba pro ochranu lidí. Nedávno bylo vyvinuto speciální tričko pro těhotné ženy a teď je tu ochranná síť, kterou můžete rozprostřít kolem svého lůžka a klidně spát. Tedy, ne zcela klidně, síť totiž odstíní maximálně devadesát procent záření, ale i to prý může zkvalitnit váš spánek.

Zdroj: http://www.esag.at/swiss.htm, www.swiss-shield.ch

Co myslíte, ohrožuje Vás elektrosmog? Koupila byste si tričko pro těhotné nebo síť? Jaké máte Vy zkušenosti například s mobilním telefonem?

Reklama