Bulvár

Vlčí sny jsou rodovým prokletím

Přečetla jsem si, co psala Pajda o svém vlčím snu. Nedá mi to, abych nenapsala o "svém" vlčím snu.
Dano, budeš se divit, ale Pajda nekecá. Jako její ségra vím až moc dobře, o čem píšu. V době, kdy jsem o rodové schopnosti nic nevěděla, jsem párkrát "vlčí" sny zažila.
Poslední z nich, který byl zároveň i nejstrašnější, jsem měla před necelými dvěma lety.
Měla jsem vedle sebe v postýlce třítýdenního synka, který se narodil jako silné, zdravé a velké děťátko. Prostě kluk jak buk. Přesto jsem na noc zapínala monitor dechu (ještě po Jáje, narozené předčasně a se
srdeční vadou, tudíž vyžadující zvýšenou opatrnost). Manžel na tom trval s tím, že když už ho máme, tak ho budeme používat - co kdyby.
Kubík noci prospal většinou s jedním kojením, nechtěl dudlíka, byl prostě zlatíčko. Já měla porod celkem v pohodě, sice s komplikacemi a císařem, ale cítila jsem se OK.
Tu noc se mi zdálo, že u postýlky stojí mnich a natahuje po Kubíčkovi ruce. Chtěl po mně, abych mu ho dala. Podobný sen jsem kdysi zažila v šestinedělí s Jájou, a v něm jsem ho "zahnala" odmítnutím. Jenže
tentokrát můj křik, že dítě je moje a nikomu ho nedám, nepomohl. Najednou se vedle mnicha objevil vlk, chytil Kubíčka za zavinovačku a utíkal pryč. Já ječela jak smyslů zbavená, vzbudila tím jekem manžela, ale sama jsem ještě spala. Vzbudilo mě zvonění alarmu - Kubíček byl v bezvědomí, nedýchal, modral... Naštěstí jsme ho probrali ještě před příjezdem sanitky, nikdo na něm nic nenašel, prostě šlo o další případ, kdy dítě prostě "zapomnělo" dýchat. Já jsem druhý den dostala vysokou horečku a současně zánět v děloze i v prsou  - tudíž z toho byl špitál a kapačky.
O tom, že tyhle vlčí sny jsou v naší rodině běžné, jsem se dozvěděla až mnohem později. Když jsme se ségrou probíraly u kafča "živý mrtvý" a já jí vyprávěla o tom posledním. Do té doby mi o nich nikdo neřekl - abych se prý v noci nebála.

Kuře


Milé Kuře,
při čtení vašeho příspěvku mi naskočila husí kůže. Myslím si, že jsem realista, nebo se o to alespoň snažím, ale mystika mě přitahuje. Prý to je pro znamení ryb typické. No vidíte, a už v tom zase lítám.

   
12.10.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Láska [*]

  Opět mi běhá mráz po zádech když to čtu,přeji celé tvé rodině hodně zdraví a štěstí a jen samé krásné sny.

  superkarma: 0 12.10.2006, 17:37:32
 2. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  hlavně,že vše dobře dopadlo s miminkem .někdo tomu nevěří,ale sny opravdu mluví a asi to bude také tím,že máme nějaký 6 smysl.Moje matka to měla také a já to prý zdědila po ní,sny,předtuchy,někdy mě to až štve,ale je to tak.Moc Tě zdravím a hodně štěstí Tobě a celé rodině přeji

  superkarma: 0 12.10.2006, 14:09:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme