Přečtěte si o štěněti rhodéského ridgebacka čtenářky s nickem Vendááá. Proč zvolili po vlčákovi právě toto plemeno?

Přijít o psa je vždycky těžké, ale být bez něj se, když to jednou zažijete, nedá...


Na konci června jsme si pořídili nové štěňátko. Rok jsme byli bez psa, protože nám německý ovčák umřel stářím. Zprvu o novém psovi nikdo nechtěl ani slyšet, přece jen, pokud máte pejska, tak ať už je to jakákoliv rasa, tak vyžaduje hodně času a trpělivosti. Nakonec bylo sepsáno několik limitujících podmínek, mimo jiné, že musí byt krátkosrstý, přátelský, pokud možno málo štěkat a nebýt vůči cizím lidem agresivní. Po dlouhé pátrací akci, co teda za rasu, protože jsme do té doby měli zkušenosti jenom s německými ovčáky, jsme konečně našli vítěze - rhodéského ridgebacka. Ten alespoň trochu splňoval požadavky, všichni doma se museli zavázat, že o psa bude postaráno, bude se cvičit a vždy, když se někam pojede na delší dobu, tak se najde i někdo, kdo by nám jej nakrmil a vyvenčil. Jak jsme si dovezli štěňátko, tak okamžitě celá rodina podlehla jeho kouzlu, je to nezbedný fešák, takže prázdniny opravdu nebyly nudné :-D. Je to rasa povahově úplně jiná než ovčák, ale rozhodně nelze říct, která je lepší, každá má své kouzlo a do každé se člověk hned zamiluje :-)

Přikládám fotku toho našeho rošťáka.

ridgeback

Vendááá

Pozn. red. Text neprošel redakční korekturou.

(Foto) téma dne 10. září 2012: Vaše psí rasa

  • Líbí se vám konkrétní psí rasa? A proč zrovna tahle?
  • Jak jste si vybíraly psa? Čím vás ten váš zaujal?

Své příspěvky k tomuto tématu mi posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže, a to nejpozději 10. 9. 2012 do 15.00 hodin. Máte-li vlastní fotku rasy či konkrétního psa, o kterém budete psát, pošlete ji také, ale prosím jen jednu, abych stihl vydat všechny, nebo alespoň většinu příspěvků. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, jinak nebudete mít šanci na získání krásného dárku, který jistě váš čtyřnohý přítel ocení. A jaký je to dárek? Jednu z přispěvatelek krmivem a pamlsky od Pedigree v celkové hodnotě takřka 700 korun, které je partnerem dnešního tématu. Čtenářka obdrží...

  • Granule Pedigree Vital Protection, varianta Adult dogs s hovězím a drůbežím masem, 7,2 kg (3x2,4 kg, tj. 30 krmných dávek/zásoba na měsíc) (foto níže je pouze ilustrační s větším balením týž granulí)
  • Dentální pamlsky Pedigree DentaStix, varianta Medium, 28 ks (zásoba na měsíc)

Dalších pět přispěvatelek odměním 2.000 extra body do zářijové části naší Věrnostní soutěže!

denta pedigreepedigree

Reklama