Styl

Vlasy po dovolené - to je hrůza!

Léto, dovolená, koupání a slunce. To všechno je paráda, ale co tomu říkají naše vlasy? Většinou vypadají příšerně. Také máte podobný pocit, když se podíváte do zrcadla?

kkk

Léto  si vybralo svoji daň a dalo jim pěkně zabrat.  Jsou vysušené, drsné a vyšisované. Pokud jste plavovláska, může se vám toto přírodní odbarvení i líbit, ale jestli si vlasy barvíte na tmavo, jejich zesvětlení  vás nejspíš nenadchlo. Mě také ne, vždycky jdu do zrz.

Co s tím?

První cesta po návratu z dovolené by měla vést ke kadeřníkovi. Ten vám zastřihne roztřepené konečky (možná to bude chtít i radikálnější změnu účesu) a udělá výživný zábal nebo masku na vlasy.

hhPokud máte po dovolené hluboko do kapsy, což se někdy stává, a nechce se vám investovat do drahých profesionálních služeb, můžete si výživnou nebo hydratační masku koupit a vrhnout se na regeneraci doma. Určitě to zvládnete. Masku nanášejte vždy na vlhké vlasy, ne až ke kořínkům. Pak je zabalte do teplého ručníku a přikryjte igelitem. Nechte působit alespoň půl hodiny a pečlivě opláchněte. Budete překvapená, jak vaše kštice ožije. Vlasy budou hladké a po usušení sypké (tento výraz jsem pochytila od své kadeřnice a je naprosto výstižný).

Používáte-li  lesk, nastříkejte ho ve vzdálenosti dvaceti centimetrů na hotový účes. Ale pozor, s lesky na vlasy zacházejte s mírou, protože obsahují silikonové oleje a po nanesení většího množství by vlasy vypadaly zplihle a matně.

A co barva?

ggNemám pro vás asi dobrou zprávu, ale po dovolené byste měla svým vlasům dopřát alespoň měsíční odpočinek a barvy s amoniakem, peroxidem raději nepoužívat. Zkuste jemný barevný přeliv nebo tónovací šampon, které jsou k vašim oslabeným vlasům přece jenom šetrnější.

A ještě jedna malá rada na závěr.

Zpevňujete-li účes gelem, ve slunečném počasí ho raději vyměňte za vosk nebo pomádu, které vlasy tolik nevysušují.

Co děláte po dovolené s vlasy

Možnost%
Nic, jsem s nimi spokojená39,1
Svěřím je do péče kadeřníka17,4
Poradím si sama s koupenými produkty39,1
Dám na osvědčené domácí recepty4,3

Jak vypadají vaše vlásky po dovolené? Jste spokojená, nebo s tím budete muset něco udělat? Máte nějaký domácí recept, jak kštici zregenerovat? Podělte se o něj s námi.

   
26.08.2009 - Krása - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Dante Alighieri [*]

  Moje vlasy po dovolené jsou naopak krása. A vždycky byla. Nechápu, jak je to možný, ale ta sůl a slunce jim prospívají. Pěkně mi zesvětlily a krásně se upravují. Na každý dovolený vlasy intenzivně máchám v moři, jsou pak nejhezčí z celýho roku ještě dlouho po příjezdu domů. Sml16

  superkarma: 0 26.08.2009, 23:13:09
 2. avatar
  [4] čiperka [*]

  Když potřebuju  vlasy "postavit na nohy", vždycky si masku naplácám na suché vlasy a nechám ji pořádně vstřebat.Mám pocit, že vlhké to tak nanatáhnou..Zabalím hlavu do igelitu a ručníku a pak teprve myju..Je to asi  blbě, ale mě to funguje.Potom dávám na suché bezoplachové sérum (Oriflame)Sml16

  superkarma: 0 26.08.2009, 20:48:56
 3. [3] Anai [*]

  Výraz "sypké" je velmi výstižný, v duchu ho taky používám, to je pro mně ideál, bohužel ted nedosažitelný, musím léčit a léčit, pomocí drahých kupovaných profi masek i přírodních prostředků. Mám tip na zábal 3 lžíce oliv. oleje, 2 lžíce medu a 1 žloutek. Ale profi přípravky jsou účinnější!

  superkarma: 0 26.08.2009, 14:37:37
 4. [2] Anai [*]

  Po dovolené na Kubě (3 týdny) jsem měla v únoru vlasy úplně "nej", sluníčko jim asi dělá stejně dobře jako mně celéSml16. Co moje vlasy nepřežily, to byl zásah profi kadeřnice těsně před synkovou svatbou... chtěla jsem bejt krásná... následky léčím dodnes a je to tři měsíce... Sml15 Celý život mám navzdory propagovaným názorům pocit, že barvy kadeřnické jsou agresivnější a že doma si je nikdy tolik nezničím - podotýkám, že využívám poměrně dobrých salonů....

  superkarma: 0 26.08.2009, 14:35:09
 5. avatar
  [1] Tulinka [*]

  O svý vlasy se starám celoročně,takže mně 15denní dovolená u moře jen tak nezaskočí Sml57 kupodivu mám zdravý lesklý vlasy,sice už trochu prořidlý,ale jde to Sml26

  superkarma: 0 26.08.2009, 09:59:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme