Styl

Vlasy - jsou vaší ozdobou nebo zlobou?

Když se řekne ,,vlasy“, téměř automaticky se mi vybaví Formanův film, na který jsme se začátkem osmdesátých let vypravili do Budapešti. Byl v původním znění s maďarskými titulky a můj první film, který mě rozplakal. Takže uznáte, že mu moje vzpomínka náleží právem.
Ale o filmech dnes řeč nebude, vrátím se zcela prozaicky k porostu, který nám raší na hlavince.

Vlasy – koruna krásy, říká se.
A říkávalo.
Ano, i vlasy a účesy podléhaly a podléhají módním vlivům.

Například ve starém Egyptě dávali ženy i muži přednost parukám, které měly funkci nejen estetickou, ale i ochrannou. V gotice si ženy vlasy dokonce vytrhávaly nebo vyholovaly, aby měly co nejvyšší čelo.  A tato, z našeho pohledu nepochopitelná estetika, jim vydržela až do renesance. V baroku muži v parádivosti předčili ženy a nosili obrovské loknové paruky zvané „alonge“, jejichž zakrnělý pozůstetek podědili soudcové. V rokoku si to ženy dokonale vynahradily a nosily účesy tak vysoké, že je musely podpírat konstrukcemi. A aby toho nebylo málo, jejich vrcholy zdobily plachetnicemi, péřovými ozdobami a různými výstřednostmi, takže celkově hlava s přehledem dosahovala poloviny výšky těla. Jak se jim v tom chodilo, nastupovalo do kočárů a spalo, se můžeme jen dohadovat.


Jedno je jasné. Doboví karikaturisté si přišli na své. Empír si vzal za vzor antiku a trošku praštěnější účesy přišly zase v biedermayeru, kdy se ruličky a lokýnky z vlastních i cizích vlasů houpaly podél tváří jak pudlí uši. No a jsme ve dvacátém století, kdy po účesově objemné secesi nastal čas nůžek a chlapecké sestřihy po vzoru Josephiny Bakerové, zvané bubikopf.
A jsme zase u filmu, kdy si paní sládková nechává ušmiknout své všemi muži obdivované kadeře právě podle čokoládové tanečnice. Dalo by se předpokládat, že v průběhu obou válek měly ženy jiné starosti a úpravu vlasů zanedbávaly, ale opak je pravdou. Jakoby se stala jedinou dostupnou radůstkou a účesy tvořené klipsami, sponkováním, kulmováním vynahrazovaly poněkud skromnější výbavu oděvní.


Přeskočím nezajímavá padesátá léta a jsme v době, kdy se vlasy staly kultem, symbolem svobody i rebelie a účesy dostávaly rozmanité podoby. Od hřibovitých, jaké nosili Beatles, přes divoce rostoucí kadeře hippies, až po vysoko natupírované drdoly. U drdolů se na chvilku zdržím, abych vyvrátila jeden hluboce zakořeněný mýtus, že se do něj vkládaly suché housky.ZESVĚTLOVAČ
,,To je blbost,“ řekla mi moje kamarádka – pamětnice a velká milovnice let šedesátých. Housky by tam přece nedržely, nedaly by se do nich zapíchnout sponky. ,,A co teda?­“ zeptala jsem se zklamaně. ,,Drátěnky na nádobí,“ tak vida a pravda o drdolech je venku.

Kolem vlasů se vůbec motá spousta pověr a mýtů. Třeba jeden můj oblíbený z dětství, kdy mě k velké nelibosti stříhali na kluka s odůvodněním, že čím se vlasy víc stříhají, tím jsou hustší. A tak jsem každý svůj centimetr vlásků obrečela, a když se dívám na fotografie z první třídy s ofinou do půlky čela, je mi dodnes toho nebožátka líto. Človíček nejenže neměl zuby, ale ani ty vlasy mu nenechali.

Nebo jedna záhada, v které dodnes nemám jasno. Často se říká, že člověk může pod vlivem nějakého duševního otřesu zešedivět během okamžiku. Ale podle mě to nemá logiku, aby se už z narostlého vlasu ztratil pigment. Nicméně, dám se ráda poučit fundovaným výkladem.

Také jsem slyšela, že lidské vlasy dokáží vypudit kuny z obydlí. Tak u nás to zaručeně nefunguje. Buď je kuna otrlá nebo děláme něco špatně, v každém případě si u nás na půdě lebedí dál.

 

Máte-li nějaké jiné zajímavosti, či perličky týkající se vlasů, dejte vědět.

V každém případě mě zajímá vaše vlasová minulost, současnost i budoucnost. Zajímá mě realita, s jakou se potýkáte dnes.

Jak jste spokojená se svou kvalitou, barvou a množstvím vlasů zděděných po předcích?
Já nic moc.Jsem ze tří sourozenců a mám nejhorší vlasy.
A jak s účesem?
Myslím, že jsem po létech tápání našla to pravé ořechové.
Hledáte, a nebo jste si už našla svůj styl?
Kdo hledá najde, viz předchozí odpověď.
Jaké účesy, či úlety jste nosila v pubertě a bláznivé době dospívání?
Vždycky jsem se držela spíš při zemi, takže žádné číro, dredy ani fialové vlasy, jsem v podstatě ,,konzerva".
Experimentujete ráda se střihy a barvami, nebo se léta držíte zaběhnuté jistoty?
S barvami vůbec, kdybych nešedivěla, zůstala bych barvou nedotčena dodnes o střízích ani nemluvím, každá výstřednost by na mně vypadala nepatřičně a lacině.
Kdy jste si poprvé objevila šedivý vlas?
Už ani nepamatuju, můj tatínek byl šedivý snad už ve třiceti... máme to rodové.
Kdy jste si poprvé obarvila vlasy a s jakým výsledkem?
Začala jsem color-šampony a postupně přitvrzuji.
Svěřujete se odborníkům, nebo to necháváte na doma?
Střídám to.
Nechala byste si vlasy napoutkovat?
Nikdy, děsila by mě představa, že mi někdo sáhne do vlasů a nahmátne tam ty sponky, brrrrr.
Jak byste se vyrovnala se ztrátou vlasů?
Nechci ani pomyslet, ale pro mě by byla asi ještě horší ztráta obočí a řas.
Co natáčky, kulmy, fény a žehličky?
Všechno jsem vyzkoušela.


Doufám, že se na moje otázky více rozpovídáte a přidáte svoje příhody, vzpomínky, zážitky, plány, touhy.

Vlasaté téma je vaše a já se budu těšit na vaše příspěvky.

Jednu z vás odměním. Jak jinak než vlasovou kosmetikou.

   
31.05.2006 - Krása - autor: Dana Svobodová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [122] Vlád [*]

  novakovaj: www.vlasy.cz

  superkarma: 0 01.06.2006, 16:58:27
 2. avatar
  [121] dendrob [*]

  Když si vzpomenu na svůj účes ve školce a v prní až druhé třídě, většinou dostanu záchvat smíchu. Nosila jsem totiž ten tenkrát opravdu moc "módní" styl - nahoře ježek, dole dlouhé vlasy.Byl to spíš takový kompromis - Já jako malá jsem toužila po dlouhých vlasech, mamka byla opačnýho názoru. Fakt děs...co je však horší - nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že se to zas vrací do módy.Hrůza. Možná se to někomu líbí, ale já si vždycky vzpomenu na sebe. Pak jsem shodila vzadu tu rousy (což jsem obrečela) a nosila slušivý styl alá hrnec. Od té doby jsem si nechala narůst vlasy na ramena a s různými obměnami tak chodím dodnes. Je pravda, že jsem snad nikdy neodešla z kadeřnictví spokojená, proto jeho návštěvy omezuju na 2 ročně.Čeká mě to příští týden, rozhodla jsem se i pro nějaký mix barev, ať nejsem furt jen hnědá, ale popravdě mě už teď pojímá děs a hrůza.

  superkarma: 0 01.06.2006, 11:23:04
 3. avatar
  [120] srsatko [*]

  novakovaj: Ahojky já chodím do siply hair a jsem moc spokojená .Sice lezeto do peněz ale parádo trp.Když tak napiš

  superkarma: 0 01.06.2006, 08:21:30
 4. [116] Lincey [*]

  Jinak všem co padají vlásky nebo je chtějí zkvalitnit. Poradím super dobrou investici, prověřenou celou naší rodinou. Potravinový doplněk Piimax ( je jich více, Piimax pro V, Piimax C biotini...atd. ). Doporučuju je to super i na zlepšení pleti. Zdravím a přeju hezký večer.

  superkarma: 0 31.05.2006, 20:50:32
 5. [115] Lincey [*]

  Čauky holčiny, tak co ty vlásky, spokojené..nespokojené? Co si myslíte o účesu Renaty Kajdžas? Takový ten menší rozcuch vzadu? Chtěla bych se takhle nechat ostříhat...co vy na to? Mám kulatý obličej, co myslíte? A nevíte, kde najít na webu nějaký detail tohoto účesu, aby mě kadeřnice správně pochopila...a neodcházela s něčím úúúúplně jiným, jako vždycky...

  superkarma: 0 31.05.2006, 20:47:45
 6. avatar
  [113] kora [*]

  carrom: Prodavaji se uz kalendare kde je to zaznamenane.Ja pouzivam Lunarni kalendar Krasne pani.Zrovna zitra a pozitri je Lev a pak tri dny Panna.A mam take knizku- Neznama moc luny.

  superkarma: 0 31.05.2006, 15:56:12
 7. avatar
  [111] carrom [*]

  kora: Jak se pozná den Lva?

  superkarma: 0 31.05.2006, 15:35:17
 8. avatar
  [110] carrom [*]

  Nějak jsem se rozepsala... Jen jsem chtěla dodat, že bych šla i do copánků s korálky, ale to by se přítel zbláznil Líbily se mu moje dlouhé vlasy, ale mně to po ramena vyhovuje a on už si zvyknul.

  superkarma: 0 31.05.2006, 15:34:11
 9. avatar
  [109] kora [*]

  gwen: Jo tak ta dela sve

  superkarma: 0 31.05.2006, 15:33:37

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [108] carrom [*]

  Až do třetí třídy jsem měla mikádo, k tomu jsem nosila čelenku a vlasy jsem moc neřešila. Stříhala mě mamka a vždycky to skončilo se zubatou ofinou Potom jsem si nechala narůst dlouhé vlasy a v šesté třidě už sahaly do pasu, přičemž původní hnědá barva se na konečcích měnila skoro na blond. Pak jsem si to nechala zkrátit asi po prsa, ale i když jsem odložila čelenku, nechtěla jsem se vzdát ofinky, pod kterou jsem schovávala beďary. V prváku jsem zkusila světlejší hnědou, trochu do zrzava. Vzápětí šla pryč ta strašná ofina, odrůstala celé prázdniny a nechápu, jak se mi předtím mohla líbit. Moje úžasné rovné vlasy se ale najednou začaly vlnit! Kamarádky mě podezřívaly, že si je každé ráno natáčím (no to určitě...)Ale vypadalo to dobře Následně jsem usoudila, že můj obličej vypadá se světlejšími vlasy "vyblitě" a zkusila jsem červenou, která byla pěkná, ale dlouho nevydržela, a tmavě hnědou, které jsem věrná dodnes. Mám barvu 100% colour a vážně už skoro 2 měsíce vypadá pořád pěkně. Po maturitním plese jsem se dala ostříhat a vlasy se vlnit přestaly. Délku mám teď po ramena a trochu prostříhané, vlasů mám i tak dost a jsou celkem kvalitní, už se netřepí jen teď trochu víc padají. Mastí se ale pořád, a tak myji 2x i 3x týdně.

  superkarma: 0 31.05.2006, 15:30:47
 2. avatar
  [106] *Kotě* [*]

  BBV: já mám dlouhé vlasy (zhruba mezi lopatky), mám je prostříhané po vrstvách.

  superkarma: 0 31.05.2006, 15:25:54
 3. avatar
  [105] Jardine [*]

  Mám vlasy hezké, husté, přirozeně vlnité, mužům se líbící .... ehm, tedy pouze v den umytí a možná ještě den poté. Následujícího dne dochází k nepochopitelné alchymické transformaci a moje rozjasněná kštice se postupně změní v nevábnou přílbici mastných rousů. Vlasy se mi mastí odmalička, a nemít možnost si je jednou za dva dny (přinejlepším tři, když investuji do hodně kvalitního - a drahého - šamponu) umýt, připomínám dobře odstátého santusáka. Závidím kamarádkám, co si myjí hlavu jednou týdně a tiše si libuji, že jsem se narodila v druhé polovině 20. století v zemi s dostatečným přísunem sprch. Na druhé straně při pohledu na hřívu á-la Landa mého drahého přítele si říkám, že jsem to chytla ještě dobře ... a nebrblám.

  superkarma: 0 31.05.2006, 15:11:02
 4. avatar
  [104] gwen [*]

  kora: a co genetické dispozice?

  superkarma: 0 31.05.2006, 14:58:33
 5. avatar
  [103] kora [*]

  Prvni strihani ditete ma se dbat na to,aby to bylo na den Lva.Spravny okamzik:Dny Lva a dny Panny jsou vhodne pro strihani vlasu.V Panne,zachovaji dele formu a krasu.Predevsim pro trvalou ondulaci se Panna hodi lepe,ve Lvu se vlasy prilis zkrouti.Ve dnech Ryb a Raka si vlasy strihat nedavejte,casto se tvori lupy.Strihame-li je v Raku,nedrzi dobre a cuchaji se.
  Lidske vlasy se take davaji proti zveri,ale musi byt naturalni nebarvene a chemicky neosetrovane.

  superkarma: 0 31.05.2006, 14:50:42
 6. avatar
  [101] srsatko [*]

  gerda Díky Ti moc poptám se na to.Já používám šampony Kerastase a Loreal a to se taky obědnáva jen u kadeřnicee tak si myslím že bude vědět co to je.Já mám sice vlasy prodloužené a zahuštěné bo kojenec má více vlasů než já hi hi.Ale veškšrou úpravu si dělám sama doma bo kadeřnicím už nevěřím.

  superkarma: 0 31.05.2006, 14:31:41
 7. avatar
  [100] gerda [*]

  srsatko: na objem to možná určené ani tak není, ale vlas to ozdraví, vyplní póry a pak se vlasy i nádherně lesknou. Napřed jsem to ze zvědavosti zkusila nedočkavě hned na suché vlasy a taky to bylo fajn! Odstraňuje to tu nehezkou krepatost.

  superkarma: 0 31.05.2006, 14:27:53
 8. avatar
  [99] gerda [*]

  srsatko: možná je na trhu i něco jiného - já jsem toto použila historicky poprvé a zatím vycházím z jediné zkušenosti - objednala mi to kadeřnice od jejího dealera a tady je stručná charakteristika: výrobce - Germany, název C:EHKO Ewald haar konzept : Energie - balsam fluid plus, repairpflege. Mit letinöl. Obsah je 50 ml a stojí to 350 korun, teda u mé kadeřnice. Je to drahé, ale protože stačí jenom kapka do dlaně tak počítám, že to vydrží dlouho.

  superkarma: 0 31.05.2006, 14:26:21
 9. avatar
  [98] Ch.Z. Kochanská [*]

  mášena: kamarádka je majitelkou zrovna takových vlasů, jak ty popisuješ svoje. Natrápila se s nimi... Před časem to vyřešila: úplně ostříhat, nikdy je nemá delší jak 2cm, nabarvit a promelírovat. Na těch 2 cm se jí ty kudrlinky nestihnou vytvořit. Nemůže si to vynachválit a ohromně jí to sluší!!

  superkarma: 0 31.05.2006, 14:22:12
 10. avatar
  [97] srsatko [*]

  greda/Ahoj můžeš poradit kde ten olej koupím a za jakou cenu?Je to na větší oběm vlasů??? chápu to dobře?Mám vlasy jako že vlnité ale ne pěkně já tomu říkám že mám vlasy jako po trvalé.dÍK MOC

  superkarma: 0 31.05.2006, 14:19:06
 11. avatar
  [95] Kadla [*]

  mášena: Toho dosáhneš i bez trvalé. Mně to poradila jedna kadeřnice. Stačí si umýt vlasy a fénovat v předklonu. Získáš na objemu i bez difuzéru a bez trvalé..

  superkarma: 0 31.05.2006, 14:04:16
 12. avatar
  [94] gerda [*]

  Nyotaimori: jojo, nápravy se nedovoláš...

  superkarma: 0 31.05.2006, 13:48:11
 13. avatar
  [93] gerda [*]

  mášena: já jsem si ze zoufalství nechala od kadeřnice poradit a koupila jsem si tam balzám na vlasy s tekutými krystaly s norkovým olejem. Stačí kapička do mokrých vlasů po umytí - poté, co jsme si na vlasy naplácaly všecko, co jsme byly zvyklé, tj. kondicionér (oplach, tužidlo...musím říct, že výsledek je hodně vidět. Vlasy jsou vypadají zdravější lesklejší. Normálně je mám vlnité a při vlhku krepaté. Barva "kakao" od Garniérů.

  superkarma: 0 31.05.2006, 13:47:29
 14. [84] japle [*]

  Nicki: Já mám žehličku od Fagoru, teflonové plotýnky a napařování jako u normální žehličky, používám jí cca 1 rok takřka obden i bez speciálních "vodiček pro žehlení vlasů" a zatím vlasy bez viditelného poškození. Ještě lepší jsou žehličky navíc s ionizátorem, pak vlasy neelektrizují. Mám lehce vlnité vlasy, ani kudrny ani rovné, hrůza, takže žehlička mi prokazuje neocenitelnou službu. Bohužel teď se mi rozbila, takže pláču :-)

  superkarma: 0 31.05.2006, 13:20:23
 15. avatar
  [75] *Kotě* [*]

  BBV: jsme na tom stejně, taky už od 18 let šedivím, a tak se barvím na svou původní barvu (hnědočerná). Ale jinak jsem se svými vlasy v zásadě spokojená - husté, silné, lesklé... pravda, rovné jako hřebíky, ale to mi nevadí, dobrý účes to spraví

  superkarma: 0 31.05.2006, 12:44:25
 16. avatar
  [74] Aja [*]

  Tak to jsme se musely na filmech v Budapešti potkávat....

  superkarma: 0 31.05.2006, 12:41:12
 17. avatar
  [72] Silveig [*]

  damanka: no to taky nemusí být pravda, že kudrny se délkou narovnají

  superkarma: 0 31.05.2006, 12:26:07
 18. [69] čičinda [*]

  Ahojky, neznáte někdo nějaké triky proti vypadávaní vlasů?

  superkarma: 0 31.05.2006, 12:23:38
 19. avatar
  [62] Kytka [*]

  Jo a ještě jsem zapomněla napsat že moji 4synové po mně asi kromě kvality vlasů zdědili i vztah k nim . Od malinka dost neradi chodili k holiči, a teď, když už s nimi nic nezmůžu, tam pro jistotu přestali chodit úplně. Až na jednoho, který už to ale má taky pěkně přerostlé, mají zbývající 3 kluci vlasy dlouhé,tu a tam ozdobené dredíkem , naštěstí to nosí do culíku . No, co nadělám, jinak jsou fajn, studují, ale ta jejich rozevlátá image(a ještě ve 3 exemplářích), to je opravdu někdy síla .

  superkarma: 0 31.05.2006, 11:42:46
 20. avatar
  [60] jajynka [*]

  Nicky: výborné sérum je od fa ALCINA - mně to doslova uzdravilo vlasy. Celou řadu téhle kosmetiky používá i moje kadeřnice, a když mi vlasy fénuje a následně pak konečky žehlí, tak to thermosérum vždy aplikuje...

  superkarma: 0 31.05.2006, 11:39:52
 21. avatar
  [59] jajynka [*]

  ... tak alespoň v tomhle směru mám štěstí. Mám hodně vlasů po svém tatínkovi a jejich kvalita se rapidně zlepšila poté, co jsem změnila kadeřnici. Dříve jsem chodila na hlavě s něčím, co nápadně připomínalo kbelík (v podobě špatně udělané trvalé s krkem vyjetým mašinkou). Ať jsem si přinesla jakýkoliv obrázek - vždy byl výsledek stejný. A pak jsem na doporučení své sestry změnila kadeřnici, dneska mám na hlavě rozcuch - každý vlas jinak dlouhý, po trvalé ani památka, účes fantasticky drží i bez trvalé a barvička ááááááách!! tmavé podbarvení a světlejší vršek s růžovými odlesky . Konečně mám něco, co jsem si dlouhou dobu přála a kvalita vlasů se o 100% zlepšila.

  superkarma: 0 31.05.2006, 11:29:56
 22. avatar
  [58] gwen [*]

  Mám hnědé vlasy, vrchní prameny mi přes léto slunko vyšisuje. No a co přes zimu slunce nezvládne zesvětlím barvou. Vlasů mám dost, jen by nemusely být tak jemné.

  superkarma: 0 31.05.2006, 11:18:24
 23. avatar
  [57] Kytka [*]

  Vlasy jsou pro mne odjakživa hrozně důležité, jsou jakoby součástí mé osobnosti, moje ozdoba, ať to zní jakkoli hloupě . Mám to štěstí, že je mám husté a kvalitní, i když rovné. Než se mi narodil první syn, byly krásně stříbřitě blond, pak po dětech začaly postupně tmavnout (do myší hnědé)Asi od 30 je nechávám zesvětlovat promelírováním. Léta jsem je nosila dlouhé, rovné, skoro do pasu. Párkrát jsem zkusila účes nakrátko, i když mi to prý slušelo, tak jsem to vždycky obrečela , jako bych s vlasy přišla o kus své osobnosti. Taky jsem párkrát zkusila trvalou a to tedy byla teprve síla , připadala jsem si jak lvice. Teď ve 43letech už nosím vlasy kratší(image dlóóuhovlasý zlatovlasý diblík fakt nemusím),setříhané, ale aspoň k ramenům(abych je mohla na doma stáhnout sponou) - v kratších se prostě necítím dobře. Taky jsem konečně po letech hledání našla super kadeřnici, jsem jí věrná asi 4 roky.

  superkarma: 0 31.05.2006, 10:59:03
 24. avatar
  [55] P.Martina [*]

  Já jsem teď cca 2 měsíc zrzka a mám zas nutkání se vrátit k promelirovanejm blond nenašla jsem ani barvu ani střih se kterým bych byla spokojená.

  superkarma: 0 31.05.2006, 10:47:32
 25. avatar
  [53] Meander [*]

  Radka S: Většina z nás je letní typ a ty mají všechny tu děsnou neurčitou barvu. Já taky.

  superkarma: 0 31.05.2006, 10:40:05
 26. [52] Radka JS [*]

  Jak to tak čtu, spousta z nás má tu děsnou neurčitou barvu, jak to trefně nazvala "závislá na čokoládě".
  Taky jsem s barvou na štíru, takže melír. Už tak od 17. Jee, to už je let.
  Jinak mám dobrou kadeřnici, takže mě vždycky ostříhá tak, že to jde docela dobře upravit. Teď mám vlasy setříhané a dlouhé po lopatky. Za poslední roky jsou opravdu nejdelší.
  A kvalita, střed. Konečky se mi taky lámou, chce to zastřihovat a množství je taky v normě.

  superkarma: 0 31.05.2006, 10:36:00
 27. avatar
  [51] Meander [*]

  Mám husté, tvrdé, neumravnitelné dráty a mám je moc ráda

  superkarma: 0 31.05.2006, 10:33:54
 28. avatar
  [50] závislá na čokoládě [*]

  Vlasů mám málo a barvu pardon pochcané slámy, takže melíry,barvy... Nosila jsem delší vlasy, které jsem večer umyla a smotala ráno do sponky a šla. Nedávno jsem se odhodlala k kadeřníkovi, který mi udělal super rozcuch a těď mně nikdo nepozná a nezdraví. Nevěřila jsem, ale úprava je jednoduchá a na léto super.

  superkarma: 0 31.05.2006, 10:27:30
 29. avatar
  [49] lilithheta [*]

  Libík: Já už jsem si z posledního katalogu objednávala někdy na začátku měsíce, no zkusím se poptat, třebas to ještě stihnu. Já mám konečky zatím docela dobrý (však ta délka ještě ani není délkou), ale chci se jistit pro každý případ, protože vím jak moc se mi lámaly dřív. Myslíš teda, že používáním toho séra nemusím tak často zastříhávat konečky? Rostou mi totiž dost pomalu.

  superkarma: 0 31.05.2006, 10:15:35
 30. avatar
  [48] Rybulka [*]

  Já bych ty mýty zas tak nevyvracela, housku v drdolu nosila moje vlastní matka a že můžou vlasy zešedivět nebo zbělet díky duševnímu otřesu, o tom bych taky nepochybovala. Osobně mi jich zbělelo díky stresu několik, takže nevim, proč by při skutečnym šoku nemohly zešedivět všechny

  superkarma: 0 31.05.2006, 10:14:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme