.

Vlastní fotky jako pohlednice? Díky České poště naprostá samozřejmost

Cestování

Vlastní fotky jako pohlednice? Díky České poště naprostá samozřejmost

Nepřeberné množství kýčovitých západů slunce, před lety vyfocené památky, které se stále vydávají za aktuální snímky, či nevkusné obrázky polonahých mužů a žen. Nic, čím byste se svým blízkým chtěli pochlubit z dovolené. Místo klasického pohledu z trafiky však máte díky České poště možnost posílat do schránek svých přátel vlastní fotky! Nemusíte se tak obtěžovat s pořizováním známky, hledáním pošty a odpadají i obavy z případného nedoručení. Jediné, co musíte mít po ruce, je chytrý telefon a v něm staženou aplikaci PohledniceOnline.

Kdo a kdy odeslal první pohlednici v historii, už dnes asi nezjistíme. Podle dostupných zdrojů však byla první pohlednice vyrobená už v roce 1777 ve Francii. K většímu rozmachu v jejich vydávání a posílání došlo ale teprve v druhé polovině 19. století. Na konci 80. let 19. století pak začala stavba Eiffelovy věže, která se stala častým cílem fotografů, což dalo podnět mohutnému vydávání pohledů s tímto motivem.

pohledniceS příchodem internetu a chytrých mobilních telefonů začali ale jejich uživatelé místo pohlednic posílat z dovolených vlastní fotografie elektronickou poštou či formou MMS zpráv. Chvíli se zdálo, že klasické papírové pohlednici s fotografií na jedné straně a psaným textem na straně druhé již odzvonilo a postupně je budeme vídat spíše v muzejních expozicích. Nyní však stále více lidí začíná využívat službu PohledniceOnline od České pošty, která v sobě kombinuje moderní mobilní technologie s tradičním způsobem zasílání pohlednic. Od jejího spuštění si ji stáhlo téměř 17 000 lidí a Česká pošta eviduje bezmála 20 000 kusů vytištěných pohledů putujících k adresátovi.  

Jak to funguje?

Snímek vyfocený na chytrý telefon jednoduše upravíte přes aplikaci, doplníte textem a adresou příjemce. Tomu pohlednicevaše fotka přijde do schránky jako papírová pohlednice. Při psaní vlastního textu si můžete vybrat ze čtyř přednastavených barev, typů a velikosti písma. Také rub i líc pohlednice si vyberete sami, můžete si zvolit i její velikost. Nemusíte se obávat ani toho, že ze vzdálenějších či exotičtějších destinací bude vaše pohlednice putovat delší dobu, k tisku a distribuci dochází následující pracovní den po zaplacení. Lhůta pro doručení je stejná jako u klasického pohledu. Navíc jednu pohlednici můžete odeslat až na 10 adres najednou.

Za zaslání pohlednice kamkoli v České republice se Zákaznickou kartou České pošty zaplatíte 23 korun za formát běžné A6, stejně jako u rozměru dlouhé DL. O dvě koruny více, tedy 25 korun, zaplatíte za snímek velikosti A5. Platbu provedete jednoduše prostřednictvím své platební karty, platebním příkazem přes integrovanou platební bránu nebo voucherem. Samozřejmostí je také zaslání pohlednice do České republiky ze zahraničí. Výhodou je stále stejná cena a kratší doba dodání oproti poslání papírové pohlednice.

Aplikace PohledniceOnline je dostupná pro operační systémy Android a iOS a její stažení není zpoplatněné. Více se o službě dozvíte na www.pohledniceonline.cz

   
23.07.2015 - Tipy - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [8] cibulicka [*]

  Taky bych rušila Sml67Sml67

  superkarma: 0 23.07.2015, 22:18:09
 2. [7] DCOlga [*]

  renda4141 — #1 Naprosto souhlasím, kdyby to šlo, tak je zrušit.

  superkarma: 0 23.07.2015, 15:15:53
 3. avatar
  [6] kosík [*]

  Už jsme posílali několikrát a spokojenost Sml22

  superkarma: 0 23.07.2015, 12:53:32
 4. [5] Rikina [*]

  Sml80 Nemám s posíláním papírových pohlednic nejmenší problém. Činím tak ze všech zapadlých koutů vlasti a i z ciziny, papírové pohlednice jsou k dostání ve značném výběru, navíc se na ně dá otisknout turistické razítko, často je k mání takových razítek několik, a momentálně si nevzpomenu, že by pohlednice nedošla. Sml80 Kamarádky naopak posílají pohlednice mně a obvykle to funguje tak, že pohlednice hozená do poštovní schránky o víkendu dorazí nejpozději v úterý a někdy už i v pondělí. Z ciziny v rámci Evropy tak 3 - 5 dnů, podle toho, odkud. Aplikace na chytrý mobil je možná zajímavá, ale přijde mi to drahé - 23,- Kč za poslání jedné pohlednice, kromě toho zásadně přes mobil nic neplatím, nikdy. Sml80

  superkarma: 1 23.07.2015, 11:12:08
 5. [4] Leena [*]

  A jde to vytvořit online na netu? To bych asi využila!

  Pokud ne, tak je mi to k prdu. mám jen "blbej" telefonSml30

  a navíc nerada instaluju pořád nový programy, pokdud to není něco, co člověk využívá pravidelně.

  superkarma: 0 23.07.2015, 09:38:00
 6. [3] bobani [*]

  souhlas - nejhorší podnik je česká pošta Sml68Sml68Sml68

  superkarma: 0 23.07.2015, 09:10:50
 7. avatar
  [2] denkas [*]

  Své pohlednice posílám už několik let,ale né přes tuto službu.

  superkarma: 0 23.07.2015, 08:50:43
 8. avatar
  [1] renda4141 [*]

  České poště je nejlépe se vyhnout co největším obloukem Sml68. Mám s jejími službami i zaměstnanci jen ty nejhorší zkušenosti Sml68

  1. na komentář reaguje DCOlga — #7
  superkarma: 4 23.07.2015, 06:29:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme