Na řadě je další dětské přání, a to od čtenářky mařinky. Té se její dětský sen nejspíš nesplnil, i když z jiného pohledu vlastně splnil. Vyznáte se v tom? Přečtěte si novinku.

Jsem ráda, že se na to díváte z té lepší stránky. Optimismus je v životě důležitý... Moc Vám děkuju za příspěvek, milá mařinko, a přeju krásný den.


Dobrý den,

posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Asi jako každá malá holčička jsem toužila být princeznou. Pokaždé, když jsem viděla padat hvězdu, přála jsem si, abych se stala princeznou, potkala nějakého krásného prince, nebo třeba zjistila, že mí rodiče nejsou moji skuteční rodiče, že jsem ztracená princezna a teď mě čeká pohádkový život v bohatství.

V průběhu dospívání jsem chtěla být učitelkou a pracovat s dětmi. Jenže toto povolání nebylo dostatečně atraktivní pro mého ambiciózního otce. Ovlivněna rodiči, zejména otcem, jsem v pozdějším věku chtěla vykonávat nějaké „atraktivní“ (a hlavně výdělečné) povolání - lékař, právník, soudce, vědec... Škola mi šla, takže jsem se pro jeden z těchto oborů rozhodla a i přes velký nával přijímačky udělala. Jenže záhy jsem zjistila, že to není škola pro mě, že nechci plnit sen svého otce. Ze školy jsem k velkému překvapení a pobouření rodiny odešla a zvolila si něco jiného, naprosto „neatraktivního“.

Dětské sny se mi v podstatě nevyplnily. Alespoň ne v tom pravém smyslu slova. První dětský sen se totiž do jisté míry vyplnil. Potkala jsem svého „prince na bílém koni“. Sice nežiji v zámku s desítkami sloužících, ale mám báječného muže, s ním báječné děti, a neb jsme na život dva, máme víc, než jsem měla na konci dětství, když se naši rozvedli a máma byla samoživitelkou, kterou nikdo nechtěl zaměstnat. Takže v porovnání s tímto vlastně žiji v bohatství. :) Touto optikou se mi můj první dětský sen splnil. :)

S díky a přáním krásného dne

mařinka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Splnilo se Vám dětské přání?

  • Měla jste v dětství nějaké přání?
  • Nebo jich bylo víc?
  • Co to bylo?
  • Splnilo se Vám?
  • Co se Vám naopak asi nikdy nesplní?
  • Jak vzpomínáte na svá dětská přání?
  • Máte nějakou zajímavou historku?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Jedna z vás získá dárek, knížku Jana Bauera Zachraňte krále (nakl. MOBA) a transparentní sypký pudr od Mary Kay, a to kolem 16. hodiny.

komji

Reklama