Na krásné nehty jsem si za mlada móóóc potrpěla.Byla jsem na ně pyšná a měla jsem proč.

Ale..jako malá holka jsem si nehty neustále kousala.Naši z toho byli na hlavu.Strkali mi prsty do soli,do pepře,ale nic platné.Zlom nastal někdy v pubertě.Najednou jsem se rozhodla,že s tím musím skoncovat,protože to vypadalo fakt hrozně.Ještě horší bylo,když jsem někde seděla,prst v puse a už jsem jela...Lidé po mě pokukovali a to mě začalo dost vadit.

Narostli mi krásné,dlouhé,nekutečně dlouhé a hlavně pevné nehty.Když mi je kamarádky obdivovali,to jsem si fakt myslela..

Poznámky typu,s těmi nehty přeci nemůžeš nic dělat (myšleno práci),jsem každěho ubezpečila,že můžu.Skutečně,byly tak pevné,přímo nezlomitelné.Akorát že v té době byly na zkrášlení nehtů pouze laky.Červené,v rúzných odstínech,od růžového po rudý.Tak jsem si barvy míchala sama.Nastrouhala jsem si do bezbarvého, fialovou inkoustovou tužku a měla jsem fialový.Pamatuji žlutý,zelený, černý,ale už si nepamatuji,co jsem všechno do toho míchala,byla jsem šílený alchimista.

V té době jsem působila u starších lidí pobouření,odsouzení.(Starší ročníky pamatují,že za komančů, když se někdo něčím odlišoval,byť maličkostí,bylo to špatně).A  když k nám přišel z Polska bezbarvý,se zlatými a stříbrnými šupinkami,později z barevnými,tak to bylo terno.

No a dnes.. mam v rukou těžkou altrozu ,v prstech po operaci šrouby.Nehtíky musím střihat,jen mi malinko povyrostou,jinak se mě lámou.

Dnešní laky,ale hlavně obtisky...nááádhera.To být tenkrát,to bych se v tom neskutečně vyžívala.

Vlastka

Text nebyl redakcí upraven.

Téma na dnešek jsou nehty.

  • Líbí se vám krátké, nebo dlouhé?
  • Upřednostňujete lak, či přírodní vzhled?
  • Jaké nehty nosíte vy?
  • Potrápily vás někdy nemoci nehtů?
  • Chodíte na manikúru a pedikúru nebo se o své nehty staráte sama?

Pokud se pyšníte pěknými drápky a chtěla byste nám je ukázat, pošlete fotku. Pište nám vše, co vás o nehtech napadne už teď na známou adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama