Bulvár

Vlastka: Charita mě zklamala

Dobrý den,milé čtenářky. Taky bych ráda přispěla se svou zkušeností.

Zpočátku jsem občas posílala DMS.Když jsem slyšela,že peníze jsou občas zneužity a vůbec se nedostanou tam,kam jsou určeny,odradilo mi to.To ovšem neznamená,že jsem na  pomoc zanevřela úplně.Pouze jsem přemýšlela,jak to udělat jinak.

Když jsme si předělávali byt a pořizovala jsem si novou obývací stěnu a ložnici,nastal problém,kam s původním ná bytkem.Nápad dostal manžel.Věnujem to na charitu.Bylo to v době,kdy na Moravě řádili záplavy.Naivně jsme si mysleli,že uděláme dobrý skutek a někomu velkou radost.Obvolala jsem několik charit.Výsledek byl ten,že nábytek neshromažďují,že nemají možnost pro něj přijet.Leda by jsme se sami zkontaktovali z konkrétní rodinou a odvezli jim ho sami.Za prvé:nemáme možnost ho odvést,za druhé:přes celou republiku?,za třetí:jak si najdeme konkrétní rodinu?Takže charita mě zklamala.

A druhá zkušenost:Při vyklízení skříní,jsem vytřídila oblečení,které jsme již nenosili.Podotýkám,že vše bylo v naprostém pořádku.Odvezli jsme ho osobně do Plzně na charitu.Paní se v tom pohrabala,pár věcí vyřadila,že to není bavlna,že tohle by bezdomovci nechtěli.Spadla nám s manželem brada.Nemám slov.

Ptám se,tak jak je to vlastně s charitou?

Vlastka

Text nebyl redakcí upraven.

Připomněla jste mi příhodu jednoho známého. Koupil si novou televizi a chtěl darovat "starou" do dětského domova. Vlastně i ta stará byla docela nová, jen nebyla plochá a tak zabírala víc místa. Dokonce ji do toho domova sám dovezl. Ovšem tam se dozvěděl, že staré krámy neberou a že když budou chtít novou televizi, tak si řeknou nějakému ze svých sponzorů. Spadla mi brada úplně stejně jako vám. To je ta druhá strana mince.

Charita a sbírky jsou téma na dnešek. Přispíváte?

redakce@zena-in.cz

   
23.09.2010 - Společnost - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [8] kuty [*]

  nadenica — #2 do kojeneckého ústavu jsme dovezli oblečení pro děti a minulý týden dvě krabice hraček.Zavolali jsme tam předem a nebyl žádný problémSml22.oblečení i hračky si vzali velice rádiSml16

  superkarma: 0 23.09.2010, 13:31:51
 2. avatar
  [7] Zdendula [*]

  U nás před obchodním domem Prior sedává skoro denně mladík s jednou francouuzskou holí a žebrá. Chodím kolem něj na poštu a byla jsem svědkem nejen toho jak štědře mu přispívají -hlavně důchodci, i ti, co se sotva sami drží na nohou o dvou holích, ale také toho jak si dotyčný za peníze vyžebrané kupuje drogy, a jak mu jiný mladý člověk nabízí že ho zaměstná aby se nemusel takto ponižovat a on ho s výsměchem odmítl....co k tomu dodat?

  superkarma: 0 23.09.2010, 12:33:47
 3. avatar
  [6] ToraToraTora [*]

  To ale nebyla chyba charity. oni mají peněz málo natož na svoz objemných věcí nebo nájem skladiště na nábytek. Když ho sami nemůžete odvézt, enní to chyba charity. Spíš, než by charita selhala, nevěděli jste jak na to. Měla jsi zkontaktovat starostu nějaké z postižených obcí, ten má přehled většinou kdo co potřebuje a on by Vám dal tip na konkrétní rodinu, poptal by se, nabídl by potřebným.

  superkarma: 0 23.09.2010, 12:26:29
 4. avatar
  [5] kuzle [*]

  nadenica — #4 jak se to rika, kdo chce moc nema nic ... asi neznaji tu pohadku o zlate rybce Sml58

  superkarma: 0 23.09.2010, 12:23:36
 5. avatar
  [4] nadenica [*]

  kuzle — #3to se mi stalo před Penny, tam taky jeden žebrá, řekla jsem mu, ať počká, že mu donesu pečivo a salám, ale on že ne, že už jedl....asi to potřeboval zapít. a nejlépe krabicovým vínem....Sml54...že on potřebuje peníze, a už už vymýšlel na co to má. měl smůlu, nedostal nic

  1. na komentář reaguje kuzle — #5
  superkarma: 0 23.09.2010, 12:20:34
 6. avatar
  [3] kuzle [*]

  tchyne vypravela, jak zebrakovi misto penez soupla do misky bagetu se sunkou a malem od nej dostala vyprask, co si to dovoluje, ze on o zadne jidlo nestoji, ze chce prachy a at si tu hnusnou bagetu strci nekam ... no a potom prispivejte Sml80

  1. na komentář reaguje nadenica — #4
  superkarma: 0 23.09.2010, 12:11:09
 7. avatar
  [2] nadenica [*]

  k redakci: taky mám případ jedné známé:chtěla darovat do kojeneckého ústavu věci po svém mimču, ale...oni jej nemůžou přijmout, neboť je to nehygienické, zákonem zakázáno a oni vlastně co potřebují, o to si řeknou státu...Sml80Sml80Sml80

  to jsem teda blázen....Sml34

  1. na komentář reaguje kuty — #8
  superkarma: 0 23.09.2010, 12:07:04
 8. avatar
  [1] kozicka [*]

  V Košicích mají charitu, kde můžete odnést oblečení, školní potřeby, hračky a pod. co nepotřebujete a oni to pak prodávají dál sociálně slabým. Ukážou potvrzení a koupí třeba zánovní bačkory pro děti za málo peněz. Váží si pak toho, funguje to bezvadně, moc se mi tahle myšlenka líbí.

  superkarma: 0 23.09.2010, 12:06:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme