Dobrý den,milé čtenářky. Taky bych ráda přispěla se svou zkušeností.

Zpočátku jsem občas posílala DMS.Když jsem slyšela,že peníze jsou občas zneužity a vůbec se nedostanou tam,kam jsou určeny,odradilo mi to.To ovšem neznamená,že jsem na  pomoc zanevřela úplně.Pouze jsem přemýšlela,jak to udělat jinak.

Když jsme si předělávali byt a pořizovala jsem si novou obývací stěnu a ložnici,nastal problém,kam s původním ná bytkem.Nápad dostal manžel.Věnujem to na charitu.Bylo to v době,kdy na Moravě řádili záplavy.Naivně jsme si mysleli,že uděláme dobrý skutek a někomu velkou radost.Obvolala jsem několik charit.Výsledek byl ten,že nábytek neshromažďují,že nemají možnost pro něj přijet.Leda by jsme se sami zkontaktovali z konkrétní rodinou a odvezli jim ho sami.Za prvé:nemáme možnost ho odvést,za druhé:přes celou republiku?,za třetí:jak si najdeme konkrétní rodinu?Takže charita mě zklamala.

A druhá zkušenost:Při vyklízení skříní,jsem vytřídila oblečení,které jsme již nenosili.Podotýkám,že vše bylo v naprostém pořádku.Odvezli jsme ho osobně do Plzně na charitu.Paní se v tom pohrabala,pár věcí vyřadila,že to není bavlna,že tohle by bezdomovci nechtěli.Spadla nám s manželem brada.Nemám slov.

Ptám se,tak jak je to vlastně s charitou?

Vlastka

Text nebyl redakcí upraven.

Připomněla jste mi příhodu jednoho známého. Koupil si novou televizi a chtěl darovat "starou" do dětského domova. Vlastně i ta stará byla docela nová, jen nebyla plochá a tak zabírala víc místa. Dokonce ji do toho domova sám dovezl. Ovšem tam se dozvěděl, že staré krámy neberou a že když budou chtít novou televizi, tak si řeknou nějakému ze svých sponzorů. Spadla mi brada úplně stejně jako vám. To je ta druhá strana mince.

Charita a sbírky jsou téma na dnešek. Přispíváte?

redakce@zena-in.cz

Reklama