.

Vlak, nebo bus? To je fuk, hlavně že frčím!

Cestování

Vlak, nebo bus? To je fuk, hlavně že frčím!

Na dnešek se mi zdál sen, že jsem jela vlakem. Nebyl to jen tak obyčejný sen, protože vlakem moc často nejezdím. A rozhodně to nebyl obyčejný vlak. Posnídala jsem vybrané pokrmy servírované na stříbře ve svém kupé. V krásné robě a účesu a gola milovaná 30. léta, v galantní společnosti pána v elegantním smokingu, za doprovodu jemných tónů piána, jsem si pak v barovém voze vychutnávala aperitiv. K večeři v restauračním voze již nedošlo. Probudila jsem se. Byli jsme právě Londýně a jela jsem Orient-Expressem.

vlak

 

Probudila jsem se právě včas, abych stihla autobus. Svůj a oblíbený. Cestou mě napadla spojitost s oblíbeností dopravy a dělením na pejskaře a kočkomily. Vyložený pejskař sice kočku občas pohladí (když mu to ona dovolí), ale žádný jiskřivý a dlouhodobý vztah z toho nekouká.

Stejně tak, když od svého oblíbeného autobusu vidím zadní světla a ujel mi o krytky na nich, dá se říct doslova před nosem. To naštve. Musím chtě nechtě vzít zavděk vlakem. Vybavil se mi ten z dětství, kdy černá lokomotiva budila respekt a pudila bílý dým. A děda mě pevně držel za ruku.  

Co se týče věcí společných, ve vlaku platí to samé jako v autobuse, mám ráda místo u okýnka.

okno

A pokud postavím nápoj na stoleček, ať tam nebo tam, zaručeně se rozlije. A lepí to taky stejně.

Řidič autobusu se s každým pasažérem osobně pozdraví, a když vrací drobné zpět, dotkne se lehce mé ruky a usměje se.

Strojvůdce několikatunového kolosu spíše tuším. Avšak pevně doufám, že tam někde nahoře skutečně je a ví, jak se nevykolejit.

Jízda vlakem je ovšem romantičtější, s krajinou za oknem tak blízko, že se skoro dá dotknout. Na romantiku po šedé dálnici musím zavřít oči nejlépe v kombinaci s hudbou z mp3.

Dnes však nemám šanci. Starší paní vedle mě rozvíjí teorii „proč vlak ano a autobus ne“ do nejmenších detailů. Nemusím vyhrát se svým autobusem. Přednosti se dají vždycky najít i dát. Pokud chceme. Neslušně jsem si nasadila sluchátka, abych přerušila tok argumentů. A hned se mi vybavila jedna zásadní společná věc pro oba dopravní prostředky. Odvezou nás z bodu A do bodu B. Bez ohledu na cestu a okolnosti, vždycky je fajn, když nemineme cíl. Můžeme taky zaspat a přejet. Jako já dnes.

   
07.07.2014 - Doma - autor: Hana Novotná

Komentáře:

 1. [5] Sluníčko sedmitečné [*]

  Já jsem tuhle zkusila méně tradiční cestování. Jedná se o minibus. Půjčovna minibusů na kvalitní úrovni poskytují v Praze na Karlíně.

  superkarma: 0 20.08.2015, 10:28:47
 2. [4] zwiki [*]

  Když byla režíjka to se to cestovalo vláčkem,no parádaSml58Sml30

  superkarma: 0 16.09.2014, 08:02:11
 3. avatar
  [3] LudPa [*]

  ono je to vlastně opravdu fukSml30

  superkarma: 0 07.07.2014, 16:07:55
 4. avatar
  [2] helikoptera [*]

  já jezdím tím levnějším :)

  superkarma: 0 07.07.2014, 10:33:12
 5. [1] Rikina [*]

  Mně to není fuk. A mohla bych i napsat proč a co a tak vůbec. Ale ono by to autorku jistě rušilo, a musela by si vzít neslušně sluchátka. Tak holt nic. Sml80 Sml24

  superkarma: 3 07.07.2014, 01:12:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme