Magie

Vlaďka006 napsala: Věřím v takovou „převzatou karmu“

Ahoj Míšo, tak po delší odmlce zase píšu. Zašla jsem si pro koblihu, dala kafe, dceru vylifrovala k dědečkovi, aby mi nešmátrala do klávesnice a píšu.

Nějakou karmu z minulého života házím za hlavu. Stejně si nepamatuju co bylo a myslím, že i v příštím životě si nebudu pamatovat, co žiju teď. Karma z minulého života mi v současném životě žíly netrhá.

Žiju si tady a teď, snažím se srovnávat se vším, co přišlo. Nevěřím dokonce ani na rodinnou karmu. Spíš věřím v to, že nás rodiče naučili nějakým zvykům, předali nám vzorce chování, přenesli na nás jejich strachy a obavy a je na nás, zda tyto vzorce, strachy, obavy přijmeme.

Věřím v Boží mlýny a také v to, co kolem sebe vysíláš, se ti vrátí. Také nikoho neodsuzovat. Věřím v takovou "převzatou karmu". Když někoho odsoudíme za jeho činy, budeme si je muset prožít, abychom pochopili. Uvádím na příkladu ze života.

Žily jsme s mými 3 sestrami a matkou nuzný život. Matka neměla příliš štěstí v lásce. První manžel tyran a alkoholik, druhý manžel alkoholik a gambler. Ani jednomu z nich se pracovat příliš nechtělo. Matce vždy hodně dlouho trvalo, než se rozhoupala ke kroku a ukončila vztah.

Mého sploditele opustila po 15 letech manželství, bylo mi 9.  Abyste si nemysleli. Zkoušely jsme několikrát utéct, ale on nás vždy a všude našel a bylo peklo na zemi. Dokonce i v přelidněné Praze nás našel. Asi si najal soukromé očko. Nevím. Pak se matka seznámila s mým otčímem. Od chlapa utekla ke chlapovi. K otčímovi.

Definitivně mého otčíma opustila, až když jsem žila s přítelem. Má matka byla dost psychicky týraná už u svých rodičů. Já u prarodičů byla asi tak 2x za celý život. Oni si tu nesympatii k mé matce převedli i na svá vnoučata. Na mě a sestry. Takže vím, že to matka s nima neměla lehké. Věděli o jejích nepovedených manželstvích. Věděli i o tom, že jí sploditel málem zabil, přesto jí nenabídli pomoc. Také prarodiče odsuzovali předem jakéhokoliv partnera mé matky. Často slýchávala, že ona si stejně nikoho k sobě nenajde, že je hrozná. Tak se pak vdala za prvního, kterého potkala a měsíc s ním vydržela a on s jejími rodiči. Byl to můj sploditel (pardon za ten název, ale otcem takovou bestii nazvat nemohu).
Matka nám často říkala: "Holky, všichni chlapi stojí za hovn*. Najděte si pohledného, se kterým si uděláte dítě, splníte si svou rodičovskou touhu a pak ho pošlete do háje. Prostě buďte kudlanky nábožné." Říkala jsem tomu památná věta.

Později jsem tento názor slýchávala říkat i mojí nejstarší sestru. S tímto názorem jsem se nedokázala ztotožnit. Jsem byla vždy vzdorovité dítě. Lev, asc. Beran, desc. Váhy a Slunce ve Lvu a v 5. domě :D. Ráda jsem dělala pravý opak toho, co po mně rodiče chtěli.

Dala jsem si předsevzetí, že si najdu hodného, milého, který nebude pít a bude chodit do práce. To mi bylo asi 16 a s tímto předsevzetím jsem si žila. Nechtěla jsem nikomu dokázat, že já si umím najít chlapa. To ne, ale prostě jsem chtěla šťastné partnerství. Nic jiného jsem tím nesledovala.
Má nejstarší sestra vždy tvrdila, že ona matce ukáže, jak si omotat chlapa kolem prstu, že jí každý bude zobat z ruky. Dost matku odsuzovala za její nepovedená manželství a dávala jí za vinu i náš nuzný život.

Často matce vyčítala, že má kupu dětí a nedokáže je finančně zabezpečit.  Říkávala, že si z matky bere odstrašující příklad. Nikdy nebude rodit dítě jedno za druhým a nikdy na tom nebude finančně špatně, nikdy nepůjde od chlapa k chlapovi. Jestli se jí vztah rozpadne, zůstane sama s dítětem.
Nyní nejstarší sestra prožívá obdobný život jako má matka. Děti má zatím "jenom" 3, každé dítě má jiného otce. Ale co partner, to perla. Měla alkoholika, gabmlera i tyrana. S partnery se rozešla, až když si našla nového. Bylo to hlavně kvůli financím.

Neměla peníze na pořízení si svého bydlení a zajištění potomstva. Nezbývalo jí nic jiného, než si najít někoho s bytem nebo někoho, s kým by financování bydlení zvládla. Rovněž musela počítat každou kačku a přemýšlet, kolik rohlíků může koupit a zda aspoň jeden na ní zbyde.

Na rozdíl od matky měla rodinu, která jí byla ochotná pomoct, jak finančně, tak poskytnout azyl jí i dětem. Nyní je ve spokojeném partnerství. Žádného chlapa si ale kolem prstu neomotala, žádnej jí nezobal z ruky, ani ten současný.

Jestli už nyní matku pochopila, to nevím. Neptala jsem se, ale myslím, že jestli ne všechno, tak alespoň něco jo.
Nebudu zapírat, i já si hodně pobrečela do polštáře, pro spolužáky jsem byla jenom socka a nikdy jsme všechny 4 neměly dohromady toho tolik co naši vrstevníci.

Nemohly jsme si zajít ani do kina. Hned, jak mi bylo 16 a mohla začít chodit na brigády, utřela jsem slzy a začala pracovat. Přes školní rok po nocích a pak do školy, o víkendech a celé 2 měsíce o prázdninách jsem brigádničila v restauraci jako pinglice. Na tu dobu moc ráda vzpomínám. Opravdu. Byl to hezký pocit soběstačnosti. V tu dobu jsem si plně uvědomila, že nikoho nemůžu za svůj život obvinit. Že na téhle divadelní scéně hraje každý za sebe a pak sklízí plody svého hereckého umění.
Před nedávnem se mě sestra zeptala: "Jak jsi to udělala, že jsi šťastná? Že máš prachy, máš hodného partnera?"
Na to byla jednoduchá odpověď. "Nikoho neodsuzuj za jeho skutky. Zkus se na svět podívat jeho očima. Obuj jeho boty, jdi po jeho cestě, zakopni tam, kde zakopnul on. Seber sílu a zvedni se. Jdi s hlavou napřímenou dál. Ještě máš chuť jít tu jeho cestu?"

Ať je Váš život šťastný. A taky život Vašich dětí. Myslím, že pokud své děti milujete, tak není horší podívaná než ta, jak se děti plácají v bahně života.

Vaše Vlaďka006

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Sedím tady a nemám, co bych Ti na to napsala. Opravdu výmluvé a hluboké Vlaďko. Nechám to tak… Měj krásný den a díky. Míša

Právě otázce karmy ve vašem vlastním životě, či životě vašich přátel, rodiny či známých je věnováno celé zítřejší denní téma.

 • Věříte v karmu lidské podstaty?
 • Věříte, že nežijete svůj první život?
 • Pamatujete si něco z toho předešlého?
 • Jak jste vy sami na tom s vlastní karmou?
 • Kde myslíte, že onen zenit, kterého má lidská „duše“ dosáhnout a co je pak?

Pište na redakce@zena-in.cz

   
22.03.2011 - Příběhy - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Kaylie [*]

  Zcela pravdivé, suďme sebe, ne druhé, je to jejich život.

  superkarma: 0 23.03.2011, 09:10:01
 2. avatar
  [9] aninas [*]

  stara blazkova — #4 ja ten pocit nemam, ja to vim. Informace, clanky, knihy ... cokoli, si me vzdy najde v pravou chvili a vzdy na tema, ktere zrovna potrebuju. Sml22

  superkarma: 0 23.03.2011, 00:16:17
 3. avatar
  [8] SNÍŽEK [*]

  blbé dětství jsem měla taky a vzala jsem si z toho odstrašující příklad,žiju jinak,po svém a mám svobodu rozhodování.Snažím se neodsuzovat a chápat a taky pomáhat.Jít dál se musí a vážit si toho co máme. Sml79

  superkarma: 0 22.03.2011, 15:09:14
 4. avatar
  [7] SNÍŽEK [*]

  Dante Alighieri — #5 tak to jsou ty Boží mlýny,neměla soudit,už ví,jaké to je.Sml32

  superkarma: 0 22.03.2011, 14:27:52
 5. avatar
  [6] enka1 [*]

  Sml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 22.03.2011, 13:47:33
 6. avatar
  [5] Dante Alighieri [*]

  Dobrý příklad toho, že za odsouzení někoho si prožijeme totéž, co on, mám ve svém okolí. Máme dvě sousedky - Janu a Jitku. Janina dcera neplánovaně v 18 otěhotněla. Dozvěděli se to až v 6.měsíci. Jitka jí samozřejmě odsoudila za to, že nešli k doktorovi hned jak jí vynechaly krámy a jako rodiny se přestaly stýkat. Za nějakou dobu otěhotněla v 17 letech Jitčina dcera - a dozvěděla se o svém těhotenství až ve chvíli, kdy rodila.

  1. na komentář reaguje SNÍŽEK — #7
  superkarma: 0 22.03.2011, 13:29:17
 7. [4] stara blazkova [*]

  Opravdu hezké... Taky máte někdy pocit, že se k vám nějakým způsobem snaží dostat určité informace? Během posledních 14 dnů se mi dostaly do ruky už dvě knihy, každá úplně od jiného autora, ale je v nich řečeno totéž. Střípky z toho jsem dnes zahlédla i v nějakém Míšině komentáři... To jsou věci...

  1. na komentář reaguje aninas — #9
  superkarma: 1 22.03.2011, 13:25:23
 8. avatar
  [3] Ringcoriel [*]

  Vladko klobuk dole, ze si to tak skvele zvladla... si velkou inspiraciou...Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 1 22.03.2011, 13:07:37
 9. avatar
  [2] vladka006 [*]

  German — #1 Jestli chceš, písni :). Třeba budu umět poradit.

  superkarma: 0 22.03.2011, 12:49:22
 10. [1] German [*]

  Vlaďko, ač jsi (tuším) o generaci mladší, měla bych jít já k tobě do učení....Sml15

  Taky jsem prožila poněkud nestandardní dětství, ale já se z toho nějak neumím vyhrabat..Sml80

  Přeji ti už jen štěstí a ať ti tvé odhodlání vydrží!! 

  1. na komentář reaguje vladka006 — #2
  superkarma: 1 22.03.2011, 12:35:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme