Letos jsme jeli na dovolenou na Slovensko. Manžel tam má malinký domek po prarodičích. Přibalili jsme sebou mou 15 letou sestru a její stejně starou kamarádku. Hned druhý den dovolené se naší 6 měsíční dcerce začaly drát ven zoubky. Nikdo se nevyspal. Celou noc se barákem rozléhal brekot. Holky se rozhodly emigrovat do stanu na zahradu. Musím říct, že obě holky jsou moc hezké a mají chlapskému oku lahodící postavy. A tak se stalo, že před naším domkem, jako smečka hladových vlků, pobíhalo několik místních "chalanů". Po jedné večerní grilovačce jsme balili nádobí a uklízeli, když v tom před brankou začala halekat skupina mladíků.

"Holkýýýýýýýýýýýýýý choďte s námi. Idem na diskotéku." Manžel ucítil za holky odpovědnost a mladíkům odpověděl: "Pánové, holky nikam nepůjdou." Chlapci posilnění alkoholem začali manželovi vyhrožovat, že si s ním poradí jednou rukou, zmlátí ho do kuličky a bůhví co ještě. Nakonec se nápadníky podařilo vyhnat za pomocí vzduchovky. Holky pak šly spát do stanu vzduchovkou nabitou solí a pepřem, kdyby se omladina chtěla ještě vrátit.

Dvě noci po tomto incidentu a již desátou noc probděnou s plačící Sárou v náručí, jsem se rozhodla jít spát brzo. V půl jedenácté jsem popřála manželovi dobrou noc. Manžel koukal na fotbal a holky už se balily na kutě do stanu. Po hodince mě probudila Sára. Za chvilku usnula. Manžel ještě neležel vedle mě. Šla jsem do kuchyňky k televizi. Telka hrála, manžel nikde, svítilo se jak na kostele. Vyjdu ven, holky ještě byly vzhůru. Ptala jsem se, kam mi zmiznul manža. Prej na něj nějaký kluk z té opilé party hvízdnul a někam spolu šli.

Chtěla jsem znovu spát. Ale v tom začalo komunikovat mé klidné já s mým neklidným já.
Klidné já: "Neboj, to šli někam pařit. Znáš chlapi, jednou si rozbijou tlamu a druhej den jdou na panáka."
Neklidné já: "Na panáka by nešel v pantoflích a pyžamu. Určitě ho ti kluci vylákali, aby ho zmlátili do té kuličky, co slibovali."
Klidné já: "Určitě to bude v poho. Není to poprvé, co takhle zmizel, aniž by dal vědět."
Neklidné já: "Ale naposled slíbil, že to nikdy neudělá, že je to od něj opravdu nezodpovědné, takhle mizet. Navíc nemá ani mobil, takže jestli ho zmláceného pohodili do příkopu, ani si nepřivolá pomoc. Nebo ho rovnou hodí do řeky, aby zahladili důkazy."

Odpoledne jsem si četla detektivku, takže mé neklidné já mělo opravdu velkou fantazii a nedalo mi usnout. Takhle mé klidné a neklidné já spolu komunikovali do půl třetí do rána. Vstala jsem a rozhodla se manžela hledat. Jo, půjdu nedjřív k té řece, jestli nenajdu stopy, pantofli, nebo tak.První ale musím zajistit, aby se někdo postaral o Sáru. Šla jsem vzbudit ségru do stanu. Moc nadšená nebyla a na můj nápad jen kroutila očima.

"Simtě, někde kalí. Se vsaď."
"Zavolám policajty."
"Nikoho nevolej. Zkusíme zavolat na Péťu, třeba se ozve, je-li poblíž. V pyžamu by daleko nešel. Pééééťoooooooooooooooo. No vidíš, kalí dva baráky pod náma. Hele," A ukázala směrem na rozsvícený barák.Ozvalo se: "Co jeeeeeeeeee?"

Oddechla jsem si a zároveň jsem byla naštvaná, že opět nedal vědět, že někam jde. Nejsem žádná stíhačka, nezakazuju mu žádné pařby, ale nemám ráda, když se vytratí a nic neřekne. Strachy se pak můžu zbláznit. "Umlátím tě koštětem" Zavolala jsem odpověď a šla spát. Před usnutím jsem přemýšlela, jak se mu pomstít. Vymyslela jsem to a sladce usnula. Manža přišel nakonec ve tři ráno. Kdyby se omluvil, už bych na tu pomstu ani nepomyslela, tak jsem raději dělala, že spím. To, že pil, šlo cítit už od vchodových dveří.

Sára nezklamala. V šest hodin už byla vzhůru a plakala. Nakojila jsem jí a viděla jsem, že už spinkat nebude. Šla jsem si lehnout do stanu a Sárku nechala manželovi. Ten vycítil, že má zase průšvih, nechal mě spát až do desíti. Sám pak usínal při obědě. Já byla čilá jak rybka. Čtyři hodiny v kuse jsem nespala ani nepamatuju. To si ještě panáček na odpoledne naplánoval, že s mládencema půjde na fotbalový trénink. Toto jsem opravdu netušila. Po obědě neusnul, Sárky brekot se rozléhal široko daleko a z tréninku se domů vlekl jak zmlácený pes.

Doma pak sliboval, že už mi dá příště vždycky vědět a po téhle lekci si to zapíše za uši. No, uvidíme.

Text nebyl redakcí upraven.

A co jinýho s ním, že jo? Na polepšovnu už je moc starej :-)

Téma na dnešek zní: Zážitky z letošní dovolené. Jaké jsou ty vaše?

redakce@zena-in.cz

 

lupa

Reklama