Příspěvek od čtenářky Vlaďky006 začíná dokonalou přípravou na přepadení :) Ale pak se zase vrátí na zem a pokračuje realita... Více se dozvíte, když kliknete.

Krásný den Sašenko a všichni ostatní,
u nás je výbava do školy docela aktuální záležitost. Mám sestru v pěstounské péči, letos šla do druháku. Pro výbavu do školy jsem musela sáhnout i do mých utajených rezerv. Už jsem měla i takové nápady, že si tisícovky rozmnožíme, nebo, že přepadneme papírnictví a pracovní oděvy. Manžel mi k tomu doporučil svetr, co si beru na rockové festivaly, má holt umírněnější smysl pro módní výstřelky a masku z Vřískotu, kterou naše Sára tajně pašuje v batůžku na dětské hřiště a pak se baví, jak se děti hrůzou rozprchnou.
Pak jsme se zase vrátili zpátky na zem, neboť kdo by vydělával a dělal tajné rezervy na třeťák.

Naše studentka si zvolila zajímavý směr studia, myslím, že jej využijeme v rodině asi všichni. Bude to zubní technička. Učí se dělat protézy, umělé zuby, vyrábět hmoty na zubní náplně. Mimo sešitů, propisek, učebnic a běžných školních pomůcek jsme museli koupit také veškeré frézky, vrtáky, hmoty, ochranný oděv, pasty, vosky, apod. Něco zbylo od prváku, ale většinu jsme museli koupit znova. Mají během školního roku několik týdnů praxe, takže za ten rok se skoro vše opotřebovalo, oděvy propálily, materiál spotřeboval. Ještě nám zbývá pár učebnic a roční příspěvek do fondu, kde si spoří na maturitní ples. I tak jsme už za letošní školní rok zaplatili přes 7 tisíc (nepočítám oblečení a legitky na MHD a vlak).

Možná si řeknete, proč nejdu na sociálku, když mám holku v péči. Na stát se spoléhat nechci. Loni si žádala o příspěvek na prvák mamka, to ty položky byly ještě vyšší (něco kolem 20 tisíc). Mamka byla v plném invalidním důchodu a samoživitelka a neměla nárok vůbec na nic. Na prvák jsme se skládali celá rodina.

Nestěžuji si, peníze na školu jí dám ráda. Byla bych ráda, kdyby šla i na vysokou nebo vyšší. Investice do vzdělání se rozhodně vyplatí a její vzdělání se u nás doma rozhodně využije.
Sestřiným přítelem je hokejista, naše Sára chce být buď hokejistka, nebo gymnastka, manžel hraje fotbal a já se vracím na kick box. Škoda, že v ČR nemůže být mnohomužství. Vážně bych uvažovala o tom, že si vezmu za druhého muže chirurga.

Pěkný den.
Vlaďka006

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________________

:)Jé, no tak ten závěr je Vladi dobrý. Ale kdo by se pak ve stáří o tolik mužů staral :))
Jinak u toho studia na zubní techničku, to je síla. Ještě, že nechtějí, aby si kupovala na zaučení i zubařské křeslo. Ale vybrala si dobrý obor, taková investice se rozhodně vyplatí.
Děkuji, že jsi napsala a posílám pozdrav Tobě i Sárince ))
Saša

Téma dnešního dne: Ta škola nás zruinuje

Ať už máte školou povinné děti nebo vnuky, vyjádřete se k tomuto aktuálnímu tématu.
A napište i vy, které třeba právě studujete.

  • Zdají se vám výdaje za školní pomůcky vysoké?
  • Nebo je zvládáte?
  • Pomáhají například babičky a dědečkové?
  • Nosí aktovku s předstihem už Ježíšek?
  • Nakupujete s předstihem nebo na poslední chvíli?
  • Za co jste utratily nejvíc?
  • Využijí vaše děti všechno, co dostanou ve škole na seznamu?
  • Kolik vás stojí zájmové kroužky?
  • Štve vás, že zrušili „pastelkovné“, proč myslíte, že to udělali?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek odměním krásným dárkem, na který už by ji asi po nákupu nezbylo – parfémem Slip Daring od firmy Avon

parfem

Reklama