Když se řekne PMS, většině mužů se ježí chlupy hrůzou na hlavě. Stejně je to i u nás doma.

V době PMS provádím skoro vánoční úklid. Mám pocit, že je všude doma nepořádek. Nepřehlédnu jediné smítko na gauči. S velkou vervou do uklízení pobízím i mého manžela. Nadšený není z toho ani trochu, ale tuší, že by odtlakoval papiňák, kdyby nepomohl.
Další nešvar je hodinové prolévání slz nad zrcadlem, břicho je nějaké větší, pupínky jak Himaláje, vlasy nejdou učesat, každý stojí jiným směrem. Utěšování mého manžela nepomáhá.

Za chvíli mě volá do obýváku a aspoň nabídne panáka něčeho ostřejšího. Moje nálada vystoupá z 20 pod nulou na nulu. Ovšem nejanpnou poznámkou u večeře mojí náladu dostane na 30 pod nulou. Například - "Solilas tu polívku vůbec?" Jindy bych něco takového neřešila, ale v době PMS místo toho, abych podala sůl nebo polévku dosolila, dám jí demonstrativně psovi. Ten jediný se asi na moje PMS těší.
Jednou mi manžel řekl, že PMS je zkratka od: Pořád Mě Se*eš.
Jinak mé PMS si zmírňuji Mičudou - červené víno + cola. Pak to se mnou opravdu není tak hrozné a po této medicíně PMS přetrvá sotva do druhého dne.
Pánové ale ovšem mají velkou výhodu. Ženské PMS se dá lehce spočítat a předem se na něj připravit. Kdežto my ženy, to máme složitější.
PMS mého manžela přichází nenadále, dost nepravidelně. Někdy 1x měsíčně, jindy je 3 měsíce klid a pak to přijde v naakumulovaném množství a nedokážu odhadnout, jak dlouho potrvá. Vím jen to, že je stejně ve svých dnech na zabití jako já.
PMS mého manžela se nejčastěji projeví tak, že když už se konečně dokopu k úklidu (dokopu = jak je vidět, uklíd proveden mimo mé dny bez asistence manžela), vytřu, utřu prach, vyluxuju a jiné nezbytné otravné práce, sednu s obkladem na čele k televizi, těžce oddychuji a v tom uslyším - vrrrr-vrrrrr-vrrrrrrr.

No do háje zeleného. Manžel si vzpomněl, že zrovna teď hned bezodkladně se musí přivrtat radiátor, který už dva měsíce leží nerozbalený v chodbě a celé dva měsíce o něj statečně zakopával. Nebo zrovna se odhodlá přesadit kytky, venku je zima, tak proč by se s tím matlal na balkóně?

Vezme si je hezky na vytřené dlaždičky do chodby.
Další příznaky - "Tys nedala andulkám vodu?" "Na dveřích je šmouha." "Nepřibralas zase." Skoro to vypadá jak kdybych bydlela v bytě sama a navíc na sebe ani trochu nedbala. Většinou vydrží takhle rýpat do oběda a to z následujího důvodu:
Ráno se ptám: "Co by sis dal k obědu?" "Je mi to jedno." A tak uvařím, na co mám chuť já.
U oběda - "Cože? To jsou těstoviny? Na ty zrovna vůbec nemám chuť, ani jíst nebudu, fakt ne. Dal bych si něco jiného." Dostane držťkovou. A to takovou, že spolu do večera nemluvíme. Večer se usadíme k TV a on přinese colu s červeným vínem, prý ho to vždy uklidní.

Zdraví
vladka006

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Ta jeho definice PMS nemá chybu !!! :-)))  Míša

  O svých zkušenostech případně zaručených způsobech, jak zmírnit PMS, případně o jeho podobě ve vašem případě pište na redakce@zena-in.cz.

Vylosované autorce dnešního emailového příběhu pošlu knížku „Jak se modlí čarodějky“, kterou jsem sama sesmolila a kterou před odesláním opatřím věnováním.

 

Reklama