Magie

Vlaďka 006: Nejsem blázen

Ahoj Míšo,že je něco mezi nebem a zemí jsem zjistila už jako malá holčička. Po přečtení mého příspěvku mě asi řada čtenářek rovnou pošle k psychiatrovi. Už jsem tam byla, ale poruchu mi nezjistil žádnou.

Už asi od tří let (jestli dřív si nepamatuju) jsem slyšela hlas ženy. Říkala mi, co se stane, třeba že se brzo odstěhujeme. Moje maminka mi říkala, že je to fantazie. Jako dítě jsem nerozuměla slovu fantazie a myslela jsem si, že mi maminka věří a ta paní se tak jmenuje. Jenže jsem několikrát byla napomínána, abych si nevymýšlela rozhovory s neexistující paní. Bylo toho víc, co jsem zažívala, ale o tom budu raději mlčet. Bála jsem se o svých pocitech s kýmkoliv mluvit, tak jsem hlas v sobě prostě zabila.  Hlas už jsem pak dlouho let neslyšela.
Mou cestu k duchovnu znovunastartovala má o 10 let mladší sestřička. Když jí byly asi tři roky, tak začala vyprávět o svém minulém životě. A moc plakala, když jsem řekla, ať si nevymýšlí. Doslova řekla: "Ty si to nepamatuješ? Jak jsi mohla zapomenout? Vždyť já tě vychovávala, byla jsi mladší, teď jsi starší a musíš mi tu starost oplatit. A náš bratr Jošimone - zabili ho Japonci a tvůj manžel, zemřel v letadle v lese a tebe taky chtěli zabít, protože on byl běloch a tys nesměla se vdávat s bělochem. Když jsme byli malé, Japonci nám pozabíjeli rodiče a my jsme pak utekli do kláštera. Pak ho Japonci zapálili a tobě tam uhořela panenka. Pamatuješ si to?" Tohle mě dostalo do kolen. Na filmy o válce jsme se před ségrou nedívali nikdo, na japonské filmy také ne, netuším, kde by mohla přijít na jméno Jošimone a dokonce i říkala, že já jsem se jmenovala Joki. Nějak nemůžu uvěřit tomu, že tohle by byla jen dětská fantazie.
Začala jsem hltat jednu knihu za druhou, dala jsem se na karate a totálně propadla východní filosofii. Začala jsem se zajímat o léčitelství, nejdříve léčitelství východu a poslední dobou hltám léčitelství keltských druidů. Věc, ve které se chci více zdokonalit je poznávání a sběr bylin.
Do knihovny si chodím místo knížek o ekonomii a financích půjčovat knihy o Keltech, magii, čakrách, tajemných místech v Čechách a píši si seznam, kam bychom se měli podívat. Knihy si nejdříve půjčuji, a když mě nějaká zaujme, neváhám a koupím si jí.
Mým rádcem jsi Ty, Míšo. Opravdu. Spoustu Tvých článků si ukládám a ráda je rozklikávám, když mám čas.

Některé Tvé příspěvky mě nakoply k tomu, abych začala hledat nejdříve ve svém nitru, kdo opravdu jsem a jakou cestou se chci dát. Moc bych si přála léčit ostatní lidi, provádět duševní terapii, ale je mi jasné, že nejdříve ze všeho musím nalézt sama sebe, dát do pořádku hlavně své nitro. Protože jen ze zdravého nitra mohu šířit zdravou energii i na ostatní.
Provádím rituály. Svůj první jsem našla vystřižený z nějakého časopisu, byl na lásku.

Provedla jsem ho v pátek a další pátek na to jsem našla přítele, který je nyní mým manželem. Jsme spolu už 7 let. Některé rituály jsem si obšlehla od Tebe, třeba jako Samhain. Jiné jsem našla v knihách. Poslední dobou cvičím wydu, dá se říct, že je to také takové rituální cvičení.
Jak se na magii dívám? Neberu to jako něco nevšedního. Vyrůstala jsem ve vesnici, vprostředku přírody. Snažím se být její součástí, ne nad matkou Zemí. Každý večer děkuji za den, který mi byl dopřán prožít. Za to, že mám co jíst i pít, že se mohu čistě obléknout. Snažím se žít poskromnu, nevyhazovat jídlo, neplýtvat ničím a s úctou k všem členům přírody - rostlinám, zvířatům, lidem.
Dost lidí se na mě kouká jako na blázna. Zpočátku i můj manžel. Nejdřív mé chování bral jako roztomilou pubertální úchylku, která časem přejde. Když poznal mou filosofii víc a zjistil, že se jí nevzdám, uznal, že mám v lecčem pravdu. Troufám si říct, že díky mě se také začal více zajímat o přírodu, přestal vysedávat u PC her a místo toho vzal bágl se svačinou a šli jsme se projít do lesa.
Nejlepší je, když při provádění rituálu mám nechtěné publikum. Už se stalo, že jsem slyšela, jak někdo volá na policii, zda neutekla chovanka z ústavu. V bílém šatu pobíhá po lese a cosi drmolí. Jednou mě při sběru hub nachytal kazatel. Kdykoliv se potkáme, nestydí si přede mnou uplivnout.
Přes nepochopení některých lidí se nehodlám své víry a filosofie vzdát. Co pro některé hůř, hodlám tuto cestu ukázat i své dceři. Jestli mě bude následovat nebo ne, to nechám čistě na ní.

Vlaďka 006

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Buď dobrá a neboj. Bambulárna zas není tak špatné místo, je tam nádherně, alespoň tady v té pražské. Překrásné stoleté lípy. :-))

Ba ne, dělám si legraci. Žít v souladu se sebou a okolím, neničit a splynout není důvod k nasazení Lexaurinu, Xanaxu či něčeho tvrdšího. Já měla jako malá čtyři bratry. Viděla jsem je jen já. Také jsme si povídali a také jsem s maminkou šupajdila na psychiatrii. Mám je stále, jen už si povídáme jenom v duchu. Funguje to. Osobně bych neměnila. Život s magií je tisíckrát barevnější než bez ní. Každý den je něčím nový. Každé místo lze tisíckrát znovu objevovat, když se umíme správně dívat. Měj prima den. Míša

 • Cokoli vás dnes kolem magie zajímá je tématem pro váš přispěvek.
 • Věříte v magii?
 • Máte doma nějakou magickou příručku?
 • Vykonali jste sami někdy nějaký magický rituál?
 • Jak se vůbec díváte na pojem magie v 21.století?
 • Stalo se vám někdy něco, co si neumíte vysvětlit?

Pište všechno, co vás napadá v souvislosti s tímto tématem, už od této chvíle na redakce@zena-in.cz

   
04.02.2011 - Příběhy - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [23] tajnostii [*]

  Hezký příspěvekSml22

  superkarma: 0 20.09.2012, 09:21:12
 2. [22] telepatie [*]

  Sml24To uz je zname ze deti si vzpominaji na svuj predesly zivot.Akorat se to nehodi do naseho sveta ,kde vladne jen hruba sila a tak vse ciste je niceno i nasimi rodici,protoze se neznameho boji.Boji se jen z nevedomosti.Pokud nekdo ma takovy dar,je dobre se zeptat sveho nitra proc?A neptat se okoli a cizich lidi,malo kdy najdou pochopeni i dnes a to uz neni tajemstvi,minule zivoty.Nejsme tim co se vnimame a co vidime.Jsme bytosti ktere se maji vyvinout ve vyssi a moudrejsi.Svet je skola zivota a take sami si vse ridime ,co zazijeme a i veci ktere boli protoze jen pres citovou bolest pochopime a ziskavame schopnost soucitit s druhymi.Magie je nebezpecna,nikdy nevite jaky nasledek z toho vzejde az opustite fizike telo,co pak????lenka

  superkarma: 0 06.02.2011, 21:13:26
 3. avatar
  [21] Kaylie [*]

  V tomto se docela poznávám, akorát mne matka co dítko odvedla k obvoďákovi, ten mi dal Diazepam!  a řekl, ať to nikde nikomu nevykládám, že mne zavřou na psychiatrii. V tomto tedy byl moudrý a jsem mu vděčná, kdoví co bych dnes měla za doživotní "cejch".

  Děti do  3-4 let si na minulé životy pamatují a pláčou proč jsou holčička, když byly chlapeček a další a další věci.

  superkarma: 0 06.02.2011, 13:08:08
 4. avatar
  [20] Introvertka [*]

  vladka006 — #19 jsem nekuřačka , jen občas si šňupnu piko

  superkarma: -1 05.02.2011, 22:09:55
 5. avatar
  [19] vladka006 [*]

  Introvertka — #16 Co kouříš? To chci taky Sml30.

  1. na komentář reaguje Introvertka — #20
  superkarma: 0 05.02.2011, 19:57:24
 6. avatar
  [18] 38riki [*]

  daddyska — #17 já takySml30

  superkarma: 0 05.02.2011, 19:51:26
 7. avatar
  [17] daddyska [*]

  no já zírám

  1. na komentář reaguje 38riki — #18
  superkarma: 0 05.02.2011, 19:38:47
 8. avatar
  [16] Introvertka [*]

  Já jsem chvíli jela na Lexaurinu, protože jsem viděla anděly. Nejenom své, ale i ostatních. Nic příjemného, když v busu vidíte místo dvaceti lidí padesát. Nyní vidím jen svého fešáka a když mi je blbě, tak jich přijde více a někdy se staví i moje mrtvá babička.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #19
  superkarma: -1 04.02.2011, 17:07:05
 9. avatar
  [15] peetrax [*]

  Díky za super příspěvek. Sml16

  superkarma: 0 04.02.2011, 15:49:28
 10. avatar
  [14] vladka006 [*]

  SNÍŽEK — #13 To sedí Sml30. Dělala jsem dcerce dort k prvním narozkám. A tchýně ještě než si vzala, tak se mě zeptala, jestli jsem tu smetanu před ušleháním povařila, že její dcera to tak dělá.Sml52

  superkarma: 0 04.02.2011, 15:29:16
 11. avatar
  [13] SNÍŽEK [*]

  vladka006 — #10 tchýně nadržuje svojí dceři,v jejích očích je ideální.Říká se,že tchýně,která má dceru,tak ji stále srovnává s nevěstou a ta nemá šanci být lepší,i kdyby byla zlatá.Ani rodina nevěsty nemůže být lepší.Sml22

  1. na komentář reaguje vladka006 — #14
  superkarma: 0 04.02.2011, 15:24:37
 12. avatar
  [12] kebulkaevulka [*]

  Při čtení tvého článku se mi udělala husí kůže jak Karpaty nikým se nedej odradit a pokračuj v tom,jak říká Míša,život s magii je pestřejšíSml59

  superkarma: 0 04.02.2011, 11:08:24
 13. avatar
  [11] Dante Alighieri [*]

  vladka006 — #10 Nesnáším, když druhý nejlíp ví, jak měl někdo vychovávat své dítě a že on sám by to udělal jinak (samozřejmě líp).

  superkarma: 0 04.02.2011, 10:55:35
 14. avatar
  [10] vladka006 [*]

  Dante Alighieri — #8 Se omlouvám, že sem zase tahám tchýni. Ale to bych vždy šílela, když začne se navážet do mojí nejstarší ségry. Ségra udělala v životě pár zásadních kopanců. Tchýně se naváží nepřímo i do mojí mamky, říká, že je to výchovou mé ségry. Tím nepřímo řekne, že moje máma nezvládla výchovu. Ale houby ví, co jsme všechno zažily (jsme samé ženské). Já ségru chápu, dokážu pochopit, co těma kopancema sledovala. Jenže, jenže. Tchýnina dcera (moje švagrová) má za sebou stejné životní kopance jako moje ségra. Ačkoliv je švagrová zlatíčko, je to moc suprová ženská. Když tchýni řeknu, že mezi mou ségrou a švagrovou není rozdíl, tak mi na to odpoví: Ale to je něco jiného, protože moje dcera prožila tohle a tamto.... Nevidí si před vlastní práh a bude kritizovat druhé.

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #11
  2. na komentář reaguje SNÍŽEK — #13
  superkarma: 0 04.02.2011, 10:42:20
 15. avatar
  [9] enka1 [*]

  Dante Alighieri — #8 vladka006 — #7 Sml22

  superkarma: 0 04.02.2011, 10:30:43
 16. avatar
  [8] Dante Alighieri [*]

  vladka006 — #7 Tohle říkám taky. Jednou jsme se s kozlem strašně porafali, když mi začal říkat, co by on dělal v jedné mé situaci - a já mu kontrovala, že to vědět nemůže, když to nezažil. A on, že to prostě ví. Trvám na tom, že to neví. Jen si myslí, že to ví. Nesnášim předsudky, soudy, odsuzování čehokoli, u čeho jsem nebyla, koho neznám nebo když neznám všechny okolnosti atd.

  1. na komentář reaguje enka1 — #9
  2. na komentář reaguje vladka006 — #10
  superkarma: 0 04.02.2011, 10:25:53
 17. avatar
  [7] vladka006 [*]

  enka1 — #3 Jo a neodsuzovat a neříkat, já bejt na tvým místě, tak bych.... Když něco nezažiju, nemůžu druhému říkat, co měl a neměl dělat. Stejně tak odsuzování. Nežiju život druhého, nemůžu říct, že je to úplnej debil, když se nechová, tak jak by se mi líbilo.

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #8
  2. na komentář reaguje enka1 — #9
  superkarma: 0 04.02.2011, 10:20:55
 18. avatar
  [6] vladka006 [*]

  Dante Alighieri — #1 To nejsou schopnosti Sml16, to je sled událostí. Dost věcí se mi zdá i ve snu. ačkoliv nejsem křesťan, často se mi zdá o Marii, matce Ježíše.

  superkarma: 0 04.02.2011, 10:18:22
 19. avatar
  [5] vladka006 [*]

  Heather — #4 Bohužel se mi racionálního vysvětlení od nikoho ještě nedostalo. Jestli nějaké máš, ráda si ho přečtu.

  superkarma: 0 04.02.2011, 10:17:17
 20. avatar
  [4] Heather [*]

  Našeptávající hlas a minulý život? Sml80 Taky dobré odůvodnění...ta racionální vysvětlení totiž nezní tak zajímavě, že Sml24

  1. na komentář reaguje vladka006 — #5
  superkarma: 0 04.02.2011, 09:53:05
 21. avatar
  [3] enka1 [*]

  Sml67Hledat a posuzovat sám sebe by měl každý. Neříkám, že mi to nejde a mockrát jsem si na sebe zanadávala, ale dostkrát jsem se i pochválilaSml58. Jen se mi nechce studovat žádné filosofie, bojím se, že by mě začly ovlivňovatSml80

  1. na komentář reaguje vladka006 — #7
  superkarma: 0 04.02.2011, 09:50:14
 22. avatar
  [2] pikolca [*]

  Vlaďko úplně šel po mě mráz když jsem četla tvůj příběh Sml26

  superkarma: 0 04.02.2011, 09:40:05
 23. avatar
  [1] Dante Alighieri [*]

  Ty jsi hrozně zajímavá osůbka - vždycky, když jsi napsala něco o svých schopnostech, hltala jsem.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #6
  superkarma: 0 04.02.2011, 09:28:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme