Bulvár

Vladimír Brabec na internet nemá


Herecká legenda Vladimír Brabec (73), kterého mnozí diváci znají především jako seriálového majora Zemana, se opět vrací na divadelní prkna.

Má za sebou sice trojnásobný bypass srdce, ale pevně věří, že ho zdraví opět hned tak nezradí. Spolu s nestárnoucí Květou Fialovou (79) se stane ozdobou nového muzikálu Adéla ještě nevečeřela, který bude mít 24. října premiéru v Divadle Broadway.

Vladimír Brabec přitom ani netuší, že má obrovské množství fanoušků, kteří si toto přestavení především kvůli němu nenechají ujít. Mnohastránkovou internetovou diskusi, ve které jednoznačně převažují příznivci jeho herectví nad kritiky totalitního seriálu o majoru Zemanovi, totiž nikdy nenavštívil.

„S internetem na mě nechoďte, celý život sedím u obrazovky při dabingu, a ještě se učit něco nového. Já jsem rád, že jsem zvládnul mobil,“ řekl s úsměvem.

Z toho, že má tolik internetových fandů, byl velice překvapený. Prý to ani netušil, a tak chce požádat své dospělé děti, aby mu některé názory jeho internetových příznivců zprostředkovaly.

Nestárnoucí herec se v poslední době věnuje především dabingu. Skvěle namluvil do češtiny ty největší hvězdy světového filmu, ale kterou z postav má nejraději, to nedokáže říct.

„Byla jich spousta, ani si je všechny nepamatuju. Vzpomínám si třeba na Jacka Lemmona, Maxe von Sydowa, Seana Conneryho nebo na Harryho Morgana jako plukovníka Pottera v seriálu M*A*S*H.“

Za své skvělé umění získal Vladimír Brabec v roce 1998 i Cenu Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v oblasti dabingu. I když si ocenění nesmírně váží, říká: „To víte, dabing je dabing a divadlo je divadlo,“ povzdechl si. Z jeho reakce bylo zřejmé, čemu dává přednost.

Divadlo je jeho vášeň, zvláště pak, když se na scéně objeví krásné ženy, jako je tomu v připravovaném muzikálu. Vladimír Brabec s jiskrou v oku s velkým zalíbením sledoval svoji muzikálovou vnučku Zuzanu Norisovou.

„Ve filmu Květušku hrála Naděnka Konvalinková a profesora botaniky vynikající Ladislav Pešek. To je velká výzva, udělám všechno pro to, abychom se jim vyrovnali,“ řekl.

   
13.10.2008 - Společnost - autor: Korzo

Komentáře:

 1. avatar
  [3] gerda [*]

  tlustoprdka: ale musíš vzít v úvahu, že je to jiskrný Ind, ten je jinak naprogramovaný, než český Honza

  superkarma: 0 14.10.2008, 09:13:48
 2. [2] Samík97 [*]

  Však taky Sandoka střídal baby častěji než ponožky! brabec to přehání, měl by se více šetřit, srdce mu nové nenaroste.

  superkarma: 0 13.10.2008, 17:36:39
 3. avatar
  [1] tlustoprdka [*]

  Bonda alias Brabce miluju...
  MMCH viděl jste někdo Uvolněte se prosím? s Kabirem Bedim (Sandokanem)? Tak nádhernýho urostlýho chlapa s podmanivým hlasem jsem už dlouho neviděla. A to že má šedesát,by mu nikdo nevěřil!

  superkarma: 0 13.10.2008, 16:42:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme