Zdraví

Vlaďčin hubnoucí klub: seznámení s dietami II.

Redakci oslovila čtenářka s nickem Vlaďka 006, že jí u nás na magazínu chybí jarní hubnutí do plavek. A protože je to záležitost navýsost aktuální, dali jsme Vlaďce prostor. Hubnutí už se slibně rozjelo a Vlaďka vám teď postupně představí diety, které sama vyzkoušela. Jaké má s nimi zkušenosti?

diet

Mix dieta

Při courání městem jsem jednoho dne zahlédla reklamu na soukromé zařízení, kde řeší problémy s nadváhou. První konzultaci máte zdarma, jídelníček zdarma, změří vám tuk v těle, přebytečnou vodu, poradí, jaká je pro vás zdravá váha. Vše sepíší na papír, abyste měli rady po ruce. Plná očekávání jsem se objednala na konzultaci. Dozvěděla jsem se, kde ve stravování dělám zásadní chyby, jaké potraviny jsou pro mě nevhodné a dost mě překvapilo, že mám v těle více přebytečné vody než přebytečných tuků. Paní poradkyně mi doporučila potraviny a potravinové doplňky z jejich krámečku, které bych si měla koupit. Po zakoupení produktů bych dostala sepsaný slíbený jídelníček a rady. Jenže například jejich žitné suchary jsou asi tak 10x dražší než žitné suchary ze supermarketu při stejné gramáži a totožném složení. A tak to bylo u všech produktů. Odmítla jsem tedy dávat tisíce za jídlo na týden. To si raději koupím permici do fitka. Přišlo mi to jako takové tahání peněz z kapes lidí. Ale zase zbytečné to povídáníčko nebylo. Ihned jsem vylovila tužku a papír a z konzultace si zapsala veškeré užitečné informace. Doma jsem je pak porovnala s jiným dietním předpisem od dietní sestry, který jsem měla schovaný z dřívějška.
V něčem se lišily, v něčem byly totožné. Upravila jsem si oba jídelní principy do jednoho. Zpočátku jsem si sestavovala týdenní jídelníček tak, aby zahrnoval důležité látky, které tělo potřebuje. Později jsem si principy diety osvojila a sestavování předem nebylo nutné.

Určitě vás zajímá jaký je princip diety.

VlaďkaJí se 5x denně malé porce. Piji alespoň 2 litry čisté vody + bylinkové čaje (nutno střídat) a smí se denně vypít až ½ litru odstáté minerální vody (také střídat). Minerálka není podmínkou, je spíš na chuť.
Smí se málo solit, nesmí se sladit, a to ani umělým sladidlem. Místo mléka do kávy smíte používat sójové mléko nebo sušenou rostlinnou smetanu.

Každý den byste měly užívat jednu rozpustnou tabletu Multiforte nebo Supradynu, aby tělo dostalo minerály a vitamíny, které se mu nedostávají v přiměřeném množství ve stravě. Multivitaminy se dají zakoupit i ve formě tablet, ale jelikož je u diet velmi důležitý přísun tekutin, zvolila jsem rozpustné.

Aby se tělo rychleji odvodnilo, užívala jsem odvodňovací tablety od Dr. Kneippa 3x denně před hlavním jídlem. Je možné je volně zakoupit v lékárně. Velmi podobné složení má i urologický čaj. Odvodňovací tablety obsahují kopřivu, jalovec a petržel. Odvodňovací směs vám namíchají i v bylinkářství a můžete odvodňovat pomocí čajů. Tím pádem do sebe dostanete další tekutiny.
Je důležité tělu dodávat vlákninu. Smíchala jsem 2x denně půlku nízkotučného jogurtu (může být i ochucený, ovocný) nebo sklenici nízkotučného kefíru a 2 čajové lžičky bio psylia od Megafytu a zapíjela 1/4 l vody, rovněž zakoupíte v lékárně nebo obchůdku se zdravou výživou. Výše uvedené výrobky lze zakoupit u jiných výrobců. Já užívám tyto z jednoho prostého důvodu. Nakupovala jsem v malé lékárně, kde měli pouze tyto.

Nevhodné maso je veškeré vepřové, kachna, husa, z ryb pak kapr, pstruh, sumec, úhoř, makrela, losos, treska, sardinky.
Pozor na zeleninu. Kdo chce mít odtučňovací kúru zároveň s detoxikační, vyhne se kořenové zelenině. Obsahuje dost dusičnanů, nebo alespoň odstraňte středy zeleniny, kde obsah dusičnanů je největší. Dále není vhodné avokádo, ředkev, kapusta, sója, kukuřice, brambory. Luštěniny zařaďte nejdříve až po měsíci a maximálně jednou týdně.
Nejí se přílohy a pečivo. Smí se jíst vícezrnné nebo žitné suchary.
Z ovoce se nedoporučují banány nebo hroznové víno. Jsou moc sladké. Banán je povolen pouze v den, kdy se jde cvičit. Výborný je meloun (já vím - je to zelenina, ale vzhledem k tomu, že obsahuje cukry, řadím ho z hlediska jídelníčku mezi ovoce). Meloun je výborný detoxikátor a obsahuje dost vody. Navíc zažene chuť na sladké. Vhodné jsou také citrusy. Vitamín C, který obsahují, na sebe váže tuky.
Omezte vejce. Týdně je povoleno sníst max. 3 žloutky. Bílky jsou bez omezení.

Akupunktura

Napíchnutí bodů je dobré pro radikální a rychlé řešení.
Udělala jsem si hezký výlet do města v Královéhradeckém kraji za jedním léčitelem. Jméno léčitele veřejně uvést nemůžu, neboť nechce vystupovat v žádných médiích. Kdyby se našel někdo, kdo by měl o akupunkturu zájem, nechť mi napíše zprávu.
Jelo nás plné auto namotivovaných žen, rozhodnutých s kily do léta zatočit. Zatím se držíme a dietu dodržujeme. Na akupunktuře jsem nebyla poprvé, již zkušenosti mám. Prvně jsem zhubla 8 kg za dva měsíce. Je fakt, že jsem ani více zhubnout nepotřebovala. Moje švagrová zhubla za 2 měsíce úctyhodných 19 kg a držela si krásnou štíhlou váhu hodně dlouho bez velkého omezování.

Dovolte, abych představila dietu, pro kterou jsem se rozhodla já.

Napíchne se 5 akupunkturních bodů.
1. proti hladu
2. podpora žízně
3. zrychlení metabolismu
4. proti stresu
5. partie, která má tendenci nejvíce přibrat a nejhůř zhubnout, podpoří se hubnutí této partie

Pije se alespoň 3 l tekutin denně. Omezí se káva. Za každý vypitý šálek kávy nebo černého čaje, vypijte ½ l vody navíc.

Zakázané potraviny po celou dobu diety: veškerá mouka, maso, mléčné výrobky, omezit cukr

Sladit lze medem, hroznovým cukrem. Z mléčných výrobků se smí kefíry, podmáslí a kysané jogurty (např. Activia). Vejce je doporučené jíst max. 2 ks týdně.

Jehličky v uchu nosíte po dobu 8 týdnů. První 4 týdny se pijí zeleninové vývary bez bujonu, málo soli, žádné maso. Může se brokolicová polévka, bramboračka s houbami, ale nezahuštěná jíškou. Tohle porušuji jak o život a hubnu stejně. Dopoledne si dám kus ovoce, nebo jahody či kiwi smíchané v troše kysané smetany. K snídani polévku do sebe nenacpu, dávám si kysaný jogurt. K obědu mám zapečenou zeleninu nebo polévku. Odpoledne sním kousek zeleniny, k večeři polévku nebo zeleninový salát. Bílkoviny doplňuji sójovým mlékem.
Další 4 týdny jíte kašovitou stravu.

Po 8 týdnech se velmi pomalu najíždí na „normální“ stravu.
Vepřové a nelibové maso smíte sníst cca za rok po akupunktuře.
Princip akupunktury spočívá v tom, že se tělo zbavuje škodlivin. Škodliviny mají tendence se usazovat v tucích. Očištěním těla se tudíž zbavujeme především tuků. Proto se nesmí jíst žádné mléčné výrobky, nic tučného a ani nic, co zatěžuje trávení (např. lepek). Polévky a kaše tělo dobře stráví, aniž by se nějak zvlášť namáhal trávicí trakt a potrava nemá tendenci se usazovat.
Efekt akupunktury je dlouhodobější než 2 měsíce. Pokud dodržíte racionální způsob stravování a budete na „normální“ stravu najíždět opravdu opatrně, budete hubnout ještě minimálně další dva měsíce. Akupunkturu na hubnutí nebo na očištění je optimální provádět 1x za dva roky, pokud si svou váhu chcete udržet.

Kdo by měl o akupunkturu zájem, může mě kontaktovat na mail hubnouci.tym@gmail.com nebo do zpráv na ženě-in a dám vám doporučení na pana léčitele, u kterého jsem byla. Zkoušela jsem několik akupunkturistů a jsem spokojená jenom s jedním.

Vlaďka006

UŽ ZÍTRA se můžete těšit na článek, ve kterém vám Vlaďka představí hubnoucí čtenářku emy-e, a také dietu, kterou jí upravila na tělo.

Četly jste v seriálu Hubneme s Vlaďkou:

   
16.05.2012 - Hubněte - autor: (red)

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [38] Reni [*]

  Sml16 Už několik let, nepěstuji diety. Jen jsem ubrala množství, častěji a pestrost s vitamíny. Mám taky výsledek, nemusím se trápit dietami. Sml23

  superkarma: 0 16.05.2012, 22:18:32
 2. avatar
  [37] datura [*]

  Chodit takovou dobu se zapíchnutými jehličkami bych nechtěla, držela jsem dietu podle jedné knihy, ale kdo nemá rád červenou řepu, mrkev, med, brokolici, tak to nedá. Držela jsem ji dva měsíce a 8 kg bylo dole celkem bezbolestně Sml58, mně dělá největší problém, vypít víc než litr tekutiny denně a tady se musely pít až tři litry vody nebo čaje. 

  superkarma: 0 16.05.2012, 19:49:17
 3. avatar
  [36] majdis [*]

  Když budu dodržovat stravu k jehličkám tak zhubnu i bez jehliček

  superkarma: 0 16.05.2012, 18:07:43
 4. avatar
  [35] ekleinovka [*]

  Holky,obdivuju vás,že vytrváte.Kdybych já někdy chtěla zhubnout,dala bych si jehličky.Akupunktura mi pomohla i při alergiích....měla jsem celou sezonu pokojSml67

  superkarma: 0 16.05.2012, 18:03:09
 5. [34] Trefa [*]

  Trefa:kdo drzi dietu,je to velka drina.ale stoji to za to,urcite vydrzte.vysledek se dostavi.

  superkarma: 0 16.05.2012, 17:46:30
 6. avatar
  [33] daska59 [*]

  Dejte pokoj s dietama, stačí se trochu mírnit s přejídáním.

  superkarma: 0 16.05.2012, 17:44:09
 7. avatar
  [32] peetrax [*]

  Nemůže se stát, že se člověk odvodní až moc? Já vím, že pokud doplňuje pravidelně ty vhodné tekutiny, tak snad ne, přesto... Sml80

  superkarma: 0 16.05.2012, 16:46:32
 8. avatar
  [31] Dante Alighieri [*]

  Vetinari — #30 S tim břichem je to pravda. Dokud na něm bude tuk, vypracované svalstvo stejně nebude vidět. Stane se akorát to, že jak přibudou svaly, břicho se zvětší. Teda aspoň jsem o tom někde četla a je to logické. Člověk se musí věnovat i aerobní aktivitě, když už + opravdu nejíst sladký, protože to se ukládá do těch problémových partií. Sml18 Jo a já teď cvičim od Jillian 30day shred. Na body revolution asi taky dojde. Sml54

  superkarma: 0 16.05.2012, 14:51:51

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Vetinari [*]

  delfi.na — #26 Na jedněch fitness stránkách jsem se dočetla, že pro štíhlý pas, je prakticky téměř zbytečné posilovat břicho. Důležitější je zaměřit se na velké svalové partie jako jsou stehna. 

  Já jsem na tom byla docela podobně a co jsem najela na Body Revolution od J. Michaels, tak mám břicho pevnější než na gymnáziu.

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #31
  superkarma: 0 16.05.2012, 14:27:20
 2. avatar
  [29] Vetinari [*]

  Brr, to je něco hrozného. A co se vlastně může jíst? Z ryb je téměř všechno zakázané, snad jen tuňák a ten se pořád jíst nedá (označení treska beru jako označení pro všechny bílé mražené ryby). Luštěniny ne, přílohy ne, pečivo ne ... A co po dietě? Nebylo by lepší prostě změnit celoživotně stravovací režim a přidat pohyb, ale tak aby to bylo udržitelné? Jen při tom čtení na mě padl hlad a deprese.

  superkarma: 0 16.05.2012, 14:21:02
 3. [28] jija [*]

  Teda, kloubouk dolů, Vladko, mix dietu bych nezvládla to je na mne moc drsný! 4 týdny jen zeleninový vývar a další 4 jen zeleninové kaše, to bych nedala, neeee!

  superkarma: 0 16.05.2012, 14:17:55
 4. avatar
  [27] Florencie [*]

  Dante Alighieri — #14 Zrovna dnes jsem ho měla k obědu Sml30 A pochutnala jsem si. Mám namražené, tak ho jen vyndám a přihodím vejce a kousek klobásky na vůni Sml16

  superkarma: 0 16.05.2012, 13:38:08
 5. avatar
  [26] delfi.na [*]

  No nic dámy, já mám super vypracované břišní svalstvo, ale přes tu malou pneumatiku kolem bříška to nejde moc vidět Sml30 a nebudu držet dietu a nebudu. Túdle, život je tak krásný a tak krátký

  1. na komentář reaguje Vetinari — #30
  superkarma: 0 16.05.2012, 13:35:22
 6. avatar
  [25] Florencie [*]

  carmi — #23 Sml67 Jsi šikula.

  superkarma: 0 16.05.2012, 13:34:58
 7. avatar
  [24] vladka006 [*]

  carmi — #23 Sml59Sml59Sml59Sml59Sml59

  Tak vydrž, vydrž.

  superkarma: 1 16.05.2012, 13:26:29
 8. avatar
  [23] carmi [*]

  Já si to hubnutí teď ještě ztížila tím, že jsem přestala kouřit. Dneska nekouřím už 12.denSml59

  1. na komentář reaguje vladka006 — #24
  2. na komentář reaguje Florencie — #25
  superkarma: 1 16.05.2012, 13:12:49
 9. avatar
  [22] carmi [*]

  secret — #21 vladka006 — #20 To vám to teda holky jde dobře. Tak vydržteSml59

  superkarma: 0 16.05.2012, 13:11:49
 10. [21] murat [*]

  carmi — #18 začala jsem v listopadu Sml22

  1. na komentář reaguje carmi — #22
  superkarma: 0 16.05.2012, 12:48:03
 11. avatar
  [20] vladka006 [*]

  carmi — #18 Půl roku.

  1. na komentář reaguje carmi — #22
  superkarma: 0 16.05.2012, 12:43:51
 12. avatar
  [19] capkova [*]

  FAJN ČLÁNEK A JEŠTĚ LEPŠÍ PŘÍSPĚVKY - VŠEM MOC DÍKY

  superkarma: 0 16.05.2012, 12:39:22
 13. avatar
  [18] carmi [*]

  vladka006 — #17 secret — #16 A jak dlouho vám těch 16 kilo trvalo? Já jsem zhubla před pár lety 15 kilo, ale trvalo mi to rok.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #20
  2. na komentář reaguje secret — #21
  superkarma: 0 16.05.2012, 12:33:05
 14. avatar
  [17] vladka006 [*]

  secret — #16 Já taky celkem 16, už jsem v normě podle BMI, ale ještě bych chtěla víc zhubnout. Na to BMI nevěřím.

  1. na komentář reaguje carmi — #18
  superkarma: 0 16.05.2012, 11:55:29
 15. [16] murat [*]

  pokud se hubne správně, klasická chuť na sladký prostě neexistuje. vím o čem mluvím, právě jsem zdolala to 16. kilo Sml52 ještě 2 a jsem v normě. ale ještě 5 dolů zvládnu Sml24Sml58

  1. na komentář reaguje vladka006 — #17
  2. na komentář reaguje carmi — #18
  superkarma: 1 16.05.2012, 11:32:42
 16. [15] Saritka [*]

  Tak všem , co zrovna hubnout, držím palce.Sml16

  superkarma: 0 16.05.2012, 11:26:53
 17. avatar
  [14] Dante Alighieri [*]

  vladka006 — #11 Já v době hubnutí skoro denně měla sladké a hubla jsem taky, i když pomaleji. Je to pro mě nejlepší řešení, protože kdybych si třeba dva týdny sladké nedala, potom slupnu naráz kilo zmrzliny a pak si dám ještě čokoládu. A v dalších dnech budu pokračovat. Sml80 Nesmím mít pocit příliš velkýho omezování, jinak si to posléze bohatě vynahradím.

  Člověk se prostě musí postarat o to, aby byl dobře vyživen (pitný režim, bílkoviny, tuky, sacharidy) a pak si může dovolit i ty úlety. A díky, žes mi připomněla lečo. Sml54 To jsem dlouho neměla!

  1. na komentář reaguje Florencie — #27
  superkarma: 1 16.05.2012, 10:41:02
 18. avatar
  [13] hubajda [*]

  carmi — #12 tak to jste sikula blahopreji ja mam vahu jak na houpacce jde nahoru a pak zas dolu ale kdysi davno tomu tak nebylo ja zhubla 25 kilo a dlouho jsem mela vahu v normalu jenze pak jsem dostala vysoke hormony ato na dost dlouhou dobu a vaha sla nahoru a od te doby s ni valcim

  superkarma: 0 16.05.2012, 10:02:31
 19. avatar
  [12] carmi [*]

  Já jsem masová, pro mě by tahle dieta nebyla. Držím dietu asi 3,5 měsíce, zhubla jsem 9 kil, ještě 2-3 kila  a budu spokojená.

  1. na komentář reaguje hubajda — #13
  superkarma: 0 16.05.2012, 09:50:42
 20. avatar
  [11] vladka006 [*]

  Dante Alighieri — #9 To víš, že je to hodně o vůli.Sml22

  Nemám jí tak silnou, takže občas poruším. Včera jsem sežrala piškoty s jahodama a se smetanou Sml52. Úlet jak prase.

  Bejt měsíc na polívkách, tak umřu. Dávám si zapečenou zeleninu nebo lečo, zeleninové saláty, střídám to.

  To maso mi ani nevadí, že ho nesmím. Ale vadí mi, že nemůžu sýry. Už jsem cca v půlce, takže tu druhou přežiju taky.

  Ta akupunktura hodně funguje jako placebo. Nebudu tu nic namlouvat. Jde o to, že si dost dobře vsugeruješ, že máš napíchnutý bod proti hladu, na spalování metabolismu a další a pak to jde mnohem lépe. Když se mi kroutil žaludek (asi první dva dny), tak jsem si říkala, mám napíchlý bod, jsem sytá. A ono to fungovalo. Hlavně mě taky bolela držka od toho napíchnutí, takže jsem ani nechtěla jí otevírat moc na nic, ani na jídlo. Doma byli rádi, že nebuzeruju a hlavně nezpívám Sml52.

  Byla jsem po Velikonocích dost rozežraná, rychle se smrštil žaludek. Je ale fakt, že 3x denně polévka se mi zdá hodně málo. Přidávám si 2 jídla - ovoce dopoledne, něco lehkého odpoledne (kus zeleniny, nebo polévku, salát nebo sežeru klidně na posezení sklenku černých oliv Sml54)

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #14
  superkarma: 0 16.05.2012, 09:12:04
 21. avatar
  [10] vladka006 [*]

  kuželka — #6 Určitě. Podle váhy by mi stačilo sundat už jen 2 kg a jsem na optimu, ale hrozně na mě plandá kůže. Já to cvíčo teď hodně flákala. Neválela jsem se, to ne. Ale prostě jednostranný pohyb.

  Myslím, že posilovna musí být, stejně jako nějaké aerobní cvíčo.

  Dala jsem se od včera na cvičení. Dodělali jsme jakžtakž jednu místnost v přikoupeném bytě, položili koberec, umyla jsem zaprášené posilovací stroje a hezky je ustájila.

  Včera jsem protáhla veslovací trenažér, dnes jdu na břišní tance a zítra vyzkouším, zda nezrezl rotoped Sml54.

  superkarma: 0 16.05.2012, 09:04:35
 22. avatar
  [9] Dante Alighieri [*]

  Hlavně druhá dieta mi přijde náročná na vůli, to fakt Vlaďko vydržíš? Sml16 4 týdny kašovitá strava... Žádný maso, žádnej lepek. Max. po týdnu bych samou frustrací otevřela lednici a doplnila veškeré kalorie, o které jsem se za týden ochudila. Sml30 Apeluji na tebe, abys představila nějakou dietu pro lidi bez vůle. To je výzva! Sml54 Teda ono to úplně bez vůle asi nejde nikdy a hlavně se hubne o moc pomaleji, když se režim furt porušuje. Já jsem pár kilo hubla asi půl roku. Ale stačilo mi to a hlavně v mým případě by to jinak nešlo, protože bych se vážně dostala do depky.

  lidicka — #3 Mezi lidmi je zakořeněno tolik mýtů. Něco slyšeli u sousedky a už se to papouškuje dál.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #11
  superkarma: 1 16.05.2012, 08:57:07
 23. [8] jithule [*]

  zajímavý článek

  superkarma: 0 16.05.2012, 08:48:45
 24. [7] Roland [*]

  Dobré rady- jenom je dodržovat že.Sml30

  superkarma: 0 16.05.2012, 08:48:06
 25. avatar
  [6] kuželka [*]

  S dietou souhlasím - na velice podobné jsem shodila za rok 25 kilo, pak ještě pomalu dalších 5. A bez jo-jo efektu! Ale pohyb k tomu přidat je NUTNÉ!

  1. na komentář reaguje vladka006 — #10
  superkarma: 1 16.05.2012, 08:41:46
 26. [5] FAXÍK [*]

  super článek, do té akupunktury bych šla, ale Hradec mám trošku z ruky, tak se poohlídnu po někom v mém okolí

  superkarma: 0 16.05.2012, 08:36:18
 27. avatar
  [4] margot [*]

  lidicka — #3 naopak, úprava jídelníčku dělá cca 70% úspěchu, ten se na váhovém úbytku podílí nejvyšší měrou. pohyb je podpůrný - zvyšuje energetický výdej, anaerobní cvičení pomáhá ke zpevnění a taky k růstu svalové hmoty, která v konečném důsledku zvyšuje bazální metabolismus

  superkarma: 1 16.05.2012, 08:00:33
 28. [3] lidicka [*]

  Všude, kam se obrátím jen samé diety, hubnutí - ale bez sportu a cvičení žádná dieta nepomůžeSml52

  1. na komentář reaguje margot — #4
  2. na komentář reaguje Dante Alighieri — #9
  superkarma: 1 16.05.2012, 07:50:29
 29. avatar
  [2] Jindriska8 [*]

  Všem,kdo se dal do boje,držím palce.

  superkarma: 1 16.05.2012, 07:46:44
 30. avatar
  [1] blesksoft [*]

  jehličky ne ale ta mix není špatná

  superkarma: 0 16.05.2012, 07:17:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme