Zdraví

Vlaďčin hubnoucí klub: Na co jste se nejvíc ptaly?

Redakci oslovila čtenářka s nickem Vlaďka 006, že jí u nás na magazínu chybí jarní hubnutí do plavek. A protože je to záležitost navýsost aktuální, dali jsme Vlaďce prostor. Hubnutí už se slibně rozjelo a Vlaďka vám teď chce odpovědět na dotazy, které jste jí poslaly.

vlaďkaZdravím všechny hubnoucí ženy-in. Od 1. května jsme začaly hromadně hubnout. Doufám, že žádnou z vás nikdo neupálil a můžete se nadále účastnit kolektivního hubnutí. Některé z vás již poslaly své přihlášky, jiné váhají a mají spousty dotazů. Pokusím se tedy dotazy shrnout a odpovědět na ně.

Některé z vás zajímalo, zda vám napíši dietu na míru a zda musíte držet diety, které budou zveřejněny na ženě-in.
Dietu na míru vám bohužel nenapíši. Nemám žádné odborné vzdělání (mimo 3denního školení na zdravou výživu). Představím vám diety, které mám na sobě vyzkoušené. Rozhodně nikoho nenutím, aby je také zkusil. Samozřejmě nebudete vyloučeny z týmu, pokud budete mít dietu od někoho jiného. Pokud si zajdete ke specialistovi, je to jedině dobře. Přeměří vás, sdělí vám chyby, které ve stravování děláte. Doporučí jídelníček a pohyb. Diety na míru jsou ty nejlepší diety, které můžete držet. Jen bych vás chtěla upozornit, abyste si opravdu vybíraly někoho s příslušným vzděláním. Zkuste najít recenze na internetu. Váš dietolog by vás neměl nutit kupovat si produkty pouze od něj. Měl by vám nabídnout různé alternativy. Neměl by vám říct ani věty typu: „Ano, moje rady dostanete písemně, jídelníček také, ale až si zakoupíte produkty za x stovek.“
Špatnou zkušenost mám ještě s koktejly. Krom prášku jsem po chuti necítila vůbec nic. Koktejl nezasytil a cenově to nebyla vůbec žádná sranda.

Do kdy se můžete přihlásit?
Záleží na vás. Nikdo nebude vyloučen, pokud se přihlásí třeba na posledních 14 dní v červnu. Asi za těch 14 dní nevyhrajete první cenu a nezhubnete moc, ale třeba vás to nakopne do změny životního stylu a na konci léta nám všem ukážete, co všechno dokážete.

Smíte se přihlásit, i když už hubnete?'
Jistojistě ano. Vůbec nevadí, že už nějakou dietu držíte, že už jste životní styl změnily před nějakým časem. Pokud chcete ještě dále pokračovat, klidně se přidejte do našeho hubnoucího týmu. Svou dietu měnit nemusíte, ale klidně můžete ostatním čtenářkám napsat, co u vás na kila platí.

Proč je nutné pít? A co mám pít?
Když nepijete, tělo si ukládá tekutiny na horší časy. Tím, že budete pravidelně doplňovat tekutiny, tělo si zvykne na pravidelný přísun a nebude si nic ukládat do foroty. Zadržená voda v těle dělá nepěknou postavu. Často se ukládá v oblasti boků a stehen. Takový ten tvar hruška. Jestli chcete, nechte se někde přeměřit. Měření na tuky, vodu, svaly v těle provádějí různá fitka. Často i zdarma, pokud jste jejich klientem. Zkuste hledat na internetu. Možná se pak budete divit, kolik máte v těle zadržené vody. Nejlepší je pít čistou vodu, neperlivou. Splaskne vám krásně bříško. Nebudete nafouklé. Dobré jsou také zelené a bílé čaje. Jsou osvěžující, dají se vypít i studené a urychlují hubnutí. Pokud nesnášíte samotnou vodu, zkuste do ní nakápnout pár kapek citronu, přidat lísteček máty a malinko stříknout 100 % jablečného džusu bez přidaného cukru.
Dobré je vypít alespoň ty dva litry vody + za každou kávu 0.5 litru navíc. Zkuste omezit kávu na 1 šálek denně a černý čaj také max. 1 šálek denně.
Já začínám den sklenicí vody. Před každým jídlem si dám sklenici vody. Nesním toho pak tolik. Když mám večer hlad, dám si šálek čaje. Žaludek ošálí a do rána vydržím.

Je nutný pohyb?
Řekla bych, že ano. Osobně mám vyzkoušené, že pokud chci zhubnout, musí jít zdravá strava ruku v ruce s pohybem. Některé z vás se stydí do fitka zajít. Nebo máte vyloženě odpor k jakémukoliv sportu. Asi bych v takovém případě začala chůzí. Chůze je přirozený pohyb. Chodila bych alespoň 45 minut svižnou chůzí denně. Třeba bych vystoupila o zastávku dříve a domů se hezky prošla. Nebo můžete zvolit výletní víkend a projít se pomaleji, za to déle.
S dcerkou jsme se v sobotu vydaly na Lovoš. Kopec jak hrom, ale usmívala jsem se nad představou spálených kalorií a cvičeným svalstvem. Slyšela jsem o cvičení, které stimuluje chůzi do kopce po kamínkách, prý je to vynikající na formování postavy.

vladka2

Jít na vrchol v přírodě byl pro mě však daleko větší zážitek. Bylo jasno, zeshora přenádherný výhled, a navíc utahané dítě, které si ráno přispalo, a tím pádem jsem mohla chrupkat déle i já.

vladka1

Vyzkoušejte různé aktivity. Možná si určitý pohyb zamilujete, že při jeho nekonání budete vykazovat abstinenční příznaky.
Je dobré chodit cvičit alespoň 3x týdně. Cvičení měňte, ať si tělo nezvykne na zátěž a nepřestanete tak hubnout. Můžete si 1x týdně zajít do posilovny či posilovat doma, 1x týdně do fitka na aerobik, 1x týdně procházka.
Docela mě bavilo domácí cvičení podle Claudie Schiffer - Perfectly fit. Má dva díly. Jeden díl je o posilování horní partie a druhý o posilování spodní partie. Cvičení mělo i nějaký účinek.
Momentálně dávám přednost procházkám. Ubude mi tak starost, komu dát na hlídání dceru. Jednou týdně chodím na břišní tance. Tu jednu hodinu týdně v tělocvičně jsem si prostě vydupala. Sice má manžel časově náročné povolání a rekonstruujeme byt, ale dítě máme spolu. Navíc i já mám nárok na odpočinek a práce neuteče.

Kolik dieta stojí?
To záleží také na tom, zda se vrhnete do hubnutí samy, a nebo budete navštěvovat nějaké zdravotnické zařízení. Mám dojem, že u těch zdravotnických zařízení se platí 30 Kč za návštěvu. U soukromých center jsou ceny vyšší. Záleží to ale na jednotlivých krajích a centrech. Co se týče jídla, myslím, že nedáte víc peněz než za „normální“ stravu. Začíná ovocná a zeleninová sezona a cena nebude nějak drastická. Vůbec nemusíte kupovat exotické druhy. Bohatě si vystačíte s druhy, které rostou i u nás.

Nemám čas vařit pro rodinu a pro mě zvlášť. Nemůžu pít, chodím často na záchod, v práci bych měla problémy.
Ano, ale pokud chci mít hezkou figuru, zdravě žít, musím něco pro to obětovat. Pro vaření sobě a rodině je dobrá dělená strava. Rodině můžete uvařit knedlo zelo vepřo a vy si můžete dát buď knedlo a zelo a nebo zelo a vepřo. To vepřo ale libové!
Vařím zvlášť pro sebe i pro rodinu, ale zas o tolik více času mi to nezabere. Rodina ochutnala i tu moji stravu a chutná jim to. Naučila jsem se připravovat jídlo zdravě a chutně. Rodina tedy ty moje pokrmy jí spíše pro zpestření jídelníčku, ale několikrát do týdně mi to čas ubere. Popřípadě se naučili vařit si sami. Když nestíhám, mají na výběr buď hlad, nebo se postarat sami.
Například zelňačku začínám v jednom hrnci. Dám vařit zelí, přidám koření. Odeberu svůj díl. Rodině zasmahnu uzeninu na cibulce, přidám do polévky, zahustím jíškou, nechám lehce vychladnout, přidám kysanou smetanu a jednu polévkovou lžíci smetany přidám i do mého dílu.
Lepší je pít více dopoledne. Během dopoledne se tělo lépe pročisťuje. Nemá cenu tekutiny dohánět navečer, až když přijdete z práce. Nevyspíte se. Budete chodit na WC během noci.
Pro hubnutí je důležitý i kvalitní spánek.
Vše se dá. Hlavní je chtít.

Po dietě můžu jíst zase vše?
V určitém slova smyslu ano. Až shodíte vše, co potřebujete, můžete si občas dát i nějakou tu „prasárnu“ jako smažák s hranolkama a tatarkou. Určitě bych radila, abyste začaly velmi opatrně se smaženým a pečivem. Po pečivu můžete být nafouklé a smažené jídlo by vás pěkně prohnalo. Pečivo můžete zpočátku zkoušet bezlepkové, nezatěžuje trávicí trakt tolik. Občas si dopřejte, co hrdlo ráčí. Ale pokud si chcete postavu udržet, určitě budete muset dodržovat pohybovou aktivitu a zásady zdravé výživy. Když chcete víc jíst, musíte se víc hýbat. Výdej musí být při nejhorším rovný příjmu.
Pokud začnete jíst po dietě stejně jako před dietou, může se u vás dostavit jojo efekt a veškeré snaha přijde nazmar. Váhu je umění si udržet. Omezujte stále co nejvíce sladké a smažené pokrmy, stejně tak tučené maso a přílohy. Dejte si málo příloh k masu a více zeleniny. Nebo si dejte masíčko a k tomu zeleninový salát či dušenou, grilovanou, vařenou zeleninu. Jak kdo má rád.

Hubnutí zdar!

Vlaďka006

P. S.: Nechci se vytahovat, ale pochlubím se, za 10 dní 4 kg dole. :) A z toho 3 kg tuku a 1 kg vody.

Čtěte také:

   
03.05.2012 - Hubněte - autor: (red)

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [46] tajnostii [*]

  Ještě,že nemusímSml23

  superkarma: 0 09.06.2012, 09:44:19
 2. avatar
  [45] delfi.na [*]

  do háje, psala jsem, že dietu držet nebudu, ale jak to tady čtu, že bych do toho taky šla? Sml58

  superkarma: 0 16.05.2012, 13:45:15
 3. avatar
  [44] Kytinkak [*]

  já teprve 1 kg, ale musím přidat více pohybu, 2x za týden je asi fakt málo

  superkarma: 0 11.05.2012, 09:29:15
 4. avatar
  [43] yutinkaca [*]

  já už mám 2 kg dole Sml16

  superkarma: 0 06.05.2012, 05:46:06
 5. avatar
  [42] Eva_CZ [*]

  Eva_Fl — #41 ne abstinenci, ale absenci, uz mam dnes fakt dost. Sml52

  superkarma: 0 04.05.2012, 01:38:50
 6. avatar
  [41] Eva_CZ [*]

  vladka006 — #40 

  Myslim, ze nejvetsi problem je v porcich a naproste abstinenci pohybu. Talire nasich babicek mely ,,nakladovy prostor " velikosti dnesnich dezertnich talirku. Zereme. A malo se hybeme. A moc cteme a moc to resime. Za komousu jsme jedli, co jsme sehnali, nikdo neresil slozeni a kalorie a co ja vim a ve tride byl max. 1 zacek pri tele ( a ten to teda s ostatnimi nemel lehky ). Ted je kdekdo na diete, furt se neco pocita a resi a denne novy poznatky a co platilo vcera, je dnes uplne jinak a zitra se prijde zase s necim dalsim a jsme cim dal tlustejsi a hnusnejsi. Sml15

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #42
  superkarma: 0 04.05.2012, 01:37:58
 7. avatar
  [40] vladka006 [*]

  Eva_Fl — #34 Si pod slovem dieta představím jídlo, co kroužkuješ v nemocnici Sml54.  Ale nevím, jak to přesněji nazvat. Zdravý životní styl, to jo, ale dá se tím zhubnout? Myslím, že když chceš zhubnout, tak si musíš ještě ubrat jídlo i z toho zdravého životního stylu. Každý si asi pod tím představíme něco jiného.

  Však nikomu netrvdím, aby se řídil podle mě. A všude to píši, že nejsem profík. Sama chodím k profíkům na měření i pro rady či pomoc a nestydím se za to.

  A děkuji za štěstí Sml67.

  1. na komentář reaguje — #5
  2. na komentář reaguje Eva_Fl — #41
  superkarma: 0 03.05.2012, 22:25:14
 8. avatar
  [39] vladka006 [*]

  margot — #31 Ano, vedu Sml16.

  superkarma: 0 03.05.2012, 22:20:06
 9. avatar
  [38] vladka006 [*]

  PEPI11 — #37 Tak nechápu, co je na tom nepochopitelného. Hubla jsem pomalu, teď jsem se lekla, že se to tak rozjelo.

  superkarma: 0 03.05.2012, 22:18:27
 10. [37] PEPI11 [*]

  vladka006 — #15 Tak nevím, píšete:"Hubla jsem pomalu. Dřív 10 kg za půl roku. Teď by mi stačilo sundat za ty dva měsíce tak 8-10kg.Toho úbytku jsem se lekla".  Vždyť to je ještě rychlejší- 8-10kg za dva měsíce, je rychlejší, než 10kg za půl roku. A to už mne i v tom článku na první pohled zarazila ta 4kg za 10 dnů. Každý výživový poradce to odsoudí.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #38
  superkarma: 1 03.05.2012, 19:35:26
 11. avatar
  [36] margot [*]

  Eva_Fl — #35 škrob tam je, ale jen necelých 20%Sml16 pšenice a kukuřice jsou na tom násobně hůř

  superkarma: 0 03.05.2012, 18:40:24
 12. avatar
  [35] Eva_CZ [*]

  Jinak = brambor neni zelenina, ale 100% skrob.

  1. na komentář reaguje margot — #36
  superkarma: 0 03.05.2012, 18:14:13
 13. avatar
  [34] Eva_CZ [*]

  No, ja si nemyslim, ze hubnuti je Vladcina specialita, ale budiz. Preju hodne stesti.

  Mimochodem svalovina ubyva, kdyz v diete ( nenavidim to slovo, mam rada vyraz zdravy zivotni styl ) chybi protein.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #40
  superkarma: 0 03.05.2012, 18:13:31
 14. avatar
  [33] carmi [*]

  Mně taky připadá ty 4 kila za 10 dní moc.Je fakt, že na začátku to jde většinou lépe, ale i tak je to dost. Já hubnu od začátku února a zhubla jsem 8 kilo, v pase 12 cm. Mám doma váhu, která měří svaly, tuky, vodu, já vím, že to není nejpřesnější, ale jako orientace dobrý. Podle ní jsem zhubla 4% tuku a přibrala 2%svalů.

  superkarma: 0 03.05.2012, 17:22:32
 15. [32] Trefa [*]

  Trefa:kazdy si musi vyskouset svuj styl,co mu vyhovuje.omezit jidlo,pridat zeleninu a hodne pit,vodu a nebo caj.hodne cvicit a chodit na prochazky. po uplinuti urcite doby je zapotrebi to stale dodrzovat,nebo vaha se vam vrati.

  superkarma: 0 03.05.2012, 17:15:05
 16. avatar
  [31] margot [*]

  vladka006 — #29 a ještě, že jsem tak zvědavá - vedeš si i "deníček" úbytku v tělesných mírách? Sml16

  1. na komentář reaguje vladka006 — #39
  superkarma: 0 03.05.2012, 15:21:56

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] peetrax [*]

  Rozhodla jsem se pořídit si "příruční" láhev na vodu s filtrem, abych se naučila pít konečně tu neperlivou. Akorát, že mi hned tak nějaká voda nejede, ale švagrová má s tím filtrem dobrý zkušenosti, takže jsem zvědavá. 

  Kdybych vystoupila o zastávku dřív, mám to domů 4 km. Sml30 Každopádně pohybu zdar, jdu na procházku se psem!

  superkarma: 0 03.05.2012, 15:07:18
 2. avatar
  [29] vladka006 [*]

  margot — #28 Nechávám se měřit ve fitku Sml16. Na profi přístroji. Nějak Body Jett, nevím, jestli jsem to napsala správně. Kvůli tomu tam párkrát do měsíce zajdu.

  Ale možná je to tím, že fakt mám dost pohyb přes den, proto neubývá svalová hmota. Prý ta svalová hmota ubývá, když držíš dietu a necvičíš.

  U konkurence jsem četla, že "vynalezli" super cvičení. Nějaký kondiční trénink, snad. Prý to napodobuje sekání dřeva, sekání trávy kosou, nošení špalků... Jestli to není tím, že takovéhle věci mám poslední dobou naživo Sml30.

  A taky je to tím, že jsem nějaký ten pátek nedržela extra dietu. Vždy když najedu na dietu, tak zpočátku hubnu rychle a pak se to zpomalí.

  1. na komentář reaguje margot — #31
  superkarma: 0 03.05.2012, 15:06:13
 3. avatar
  [28] margot [*]

  ještě bych se vrátila k tvému úbytku tuku za 10 dní - chodíš někam konkrétně na profi měření, nebo se v dílčích měřeních spoléháš na přístroje v lékárně či doma - váhy měřící kde odporu těla a dopočítávající hodnoty dle výšky a věku?

  ne že bych tvému výsledku nevěřila, ale za tak krátkou dobu je zhubnutí uváděné váhy jen v tucích (a vodě) téměř nereálné, přikláněla bych se k chybnému měření. dej si pozor na spalování energie ze svalové hmoty. myslím to v dobrém.

  jsem zvědavá na nějaký tvůj vzorový denní jídelníčekSml16

  1. na komentář reaguje vladka006 — #29
  superkarma: 0 03.05.2012, 14:52:15
 4. [27] Roland [*]

  Za 10 dní 4 kila dole to je super a zároveň motivace k dalšímu hubnutí že.Sml22

  superkarma: 0 03.05.2012, 14:20:12
 5. avatar
  [26] ekleinovka [*]

  Vladko,to jsi dobra......za deset dni čtyři kila dole....držím palce i nadale

  superkarma: 0 03.05.2012, 13:06:45
 6. avatar
  [25] Jindriska8 [*]

  Každá rada dobrá,sice hubnout nepotřebují,ale může se hoditSml22

  superkarma: 0 03.05.2012, 13:01:20
 7. [24] jithule [*]

  hodně štěstí a pevnou vůli

  superkarma: 0 03.05.2012, 12:40:30
 8. avatar
  [23] Lukáš Čejka [*]

  az skoncite se svym hubnutim, vzpomente prosim na me a zhubnete nejake to kilco za me, at se taky citim lepe Sml54

  superkarma: 0 03.05.2012, 11:56:26
 9. avatar
  [22] vladka006 [*]

  Anai — #19 Dá se to naučit, to beze sporu jo. Dost lidí má předsudky zdravé = nechutné. Ale začala jsem rodině podstrkovat to moje zdravé a nebo, ať si tedy uvaří sami. Začali jíst zdravě a snášejí to dobře Sml30. Nějaká česká klasika nebo tučná jídla jsou, ale ne moc často. Už jsem se i tu českou klasiku naučila bez zbytečných tukůSml58.

  Šoupnout k pečené kachně krůtu, jablko a zázvor, to udělá hotovej zázrak.

  superkarma: 0 03.05.2012, 11:39:40
 10. avatar
  [21] vladka006 [*]

  Dante Alighieri — #18 To byly jogurty těch 5%. To by snad ani nebyl sýr Sml30.

  superkarma: 0 03.05.2012, 11:36:54
 11. avatar
  [20] vladka006 [*]

  margot — #17 Ne, vůbec jsem nepila. I když měla žízeň. Vždycky jsem si říkala, napiju se pak, napiju se až dodělám tohle. JO a na noc jsem musela jít spát pod vlivem prášků nebo chlastu.

  Těžko se mi o tom píše. Měla jsem hodně těžké období, tak ten životní styl byl katastrofa.

  Teď vím, že se na mě mamka kouká z nebíčka a určitě si nepřeje, abych takhle dál pokračovala. Vím, že mi teď taky drží palce. Ona neměla nikdy ráda tlustý ženský, tak držím dietu i kvůli ní. Aby byla se mnou spokojená.

  superkarma: 1 03.05.2012, 11:35:47
 12. [19] Anai [*]

  Super! Moc s mi to líbí a mluví z duše. Jen bych měla malinkou poznámku: Proč vařit pro rodinu zvlášť českou klasiku? Což takhle naučit je na zdravou stravu? Děti v dospělosti jako když to najdou a manžel nebude přibírat. I velmi zdravá jídla lze upravit naprosto delikatesně - stačí vygooglit, okořenit, správně zkombinovat a je to! Sml16

  1. na komentář reaguje vladka006 — #22
  superkarma: 0 03.05.2012, 11:23:50
 13. avatar
  [18] Dante Alighieri [*]

  vladka006 — #14 Já naštěstí na plesnivý sejry vůbec chuť nemám, tak max. plátek hermelínu v rámci studený mísy, ale jinak to nejím.

  S těmi 5% mluvíš o sýrech nebo jogurtech? Takovej sejra by se snad už ani nedal jíst! Sml30

  Etikety taky sleduju, ale stejně mnohdy nevim, co tam vlastně hledám. Sml30 Obvykle mě zajímá hlavně obsah bílkovin. A když si přečtu obsah šunek, většinou vracím do regálu. Takový humáče...

  Co se týče nákupu zahraničních potravin, já se tomu nebráním. Kupuju německý marmelády a holandský sýry. Sml30

  1. na komentář reaguje vladka006 — #21
  superkarma: 0 03.05.2012, 11:14:33
 14. avatar
  [17] margot [*]

  vladka006 — #10 tak ten tuk není taková hrůza, ale ta voda by mě taky omráčila.. hodně solíš? konzumuješ moc sodíku? taky to může dělat HA. hodně na toto pomáhají lymfatické masáže...

  1. na komentář reaguje vladka006 — #20
  superkarma: 0 03.05.2012, 11:07:11
 15. avatar
  [16] ladouch [*]

  Držím všem palce, ale já nemám tu silnou vůli, už jsem několikrát zkoušela různé diety, ale vždy to bylo zpátky, teď jsem se svou váhou téměř spokojená, uvidíme jak toé bude dál.Sml22

  superkarma: 0 03.05.2012, 10:41:09
 16. avatar
  [15] vladka006 [*]

  magic11 — #13 No, je to hodně. Taky jsem si jídlo přidala. Já takhle rychle ani nechci. By se mi nestihla zatáhnout kůže. A cvíčo teď trochu flákám. Ne, že bych byla líná, pohyb mám. Jenže je to takový hnusný a namáhavý pohyb jako pokládání lina, malování, stěhování Sml30, to bych radši celý den byla na zumbě Sml16. Hubla jsem pomalu. Dřív 10 kg za půl roku. Teď by mi stačilo sundat za ty dva měsíce tak 8-10.Toho úbytku jsem se lekla.

  1. na komentář reaguje PEPI11 — #37
  superkarma: 0 03.05.2012, 10:33:49
 17. avatar
  [14] vladka006 [*]

  Dante Alighieri — #12 No, právě že ty zrající (moje trenérka ve fitku jim říká hnijící Sml54), zrají i v trávicím traktu.

  Při udržování váhy nebo, když nechceš nějak rapidně zhubnout, tak určitě ty středně tučné do těch 5% tuku.

  Jsem zjistila, že ty úplně odtučněné ty 0.1% jsou přislazený jak prase. Což je ještě horší než tuky. Ony by totiž neměly vůbec žádnou chuť Sml30.

  Zkoumat by se mělo složení všech potravin. To co má nálepku dia nebo light, neznamená, že je to zdravé.

  Můj muž se to už taky naučil. Od doby, co mi mezi Vánoci a Silvestrem koupil sýr made in Germany plný bakterií Sml32. Aneb zvrací celá rodina a to ještě dlouho po Silvestru Sml57. Já blb mu věřila a nezkontrolovala ani zemi původu a ani složení. Ale co, nebude kupovat ty české šmejdy a koupí kvalitu od sousedů Sml52.

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #18
  superkarma: 0 03.05.2012, 10:29:59
 18. [13] magic11 [*]

  Dante Alighieri — #12 tak tak, nízkotučné jogurty jsou plné škrobu a to je víc na škodu než jen trocha víc cukru v normálním jogurtu.

  4kg za 10 dní je moc rychle, doporučuje se maximálně 1kg týdně, nejlépe 0,5kg týdně, potom bude výsledek trvalejší. Já jdu pomalu, od 2.1. letošního roku 12kg za 17 týdnů a vím, že je to bez trápení, jen holt to chtělo první dva měsíce poctivě odvažovat, co sním a hýbat se - jezdím na kole nebo večer u seriálu běhám na elipticalu -3-4x týdně, víc ne, tělo si pak zvykne Sml30Sml52

  1. na komentář reaguje vladka006 — #15
  superkarma: 0 03.05.2012, 10:10:52
 19. avatar
  [12] Dante Alighieri [*]

  vladka006 — #8 Sejry mají bílkoviny, pro mě tedy zdravé jsou. Sml54 Beru všechno, co má bílkoviny a na co mám zároveň chuť. Takže Gouda, Dolaner... K nim půl kila rajčat. Sml16 Nevím, kolik mají tyhle sýry % tuku, ale pro tělo je údajně zdravější 60% sýr než light verze. Stejně tak u jogurtů. Je lepší si koupit pořádný 3,5% než nějaký ubohý s 0,1% tuku. Takže já se tuku v jídle až tak nebojím. Horší jsou podle mě jednoduchý cukry.

  step1 — #9 Myslím, že bysme se divili, kolik lidí o těch zásadách právě nic neví a drží dietu stylem "nežeru". Nebo "jím, až když mám hlad" - to je taky špatně.

  1. na komentář reaguje magic11 — #13
  2. na komentář reaguje vladka006 — #14
  superkarma: 0 03.05.2012, 09:54:53
 20. avatar
  [11] vladka006 [*]

  step1 — #9 Ano, to už jsem psala minule, že vlastně neřeknu nic nového.

  Ale někteří lidé to musejí mít potvrzené od x stran nebo prostě potřebují nakopnout, zopakovat si, někteří nevědí.

  Kousek ode mě bydlí holčina, co si myslím, že zhubne, když nebude jíst. Aby se zasytila, pije dietní colu, občas chroupne do hořké čokolády, kafe si osladí max. 1/2 lžičkou medu. Strava anorektiček hadr. Krom toho vyhledává proana blogy. Je to smutné. Byla bych ráda, kdyby holky hubly pomaleji, ale zato zdravě.

  superkarma: 0 03.05.2012, 09:44:01
 21. avatar
  [10] vladka006 [*]

  margot — #3 Měla jsem navíc 8 kg tuku a prý 10 kg vody navíc. To mě málem šlehlo. Vůbec jsem tomu přístroji nechtěla věřit. Ale fakt je, že poslední týdny jsem si vůbec nehlídala tekutiny. Někde se to projevit muselo.

  Pak jsem si nechala dělat ještě testy na svalstvo.

  Špatně jsou na tom ruce, šikmé svalstvo břišní by potřebovalo posílit více, příční svalstvo břišní bylo ok (nevím, jestli jsem slyšela správně to slovíčko příční, hůřes slyším, jestli je chyba, tak se moc omlouvám).

  1. na komentář reaguje margot — #17
  superkarma: 0 03.05.2012, 09:37:13
 22. [9] step1 [*]

  Výše uvedené jsou všechno známé věci. Myslím si, že při hubnutí jde spíš o silnou vůli se správně chovat než o neznalosti. Dnes se dají najít na internetu informace skoro o všem.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #11
  2. na komentář reaguje Dante Alighieri — #12
  superkarma: 0 03.05.2012, 09:32:43
 23. avatar
  [8] vladka006 [*]

  Dante Alighieri — #7 Také nejsem masová, ale zase se snažím jíst víc brambory, a bílkoviny doplňuji i sójovým mlékem, jogurty. Ty jogurty a kefíry je snad jediné, co z mléčných výrobků můžu. No a pak ještě hermelíny, romadůry, nivu, ale to moc dietní ani zdravé není Sml54. Takže útrum.

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #12
  superkarma: 0 03.05.2012, 09:32:19
 24. avatar
  [7] Dante Alighieri [*]

  Mám z tohohle tvého počinu dobrej pocit, Vlaďko. Určitě nejedna dostane náladu na to víc se zajímat o lepší životní styl. Sml16 

  Podle mých zkušeností není až tak těžký zhubnout. Udělala jsem za poslední měsíce jen drobný změny, při čemž vlastně denně mám sladký a stejně jdou tuky dolů. Pomalu, ale mně to stačí. Mám postavu normální, něco mezi S a M, ale do optimálního stavu mi zbývá shodit 4kg tuku a nabrat 1kg svalů. Je podle mě opravdu potřeba si ty tuky nechat měřit (přístroj Inbody R20), protože třeba na mně ten úbytek 1kg tuku za měsíc moc vidět není - a kdo na sobě nevidí výsledky, ten je demotivován! Přístroj ukáže, kolik je třeba shodit a pravidelné měření nakopne do dalšího snažení. Jinak k těm koktejlům - jsou mým významným pomocníkem kvůli doplnění bílkovin, protože já na maso moc nejsem, a tak musím hledat bílkoviny jinde. Jím i proteinové tyčinky. Sml30 Cvičení a pohyb dle mojí výživové poradkyně není tak stěžejní jako změna stravy, ale na druhou stranu hubnutí urychlí. A komu jde o zpevnění postavy, není co řešit.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #8
  superkarma: 0 03.05.2012, 09:06:14
 25. [6] FAXÍK [*]

  super, takové hubnutí by se mi líbilo, tak snad to do plavek stihnu Sml80

  superkarma: 0 03.05.2012, 08:50:46
 26. avatar
  [5] Hanula [*]

  Sml16ahojky Vlaďko - už se začínám trochu snažit....

  superkarma: 0 03.05.2012, 08:47:24
 27. avatar
  [4] blesksoft [*]

  ono jde o to hlavně vydržet a při první příležitosti s tím neseknout. Takhle když nás bude víc a budeme sdílet svoje výhry, prohry, nápady, zkušenosti tak to podrží a do léta se s tím dá něco udělat.

  superkarma: 0 03.05.2012, 08:40:47
 28. avatar
  [3] margot [*]

  když už se tu Vlaďko, chlubíš, řekneš pro představu i, kolik tuku máš navíc? uvedené číslo je nádherný výsledek, to v každém případě - jen když je slušná zásoba, jde to skoro samo, stačí jen trochu změnit životní styl. daleko horší je, když už moc tuku navíc není a jde hlavně o zpevnění a tvarování.

  třeba v "Jste to, co jíte" je pěkné, jak vždy vyberou nějaké metráčky, co mají 40kg tuku navíc, strašně debatují, jestli vůbec to s nimi zkusit a pak žasnou, jak za 3 měsíce fantasticky zhubl 5kg tuku a 3cm v pase - zatím jsem neviděla, že by pomohli někomu, kdo se opravdu snaží - vždy jen nějakým ztraceným existencím, co na sebe léta kašlaly

  1. na komentář reaguje vladka006 — #10
  superkarma: 0 03.05.2012, 08:22:51
 29. avatar
  [2] capkova [*]

  Všechno vím a znám - ALESml16Sml16Sml16

  superkarma: 0 03.05.2012, 08:15:27
 30. [1] lidicka [*]

  Všechno staré známé věciSml22

  superkarma: 0 03.05.2012, 07:45:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme