Zdraví

Vlaďčin hubnoucí klub: Dieta na míru čtenářce emy-e

Redakci oslovila čtenářka s nickem Vlaďka 006, že jí u nás na magazínu chybí jarní hubnutí do plavek. A protože je to záležitost navýsost aktuální, dali jsme Vlaďce prostor. Hubnutí už se slibně rozjelo a přidaly se další čtenářky. Přečtěte si, jak hubne emy-e.

Čtenářka emy-e se přihlásila do našeho hubnoucího týmu s metodou hubnutí podle STOBu a sebekoučinku.
Princip je jednoduchý, hlídat si energetický příjem a výdej a sledovat složení potravin.
Emy-e se zaregistrovala do STOB klubu. Našla zde spoustu rad ohledně složení a množství potravy při redukční dietě a udržení štíhlé linie. V diskuzním fóru si členové radí, posílají typy na pohybové aktivity i recepty. Můžete si vytvořit svůj blog a dělit se o své zkušenosti, zdary i nezdary.
Z počátku si Emy-e myslela, že toho o jídle ví hodně. Domnívala se, že cukry omezí tím, když nebude jíst sladké. Zjistila však, že cukry jsou také v pečivu, přílohách, ovoci, a i tyto cukry si musí hlídat. Také si chybně myslela, že nejlépe zhubne, když vynechá tuky. Dnes již ví, že některé tuky jsou pro správné fungování těla nezbytné. Do jídelníčku zařadila olivový olej a v menším množství i ořechy.
Díky STOBu a sebekoučinku krásně zhubla a za svou vysněnou postavou tryská dále.
Emy-e si poctivě vyplňovala složení a množství potravy do tabulek. Když už jídlo měla pod kontrolou, bylo jí velmi líto, že pohybový semafor na ni červeně křičí. A tak se pustila do pohybu. Začátek byl těžký, ale myslím, že Emy-e porazila svou lenost bravurně. Posuďte samy:

„Začala jsem chodit běhat (přehnané slovo na tuhle moji aktivitu, přesněji velmi mírný jogging, člověk kráčející rychlou, svižnou chůzi by mě předhonil), cvičit, plavat, chodit do posilovny...
Řeknu Vám, že první dva týdny jsem u „běhání“ neviděla, neslyšela kolem sebe nic, jenom jsem chtěla umřít. Brečela jsem u každého pohybu. Nestačila jsem s dechem a pochopila jsem doslova, co znamená rčení: Srdce mu chtělo vyskočit z hrudi.
A pak najednou jsem cítila, že kolem mě pofukuje vánek, uviděla ptáky skákat po poli, mohla jsem se nadechnout a tělo jaksi začalo poslouchat. Ne že bych už teď byla nějak extra ve formě a fit, ale zlepšuje se to každým dnem.
Po týdnu „diety“ a cvičení jsem přestala brát léky na vysoký krevní tlak. Mívám ho teď takových 118/78 z bývalých 160/110. Když cvičím doma, cítím, že jsem čím dál ohebnější, a v posilovně už jsem si přidala sem tam nějakou cihličku závaží, i když rozhodně nemám ambice nahazovat svalovou hmotu. Jen chci zhubnout a nemít přitom mlandravé všechno svalstvo.
Dokonce si můžu zase vychutnávat moje oblíbené chození do sauny. Předtím jsem se bála kvůli tlaku tam jít.“

Moc děkuji emy-e za krásný e-mail a rady. Doufám, že nakopne necvičící čtenářky k pohybu. Emy-e je důkazem toho, že se dá lenost překonat a z hrůzy z pohybu se stane radost z pohybu.

Příklad jídelníčku mix diety

O mix dietě jsem vám již psala (ZDE). Z hlediska zdravého hubnutí se mi zdá tak nejrozumnější ze všech diet, co jsem držela. Hubne se sice pomalu, ale s trvalým efektem. Na mix dietu hodlám najet po ukončení akupunktury. Jsem rozhodnutá změnit životní styl, hlídat si jídlo a více méně se stravovat podle mixu.

Den startuji sklenicí vody. Pak zapiji 1 odvodňovací tabletku.

Snídaně

3 ks žitných sucharů nebo žitných knäckenbrotů namazané nízkotučným či středně tučným sýrem nebo pořádnou vrstvou nízkotučného či středně tučného tvarohu. Na to si dám ještě plátek dušené šunky či dietního tvrdého sýra max. do 30 % t.v.s. K tomu jedno rajčátko nebo půlka okurky. Zeleniny si klidně můžete přidat více, mě stačí takhle. Tvaroh si můžete ochutit bylinkami, rajčátkem či strouhaným sýrem. Tavený sýr nejezte moc často, odvápňuje. Můžete si suchary mazat také lučinou, žervé sýrem, cottage sýrem.
Dostanu do sebe první dávku bílkovin.

Půl hodinky nato si dám psylium smíchané s jogurtem nebo sklenkou kefíru. Vláknina je pro správné zažívání nezbytná. Neměli by jí však užívat lidé trpící nějakou chorobou spojenou se zažíváním, např. Crohnovou chorobou.

Přesnídávka

Hodinku a půl po psyliu sním hrst ovoce. Ale ne banány nebo hroznové víno. Jsou moc sladké. Banán je povolen pouze v den, kdy jdu cvičit. Výborný je meloun (já vím - je to zelenina, ale vzhledem k tomu, že obsahuje cukry, řadím ho z hlediska jídelníčku mezi ovoce). Meloun je dobrý detoxikátor a obsahuje dost vody. Navíc zažene chuť na sladké. Vhodné jsou také citrusy. Vitamín C, který obsahují, dobře spaluje tuky. Místo ovoce můžete vypít sklenici (200 ml) ovocného džusu. Přes pařáky ani nemám chuť na jídlo, tak ovoce nahrazuji džusem.
Dodám dávku vitaminů. Během dopoledne piji ještě multivitaminy rozpustné ve vodě.

Oběd

Začínám opět sklenicí vody a zapitím odvodňovací tablety.

K jídlu si dám plátek masa vysokého asi 2 cm a velkého jako dlaň. Povolené je kuřecí, krůtí, červené maso, netučné ryby - štika, candát, okoun, tuňák, amur. Přílohy jsou zakázané, ale naučila jsem se jíst k masu buď zeleninový salát, nebo dušenou zeleninu. Nebo lze udělat výborný tuňákový či kuřecí salát se zeleninou a zalít buď octovou zálivkou nebo jogurtovou, přimíchat čerstvé bylinky, trošku soli, zakápnout olivovým olejem. Kdo chce mít oběd ještě zdravější, místo obyčejného octa použije ocet vinný či jablečný.

Nevhodné maso je veškeré vepřové, kachna, husa, z ryb pak kapr, pstruh, sumec, úhoř, makrela, losos, treska, sardinky,...
Pozor na zeleninu. Kdo chce mít odtučňovací kúru zároveň s detoxikační, vyhne se kořenové zelenině. Obsahuje dost dusičnanů, nebo alespoň odstraňte středy zeleniny, kde obsah dusičnanů jen největší. Dále není vhodné avokádo, ředkev, kapusta, sója, kukuřice, brambory. Luštěniny zařaďte nejdříve až po měsíci a maximálně jednou týdně.

Oběd je druhá dávka bílkovin za den.

Půl hodinky po obědě smíchám psylium do jogurtu nebo kefíru.

Svačina

Na dopolední svačinu je vhodná zeleninová šťáva nebo miska zeleniny. Množství zeleniny je přibližně takové, jaké by se vám vešlo do dlaní, kdybyste z nich misku vytvořili.

Večeře

Je 3,5 hodiny před spaním.

Večeři obměňuji. Někdy si dám 3 ks žitných sucharů se sýrem a zeleninou, jindy plátek masa cca 150 g se zeleninou, jindy vaječnou omeletu.

Tak je splněna třetí denní dávka bílkovin.

Pokud vás chytne hlad ještě po večeři, zkuste sníst půl litru čistě zeleninového vývaru.

Chutě na sladké

Občas nás mlsná pronásleduje na každém kroku, láká nás nasládlá vůně čerstvého koláče od sousedů, či na nás mává kobliha za výlohou. Někdy rychle klesne hladina cukru a dostaví se klepavé ruce, pocit únavy a motání hlavy.
Odnaučila jsem se sníst první sladkost, na kterou narazím, a i v sladkostech si vybírám.
Zobnu si kostičku (opravdu jen jednu kostičku, ne celou tabulku :D) čokolády s vysokým podílem kakaa (75 %, 80 %), nebo si dám ke kávě jednu dia sušenku, dobré jsou také zázvorové sušenky či psyliové sušenky. Čokoládu jsem jedla tak max. jednu kostičku týdně, a to samé s dia sušenkou. Zázvorových a psyliových sušenek je povoleno sníst až 3 denně. Můžete si je dát ke kávě. Chutově jsou dobré, mají snížený obsah cukru.
Spíše jsem se ale snažila dát si kus sladšího ovoce, třeba pár kuliček hroznového vína, ačkoliv se při dietě nedoporučuje, nebo plátek melounu.
Jak jde váha dolů, tak mě ty chutě na sladké rychle přešly. Každé kilo dole je obrovské povzbuzení do dalšího hubnutí.

Věřím, že se všem podaří s váhou zatočit.

Hezký den a silnou vůli.

Vlaďka006

Četly jste v seriálu Hubneme s Vlaďkou:

   
17.05.2012 - Hubněte - autor: (red)

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [50] michalka44 [*]

  Já používám na hubnutí i různé doplňky stravy.

  superkarma: 0 26.03.2013, 22:19:16
 2. [49] Serena21 [*]

  Jakmile máme správný jídelníček a pravidelný pohyb (běh, jízda na kole, posilování,..), tak si myslím, že nejsou potřeba nějaké drastické diety a hubnutí se dostaví také. Alespoň u mě to takhle funguje dobře.

  superkarma: 0 12.03.2013, 16:27:33
 3. [48] HankaHanice [*]

  :-)...jj, úprava jídelníčku je důležitá. Já to vždy vydržím nějakou dobu a pak zase nic...ale zkusila jsem si před dvěma měsíci koupit tablety CLA trio active a spolu s upraveným jídelníčkem jde hubnutí skvěle. Jím pravidelně,  nehladovím a mám dole necelých 7 kilo.

  superkarma: 0 21.01.2013, 16:03:35
 4. avatar
  [47] tajnostii [*]

  To bych nesměla vařitSml30

  superkarma: 0 09.06.2012, 09:43:25
 5. avatar
  [46] vmarta [*]

  ja bych měla taky zhubnout..ale nedaří se Sml23Sml23

  superkarma: 0 18.05.2012, 00:00:39
 6. [45] Reni [*]

  Toto dodržovat nemusím. Lépe jíst míň a častěji. Mám také výsledek.

  superkarma: 0 17.05.2012, 22:18:11
 7. [44] Trefa [*]

  Trefa:kdo drzi dietu,drzim mu palce.pekarnu nemam,ani ji kupovat nebudu.

  superkarma: 0 17.05.2012, 21:15:41
 8. avatar
  [43] peetrax [*]

  šája — #41 nemám pekárnu a ani neplánuju, nemám na ni místo. Sml30

  superkarma: 0 17.05.2012, 20:53:36
 9. avatar
  [42] Kytinkak [*]

  vladka006 — #38 mám pocit, že jsem domaSml30

  superkarma: 0 17.05.2012, 20:47:19
 10. avatar
  [41] šája [*]

  peetrax — #32 Samozřejmě, že existuje. Máš domácí pekárnu? Kup si celozrnou mouku a upeč si svůj chleba sama. Peču si z celozrné pšeničné a celozrné žitné, přidám trochu slunečnice - od výživové poradkyně pochvala. Na nějaké suchary bych se razdvatři Sml32

  1. na komentář reaguje peetrax — #43
  superkarma: 0 17.05.2012, 20:43:21
 11. avatar
  [40] šája [*]

  vladka006 — #8 kde? No píšeš, že si dáš občas k večeři 3 ks žitných sucharů... to bych si teda dala raději trochu brambor k obědu.

  Jinak nejsem žádný nýmand, mám za sebou první měsíc hubnutí pod dohledem výživové poradkyně, radí teda trošku něco jiného než ty, plně mi vyhovuje. Za měsíc mám dole 5,6 kg, 3% tuku, z toho 1% tuku vnitřního, v pase - 8cm, přes boky -2 cm. I s lososem a treskou a bramborama k obědu. Tak asi tak Sml16 Držím se mimo jiné i hesla, že nic se nemá přehánět.

  A mám takový pocit, že jsi z Ústí - kup si čerstvý chleba v Globusu. Na svých balených výrobcích mají přesné složení. A nešidí to. Něco málo o tom vím Sml58 jejich žitný chleba namazaný Lučinou - no, to se pak hubne s radostí

  superkarma: 1 17.05.2012, 20:39:35
 12. avatar
  [39] ladouch [*]

  To bych nesměla vařit pro celou rodinu, pro moje chlapy a ti žádnou dietu nedrží, je to těžké.Sml80Sml80

  superkarma: 0 17.05.2012, 20:16:03
 13. avatar
  [38] vladka006 [*]

  daska59 — #35 A horší je, když před Tebou všichni žerou. K večeři smažáka a hranolky, hubený jsou jak lunt a já suchar, kterýmu se posmívaj - psí suchar Sml31Sml31Sml30.

  1. na komentář reaguje Kytinkak — #42
  superkarma: 0 17.05.2012, 19:09:37
 14. avatar
  [37] vladka006 [*]

  pajda — #33 NO, do ničeho Tě strkat nebudu, ale napíšu, jak bych to asi udělala já.

  Ráno snídaně - třeba ty suchary s něčím, nebo jogurt.

  Pak svačina - nemáš hlad. Ale jíst se má, i když nemáš hlad, aby se zrychlil metabolismus. Dala bych si tedy v těch 11 nebo o té dřívější přestávce nějaké ovoce nebo cottagge nasladko či naslano. Buď do něj přimíchat jahody a lžičku medu (můžeš si připravit doma) nebo bych přidala rajčátko a bazalku. Pak o té druhé něco lehkého, třeba jogurt nebo ovoce. Záleželo by, co bych měla k snídani a k první sváče. Teplé jídlo až přijedu domů. Určitě něco zároveň lehce stravitelného. Lečo bez přílohy, kousek libového kuřecího masíčka, k tomu dušenou zeleninu. A večeři tak v 7-8 a jít spát tak za 3 hoďky nejdřív.

  superkarma: 0 17.05.2012, 19:08:42
 15. avatar
  [36] peetrax [*]

  Tohle doporučuju http://www.stob.cz/vyziva-jak-si-sestavit-jidelnicek/talirky-pomocnik-pro-sestaveni-vyvazeneho-jidelnicku a je super, že kromě vhodného jídelníčku je tam třeba i zdánlivě vhodný. Oba mají 5200 kJ denně, ale složení bílkovin, tuků a sacharidů se liší. U každé dávky jídla čili talířku je uvedený i smějící se, neutrální a mračící se smajlík. Sml39

  superkarma: 0 17.05.2012, 17:55:07
 16. avatar
  [35] daska59 [*]

  Já bych to zvládla jedině tak, že by mi to někdo připravoval a nesměla bych chodit nakupovat.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #38
  superkarma: 0 17.05.2012, 17:14:02
 17. [34] jija [*]

  Tak dneska je ten jídelníček přijatelnější než včera ta čtyřtýdenní dietka na zeleninovém vývaru a následném kašovitém období. Do dnešního mixu bych snad i šla...

  superkarma: 0 17.05.2012, 16:49:43
 18. avatar
  [33] pajda [*]

  vladka006 — #26 zatím mám tři odkazy na STOB klub, ale protože mám řadu známých, kteří nejen, že tam nezhubli, ale dva z nich mají dokonce trvalé následky ze špatné stravy, tak váhám...doktoři mě jinam nepošlou, nikdo nemá náladu se tím zabývat.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #37
  superkarma: 0 17.05.2012, 16:44:03
 19. avatar
  [32] peetrax [*]

  Kdyby tak existovala jiná zdravá alternativa pečiva než suchary a "polystyreny" - pozřu jeden a je mi šoufl. Bez ohledu na to, čím si je přikrášlím.

  1. na komentář reaguje šája — #41
  superkarma: 0 17.05.2012, 16:05:42
 20. [31] jithule [*]

  také držím palce - vydržte

  superkarma: 0 17.05.2012, 15:54:59

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Jindriska8 [*]

  Jsem ráda,že to nemusím řešit a všem zůčastněním ,držím palce.Sml22

  superkarma: 0 17.05.2012, 15:52:27
 2. [29] cilani [*]

  lidicka — #2 holky, které chtějí zhubnout si předávají zkušenosti a informace a podporují se. Potřebují se nějak motivovat a podržet. Něco na tom nechápeš? Navíc, když se jedná o seriál o hubnutí co čekáš? že se napíše hubnu po svém a konec?Sml28

  superkarma: 0 17.05.2012, 14:21:31
 3. avatar
  [28] Dante Alighieri [*]

  delfi.na — #23 Zrovna tadyten "zákaz" mě rozčiluje. Tak já si teda vezmu čokoládu, když to ovoce tak vadí. Sml80 Chci tím říct - copak výživovým poradcům nedochází, že tímto ovocem milostivě nahrazuju sladkosti? Nemusela bych, ale dělám to. Banány a hrozny jsou jedny z mála plodů, které pozřu - asi právě pro jejich sladkou chuť.

  superkarma: 1 17.05.2012, 14:17:47
 4. avatar
  [27] vladka006 [*]

  blesksoft — #25 Ty neznám. Dávala jsem si do kefíru takové to sypané psylium.

  superkarma: 0 17.05.2012, 13:40:46
 5. avatar
  [26] vladka006 [*]

  pajda — #20 A co doktor, neporadí?

  1. na komentář reaguje pajda — #33
  superkarma: 0 17.05.2012, 13:39:29
 6. avatar
  [25] blesksoft [*]

  a ještě ty tyčinky s psyliem jsou slané těch se může víc?

  1. na komentář reaguje vladka006 — #27
  superkarma: 0 17.05.2012, 13:29:28
 7. avatar
  [24] vladka006 [*]

  blesksoft — #22 mi to trochu přišlo jak Esíčka, takže dobrý Sml57

  superkarma: 0 17.05.2012, 13:23:55
 8. avatar
  [23] delfi.na [*]

  Tak teď jsem zvalila misku hrozna, že jako ovoce, mno a čtu, hrozno a banán ne Sml30Sml57

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #28
  superkarma: 0 17.05.2012, 12:54:47
 9. avatar
  [22] blesksoft [*]

  psyliové sušenky jak chutnají ? daji se k něčemu přirovnat-třeba klubky nebo spíš jako suchary?

  1. na komentář reaguje vladka006 — #24
  superkarma: 0 17.05.2012, 12:54:39
 10. avatar
  [21] ekleinovka [*]

  Holky,já vás fakt obdivuju,když tohle zvládáme.....mám silnou vuli.....ale nevím,jestli bych ji měla i na držení diety

  superkarma: 0 17.05.2012, 12:16:54
 11. avatar
  [20] pajda [*]

  vladka006 — #17 ohřát jídlo si nemůžu. Sice jsme uvažovali mikrovlnku, ale vzhledem k mizernému stavu rozvodů jsem ji zakázala do doby, než se eleketřina předělá...pauzu mám ještě v 9:40, jinak ne. To mi moc nepomůže...

  1. na komentář reaguje vladka006 — #26
  superkarma: 0 17.05.2012, 11:58:59
 12. [19] FAXÍK [*]

  tato dieta vypadá dobře zvládnutelná, vyzkouším ji

  superkarma: 0 17.05.2012, 10:41:26
 13. avatar
  [18] vladka006 [*]

  step1 — #16 Četlas celý článek? Vyloženě v článku píšu, že ty sýry zdravé nejsou a nemají se jíst často, protože odvápňují.

  superkarma: 0 17.05.2012, 10:20:42
 14. avatar
  [17] vladka006 [*]

  pajda — #15 Aha, tak to fakt nevím, jak poradit.

  Máš si v práci jak ohřát jídlo? Ale to je asi při Tvé zátěži sci-fi si vařit ještě na druhý den. Máš možnost jíst v práci i mimo pauzu v těch 11?

  Leda si uvařit v dny, kdy máš volno na víc dní dopředu a pak si to strčit do mrazáku.

  1. na komentář reaguje pajda — #20
  superkarma: 0 17.05.2012, 10:20:02
 15. [16] step1 [*]

  vladka006 — #8 Mazací sýry nejsou zdravé, odbourávají vápník v těle. Lepší je nějaký nízkotučný plátkový.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #18
  superkarma: 0 17.05.2012, 10:16:29
 16. avatar
  [15] pajda [*]

  vladka006 — #12 potřebovala bych ze zdravotních důvodů shodit cca 15 kilo, ale nedaří se. Problém je jednak v tom, že těžko přidám na pohybu (i podle doktorů se přetěžuji a další cvičení mi přímo zakázali), jednak v "blbém" rozložení denních jídel. Pauzu na oběd mám v 11, domů přijedu v 14:30, když mám kliku a podaří se mi zdrhnout o chvilku dřív, jinak až ve 15:45 a to už mám hlad jak vlk...snídám v 6 a svačím jak mi to vyjde, protože většinou do těch 11 prostě nedostanu hlad a na sílu do sebe něco těžko narvu. Zkoušela jsem jíst v práci dvě svačiny a pak až doma oběd, ale to taky nic moc neřeší. Nějak s tím pohnula krabičková dieta, ale ráda bych se naučila správně vařit samaSml15

  1. na komentář reaguje vladka006 — #17
  superkarma: 0 17.05.2012, 10:12:10
 17. avatar
  [14] Dante Alighieri [*]

  lidicka — #2 Tak probíhá tu nějakej seriál, tzn. že neskočí za tejden. Sml80 Ach jo, tak to nečti, ne? Já si o tom klidně budu číst každej den, protože se zajímám o životní styl.

  superkarma: 0 17.05.2012, 10:06:18
 18. avatar
  [13] hubajda [*]

  jim min sladke vubec jen ten pohyb ted nejak nejde

  superkarma: 0 17.05.2012, 09:56:18
 19. avatar
  [12] vladka006 [*]

  pajda — #9 Ale myslím, že Ty ani dietku nepotřebuješ, při takové zátěži Sml16.

  Jsem vyrůstala mezi zvířaty, jé to bylo práce. Obdivuju dodnes mamku, jak to mohla zvládnout + 3 děti. Taky byla hubená jak lunt. Měla 168 cm a 50 kg.

  1. na komentář reaguje pajda — #15
  superkarma: 0 17.05.2012, 09:29:11
 20. avatar
  [11] vladka006 [*]

  pajda — #9 Vstávám v 6 ráno, máme se také co otáčet. Večer jím v 6 na zahradě, někdy si zajdu na jídlo domů a dám si ho později. V 7 musím být nejdýl doma kvůli malé, vykoupat, uložit, zazpívat, přečíst pohádku, pofackovat doma, jít se psem a jsem ráda, že padám naznak Sml30.

  superkarma: 0 17.05.2012, 09:22:48
 21. avatar
  [10] vladka006 [*]

  šája — #4 Jednak je dost tučný, druhak je lepší jíst dravce jako třeba štika. Rybu, která se nerochní někde v bahně a pěkně se prožene po říčce. Je pěkně "vyběhaná" a méně tučná. Vím, mám i dravce jako sumec mezi zakázanou rybou, ale sumec je také dost tučný. Někdo k dietě ty tučené ryby povoluje, ale zkus si sníst takovou tučnou rybu bez přílohy, to se s prominutím pos...š jak alík, v lepším případě ti bude dost těžko a blbě. S přílohou zase dostane dieta dost na frak.

  A lososa nemám ráda z toho důvodu, že je chován uměle, aby jeho maso bylo dost červené. Přikrmuje se sajrajtama, aby byl ještě větší a ještě červenější. Byla jsem ne na jedné rybí farmě a od té doby si dávám pozor, abych si koupila rybu volně vylovenou a ne chovanou někde ve vodních ohrádkách.

  superkarma: 0 17.05.2012, 09:20:25
 22. avatar
  [9] pajda [*]

  Zajímalo by mě, jaký je denní režim při takové "dietě". neumím si totiž představit, že bych se najedla 3,5 hodiny před spaním, když od půl sedmé do půl deváté dělám na zahradě a pobíhám kolem zvířat. Jo, kdybych snědla něco o pěti a zalezla k televizi, asi by to bylo jiné. A kdy dotyčná vstává? Sousedka se chlubí, jak nikdy nejedla odpoledne po páté, jenže vstává ve 4, dává si "menší" snídani, pak v devět svačinku (tedy větší snídani), obědvá ve 12 a pak ve tři dá odpolední svačinku...a pak se nedivím, že o pěti jí naposledy. V sedm zalehne a do rána pěkně polehoučku vytráví...

  1. na komentář reaguje vladka006 — #11
  2. na komentář reaguje vladka006 — #12
  superkarma: 1 17.05.2012, 09:18:42
 23. avatar
  [8] vladka006 [*]

  šája — #4 Kde máš k večeři sacharidy?

  Ten mazací sýr, jak píšu, se nesmí moc často. Je zdravější tvaroh nebo Lučina. Jsou i taveňáky bez éček.

  Bez příloh se hubne rychleji. Mají dost cukrů, brambory navíc i škrob, který zatěžuje trávení.

  Pečivo se nemůže kvůli bílé mouce a cukrům. Navíc u pečiva nemáš tak dobrou možnost si zjistit, co obsahuje. V pekárně leckdy sdílní moc nejsou a na obale od baleného pečiva často zjistíš, že je barvené karamelem, obsahuje éčka, je vyšší podíl pšeničné než žitné mouky.

  Teď mám u ruku balení sucharů. Složení:

  Celozrnná žitná mouka, sezamová semínka, jedlá sůl, může obsahovat stopy odstředěného sušeného mléka

  na 100 g výrobku je méně než 1% cukru, méně než 1% sacharidů a méně než 1% tuku

  Éčka tam nevidím Sml80. Nebo je snad jedlá sůl nebo mléko éčko, těžko.

  Žitný chleba balený (čmajzla jsem ségře k porovnání)

  Pšeničná mouka, žitná mouka, lněné semínko, sója, kvasnice, enzym, kyselina askorbová, octan sodný,

  řepkový olej, protihrudkující látka, látka zlepšující mouku, jedlá sůl.

  Sacharidy ve 100 g výrobku 43 %, z toho cukry 2.9 %, tuky 5%.

  1. na komentář reaguje step1 — #16
  2. na komentář reaguje šája — #40
  superkarma: 0 17.05.2012, 09:14:48
 24. avatar
  [7] vladka006 [*]

  lidicka — #2 Tobě je k smíchu obezita Sml80?

  Mě teda ne. Fandím každému, kdo chce zhubnout. Nikdo z našeho hubnoucího klubu nepotřebuje zhubnout 2-3 kg a v pohodě. Jsou holky, kterým obezita opravdu překáží.

  Obezní lidé mají daleko větší pravděpodobnost vzniku cukrovky, vyšší riziko infarktu, tendence k ucpávání žil, větší riziko vzniku varixů, zatěžují se klouby a když by se něco stalo, tak chirurgové fakt milují, když mají na sále 100 kg tuku.

  superkarma: 2 17.05.2012, 08:59:41
 25. avatar
  [6] vladka006 [*]

  selinka — #3 V lékárně je seženeš. Je na nich napsáno 3 bylinky na odvodnění, přírodní odvodňovací kúra Kneipp.

  superkarma: 0 17.05.2012, 08:57:26
 26. avatar
  [5] Hanula [*]

  Sml16snažím se jíst menší porce a často... jím všechno

  superkarma: 0 17.05.2012, 08:50:28
 27. avatar
  [4] šája [*]

  No, v zásadě dobře, ale... Proč oběd bez přílohy a k večeři sacharidy? A co ten tavený sýr k snídani? Kořenovou zeleninu ne, ale taveňák (a na suchar, proč ne žitný chleba) plný éček ano? Proč ne brambory? Proč ne losos?

  1. na komentář reaguje vladka006 — #8
  2. na komentář reaguje vladka006 — #10
  superkarma: 1 17.05.2012, 08:12:03
 28. avatar
  [3] selinka [*]

  A odvodňovací tablety jsou mání kde? Respektive pokud jsou volně prodejné, tak pod jakým názvem?

  1. na komentář reaguje vladka006 — #6
  superkarma: 0 17.05.2012, 08:05:05
 29. [2] lidicka [*]

  diety, různé zakládající  dietní kluby  a každodenní psaní o nich je už k smíchu. To vážně není nic důležitějšího, než psát o tom kdo jak hubne????????Sml52Sml30

  1. na komentář reaguje vladka006 — #7
  2. na komentář reaguje Dante Alighieri — #14
  3. na komentář reaguje cilani — #29
  superkarma: 0 17.05.2012, 07:57:18
 30. avatar
  [1] Hanyna [*]

  Tak tahle dieta se mi zdá asi nejsnáz dodržitelná!Sml59 Podobný režim mám teď nastavený, ale kila dolů ne a ne a nejdou...Sml80

  superkarma: 0 17.05.2012, 07:56:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme