Styl

Vizitkou skvělé ženy již dávno nejsou jen nejbělejší cíchy či nejkypřejší bábovka

Vizitkou skvělé ženy již dávno nejsou jen nejbělejší cíchy či nejkypřejší bábovka. Dnes je to také upravený (někdy až krásný) muž!


Výrok o tom, že muži nestárnou, je stále zelený a živý, stejně tak jako představa o správných chlapech, kteří mají být tak trochu (místy hodně) cítit potem. Někde na okrajích již ale poněkud zahnívá. Snaha muže zaujmout nejen potenciální partnerku, ale také solidní místo ve společnosti se obvykle projevuje skrze užití síly svalů, intelektu nebo charakteru. Vydobytí místa na slunci za pomoci přitažlivého vzhledu bylo pro muže, kam až paměť sahá, stejně nepodstatné jako nemožné. Je pravda, že přitažliví jedinci to mívají ve společnosti snazší, nikoli však jsou-li to muži ve společnosti řízené zase jen muži. Dokud tedy rozhodující vliv na pravidla světa drželo silnější pohlaví pevně v rukách, dařilo se krásným ženám a mužský vzhled byl mimo nejvyšší vrstvy většinou pomíjenou záležitostí. Doba se však mění, síly pohlaví se vyrovnávají a vliv žen posiluje na všech frontách. Pravidla úspěchu ve společnosti tak začínají být pro obě pohlaví stejná. Chytré a silné ženy častěji než dříve stoupají vzhůru a vybaveny historií péče o sebe muže zastiňují i fyzicky. Mužům naopak zanedbaný zevnějšek stále častěji body ubírá. Čím více žen získává vliv, tím více nevzhledných můžu propadá… Muži se však (ti chytří) učí rychle a  v estetice dozbrojují... a pokud si nevědí rady sami, měla by je ochránit jejich v kosmetice silná žena a nedopustit, aby bezbranným chlapečkům drsný svět módních diktátů ubližoval. (Mimoto by si měla uvědomit, že muž po jejím boku je její vizitkou – zrcadlo pravidla o reprezentativní ženě. Jen slabá žena se veřejně prezentuje umaštěným strejdou. Doba se prostě mění…)

 


Kde začít s vnější přestavbou muže? Předně si uvědomte, že udělat si jasno v kosmetice je pro muže stejně snadné jako pro ženu rozebrat kombajn. Naštěstí je celá problematika více neznámá než nezvládnutelná. Zde je ZÁKLADNÍ recept jak si po svém emancipovaném boku vykouzlit hezouna v pěti krocích, a nemuset závidět filmovým hrdinkám jejich HRDINY:

 

 

1)       Vysvětlete mu, že mýdlo na obličej nepatří… ani sprchový gel ne - tedy pokud si z pleti neplánuje dělat seschlý a šustivý pergamen, který se rychleji mačká. Přidejte nenápadné upozornění, že jen vodou špína velkoměsta (…ani vesnice) nepustí a nechte ho přemýšlet, zdali je jiné řešení. Pokud si na pedagogické hry nepotrpíte, nebo nemáte sílu trestat neřešené úkoly, představte mu čisticí gely či vody na pleť rovnou.

 

2)       Čistá pleť vypadá ještě lépe, když je svěží, mladistvě vypadající bez pórů ucpaných mazem. Když už ho dovedete k automatickému používání dvou lahviček „s něčím na mytí“, přitvrďte a nasaďte třetí. Vašemu úspěchu pomůže fakt, že tato fáze přichází ke slovu obvykle jednou za týden. Naučte jej pravidelnosti s větami typu: „Kdo si peelingem neodstranil odumřelou kůži, nemůže odjet na víkend“, „Neusedej k nedělnímu obědu s šedým obličejem“ a zralejší vztahy s pravidlem „Čtyřikrát do měsíce“ využijí i „ Nechoď mi do ložnice s ucpanými póry“.

 

 

3)       Pokud máte muže bezprostředně po holení rudého a den po holení červeně kropenatého tam, kde předtím byly vousy, naučte ho holit se. Žiletka používaná k holení musí být ostrá a velmi čistá. Splnit alespoň jednu z podmínek je pro žiletku „běžného muže“ obtížný úkol. Desítky přejetí pleti, které potřebuje tupá žiletka k odstranění vousů, pleť iritují a neostrosti ji na mnoha místech miniaturně poraní. Bakterie ve zbytcích kůže mezi břity (nedělal si pravidelně peeling) a samozřejmě vousů vniknou do rány stejně tak jako nečistoty z pleti (před holením si nečistil pleť gelem) a následně způsobí vznik červených pupínků. K nim se přidají další, které provázejí zarůstající vousy pokud „pán na holení“ obrací břity žiletky proti směru růstu vousů nebo pleť při holení vytahuje a napíná ve snaze o co nejhladší oholení. Shrnutí: připravit řádný nástroj, umýt pleť – viz bod jedna, po směru růstu vousů oholit co nejmenším počtem tahů za pomoci kvalitní pěny či gelu na holení. Balzám po holení pak mnohdy už ani tam moc nutný nebude. Je na volbě a pocitu muže, zda se jím rozmazlí (ošetři) nebo ne…

 

4)       Hydratujte mu pleť! Mužská pleť opravdu zase tak úpornou péči nepotřebuje, aby vypadala dobře. Vhodně volený hydratační krém tak vesměs postačí. Není od věci připomenout budoucímu uživateli hydratačního krému, že dehydrovaná pleť není totéž co suchá. Nedostatečná hydratace je nejběžnějším nedostatkem mužské pleti, a to jak suché, tak mastné. Pokud se však spolu s hydratací vypořádáte i se suchou / mastnou pletí, výsledek bude o poznání estetičtější. Kvalitní hydratační krémy se již podle typů pleti rozdělují, aby na muže nebyly kladeny přemrštěné nároky v podobě hromadění krémů různého účelu. U smíšené pleti (například čelo a nos mastné jako špek, zbytek suchý jako poušť) je uvedení do uspokojivého stavu náročnější a přesahuje tak rámec této stručné příručky.

 

 

5)       Okolí očí prozrazuje kondici i věk. Nedostatek spánku, dostatek starostí, práce u počítače a podobné programy dne a noci vyrábějí pod očima pytle, vedle očí vrásky a kolem toho všeho tmavé kruhy. Být čistý, krásně oholený, dobře hydratovaný starý mýval je trapné! V poslední řadě se mu tedy zaměřte na oči. Do těsného okolí očí se nemaže nic, co k tomuto účelu není vysloveně určeno (tedy ani pleťový krém ne). Speciálně koncipované gely, krémy nebo ergonomické polštářky ošetřují, zjemňují a  vypínají pleť v těchto partiích. Složky jako kofein, bambucké máslo nebo výtažky z  bílého čaj ubírají roky i probdělé hodiny a mužův pohled na svět je pak přinejmenším jasnější. Váš pohled na něj pak uspokojenější.

 

 

TIPY: Výběr vhodných produktů nebývá vždy snadný. Nabídka je buď nedostatečná, nebo nadměrná a nepřehledná. Ceny oscilují od podezřele nízkých po (občas zdánlivě) neakceptovatelně vysoké a ve skladbě některých i vysoce kvalitních značek místy chybí systém. S postupem pěti kroků dokonale ladí portfolio produktů švédské kosmetické značky Recipe for men. Produkty v minimalistických až lékárenských obalech jsou sestaveny z kvalitních přírodních komponentů a namísto nebohých zvířátek byly důkladně vytestovány na dobrovolnících z řad nejmužnějších mužů. Vůně jiskří čistotou a použití všech produktů je triviální (namazat a jít, namazat a omýt…) Kompletní sestavu deseti produktů (včetně dvou odstínů korektorů pro obzvlášť pedantické uživatele) naleznete ve vybraných specializovaných prodejnách Profimed (Například v OC Nový Smíchov či Chodov v Praze, v Grandu v Pardubicích. V IGY centu v Českých Budějovicích, galerii Vaňkovka Brno…) a také na www.profimed.cz  

   
15.11.2007 - Krása - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [51] delfi.na [*]

  No nevím, jestli bych toho svého přinutila používat všechny ty lahvičky. A s holením to nejde, žiletky nepoužívá, prostě, když se ráno oholí, odpoledne už je zarostlý. Už na vojně měl výjimku z holení, takže nejlepší je elektrický strojek.

  superkarma: 0 23.11.2007, 09:38:15
 2. [50] A.linka [*]

  taky mám ráda když chlap o sbe pečuje

  superkarma: 0 17.11.2007, 20:05:07
 3. [48] drobek [*]

  Venku je minus deset. Nejdriv umeju vokna naseho uzasneho hnizda Clinem, pak chlapa necim od Profimedu. Okna popraskaj, tak to se prestehuju nekam do tepla, a chlap utece. Dva uspechy za vecer

  superkarma: 0 16.11.2007, 23:11:53
 4. [47] MartinaC [*]

  no ja mam doma normalniho chlapa ktery se udrzuje tak normalne.

  superkarma: 0 16.11.2007, 19:08:05
 5. [46] kobzi [*]

  Nemám doma ideálního chlapa, ale taky ne s prominutím čuně a navíc je svéprávný a dospělý. Ani já nedočetla do konce

  superkarma: 0 16.11.2007, 17:13:05
 6. avatar
  [45] Meander [*]

  Ťapina: Fakt?
  Měla jsem doma příbory "Hotel Škoda" a pár příručníků s logem SHŠ Mariánské lázně, ale to bohužel vím, odkud se vzalo. Jsem kradařka.

  superkarma: 0 15.11.2007, 18:14:02
 7. avatar
  [44] Ťapina [*]

  Meander: Teď si nemůžu vzpomenout, kde to bylo, ale nedávno jsem někde dostala talíř s logem RaJ

  superkarma: 0 15.11.2007, 18:00:51
 8. avatar
  [43] Meander [*]

  Nyotaimori: Nebudeš tomu věřit, ale v restauraci Jitřenka v Konstantinových Lázních jsme dostali sklolaminátové ubrousky s logem Jednota.

  superkarma: 0 15.11.2007, 17:59:09
 9. avatar
  [41] Kekka [*]

  Nyotaimori: ale zkus dneska sehnat Pitralon. Co Pitr vytuneloval setuzu, Pitralon se nevyrábí.

  superkarma: 0 15.11.2007, 17:11:33
 10. avatar
  [39] MEK [*]

  ještě tu chybí úprava obočí

  superkarma: 0 15.11.2007, 15:32:21
 11. [38] gentiana [*]

  Kelly: no, podle toho článku je zbraní dnešního muže odšeďovač obličeje, pucflek na póry, extra spešl ksichtomejdlíčko..... Už tam chybí fakt jenom olej na jemnější prdelku.

  superkarma: 0 15.11.2007, 14:54:44
 12. avatar
  [37] Mimaka [*]

  Že bych to zkusila navrhnout manželovi?Asi tuším jak bych dopadla.
  mam-ča: tak nějak

  superkarma: 0 15.11.2007, 14:34:12
 13. avatar
  [36] Kelly [*]

  gentiana: buzisada , jsem zvědavá na reakci manžela, až mu řeknu, co každým rokem dostává od své matky

  superkarma: 0 15.11.2007, 14:33:49
 14. avatar
  [35] Solei [*]

  gentiana:

  superkarma: 0 15.11.2007, 14:25:20

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [34] gentiana [*]

  mam-ča: To je dokonale genijální nápad, který jistě potěší víc, než nějaká buzisada krému pod oči.

  superkarma: 0 15.11.2007, 13:42:54
 2. avatar
  [33] Velvet [*]

  To je ale Recipovina

  superkarma: 0 15.11.2007, 13:35:40
 3. avatar
  [31] Lilinka [*]

  wich: Tak to dělám já. Do balíčku dávám jen ty věci, o kterých vím, že je obdarovaný opravdu používá a vyhovují mu. Navíc ty balíčky, co se před Vánoci prodávají snad v každé drogerce bývají většinou předražené.

  superkarma: 0 15.11.2007, 12:43:58
 4. avatar
  [30] wich [*]

  Ťapina: A co nakoupit vše, co konkrétně potřebuje zvlášť a potom nějak pěkně zabalit

  superkarma: 0 15.11.2007, 12:37:34
 5. avatar
  [29] wich [*]

  Stejně je to nářez . Já nevím, ale když měl můj drahý problém s pletí na čele, zeptal se, jestli bych mu mohla poradit, dala jsem mu pár tipů a je vymalováno, ale tady vyloženě dělají z chlapů nemyslící tvory...

  superkarma: 0 15.11.2007, 12:35:32
 6. avatar
  [28] mam-ča [*]

  Ťapina: Kosmetický balíček si můžeš nechat v některých prodejnách udělat na míru. Do parádní kazety ti dají klidně jádrové mýdlo s jelenem, Solvínu a Indulónu.

  superkarma: 0 15.11.2007, 12:26:31
 7. avatar
  [27] Ťapina [*]

  Budou Vánoce, takže částečně k tématu a možná jako inspirace pro výrobce kosmetiky To byste nevěřili, jak těžké je sehnat nějaký kosmetický balíček pro muže, ve kterém NENÍ voda po holení

  superkarma: 0 15.11.2007, 11:53:47
 8. avatar
  [26] liva99 [*]

  bez komentáře... ale dám to přečíst svýmu chlapovi, tan se smíchy po...
  Ovšem pro firmu Profimed: naše domácnost vám tržby určitě nezvedne! Budeme se vám vyhýbat, co to půjde

  superkarma: 0 15.11.2007, 11:51:47
 9. avatar
  [25] borovice [*]

  Zajímalo by mě, co je podle autorů tohoto skvostu vizitkou muže? Hydratovaná, depilovaná a vypeelingovaná žena bez ucpaných pórů....Bože, to je slátanina. Na mě teda má tahle reklama zcela opačný účinek, to fakt vymýšlel nějaký dement(ka).

  superkarma: 0 15.11.2007, 11:47:51
 10. avatar
  [24] Meander [*]

  Hehe, můj chlap je za stav svojí pleti zodpovědný sám. Předpokládám, že čistící pleťovou vodu používá automaticky a vodu po holení taky najít umí. Pokud mu to stačí, jeho věc.

  superkarma: 0 15.11.2007, 11:41:33
 11. avatar
  [23] Sirikit [*]

  Nějak mi nejde dohromady titulek článku a obsah. Nebo se snad dá předpokládat, že každá moderní žena má doma nesvéprávného manžela, kterého musí doslova vodit za ruku do koupelny a učit ho hygieně?

  superkarma: 0 15.11.2007, 11:25:24
 12. [22] gentiana [*]

  A ten chlap, co si ho mám jako hydratovat, leštit a kadeřit, ten se taky prodává v Profimedu? A v celku, jako stavebnice nebo v prášku, pouze k zalití horkou vodou?
  Mimochodem, ksicht si taky meju vodou a mýdlem. Uhry mám stejné jako se sadou vodiček a sračiček pro špatnou pleť a vyjde to levněji.

  superkarma: 0 15.11.2007, 10:59:50
 13. avatar
  [21] mam-ča [*]

  Nevybrala jsem si za manžela mentálně zaostalého jedince, proto se nemusím řídit podobnými radami.
  Kdybych na něj s něčím podobným vyrukovala, jistě by pochyboval o mé příčetnosti, pokud by mě rovnou neposlal do ele.

  superkarma: 0 15.11.2007, 10:56:17
 14. avatar
  [20] Ni-ka [*]

  Tak tento článek jsem ani nedočetla.Proboha,vždyť já nemám popřádně čas ani na sebe a ne ještě tak patlat chlapa.Vždyť by mi do týdne zdrhnul.Myslím,že jsme dobré,když jsme naše muže naučily používat deodorant, sprcháč a co já vím????Ona dělá z chlapů totální KŘOVÁKY.

  superkarma: 0 15.11.2007, 10:53:55
 15. avatar
  [19] houserop [*]

  Teda já nevím, to je jak článek na Apríla. To je myšleno vážně? I ta věta "jen vodou špína velkoměsta (…ani vesnice) nepustí a nechte ho přemýšlet, zdali je jiné řešení"?

  superkarma: 0 15.11.2007, 10:31:00
 16. avatar
  [18] gerda [*]

  Můj muž je sice nepraktický typ, ale vola z něho kvůli tomu přece dělat nebudu! Každý má svou důstojnost a to, co se tady v dnešním příšerném komerčním článku radí, je na žalobu

  superkarma: 0 15.11.2007, 10:26:25
 17. avatar
  [16] Ťapina [*]

  Tak jo, já chlapovi hydratuju pleť, ať už to znamená cokoliv, ale na svůj gesicht budu dál používat jen vodu, jo?

  superkarma: 0 15.11.2007, 10:20:50
 18. avatar
  [15] závislá na čokoládě [*]

  Můj manža je samostatná osoba, snad tohle nemůžete myslet vážně. Holit by se snad něl naučit doma od otce, než abych ho to učila já. Než mít doma šampónka, to radějí toho mého ve špinavých montérkách

  superkarma: 0 15.11.2007, 10:04:17
 19. avatar
  [13] gerda [*]

  To se nedá číst. Zařadila bych to do blbin typu "vezměte svou ženu na vyšetření prsu!" - to mě taky nadzvedlo. Stejně, jakoby žena nebyla schopna sama k lékaři zajít, tady článek s dojemnou starostlivostí líčí, jaká jsou chlapi ve své podstatě prasata a bez nás že by shnili ve špíně (a vlastním potu)

  superkarma: 0 15.11.2007, 09:52:13
 20. avatar
  [12] Kelly [*]

  Asi to nemůžou prodat, co? Touto reklamou si moc nepolepšili

  superkarma: 0 15.11.2007, 09:38:59
 21. avatar
  [11] femme [*]

  ale jako vtip dobrý

  superkarma: 0 15.11.2007, 09:30:08
 22. avatar
  [10] OlgaMarie [*]

  Tohle chtít po manželovi,tak nevím,kdy by pracoval s takovým nasazením,aby mě uživil.Nesmrdí,nosí plnovous,knoflíčky na košili mu přišiju,malou ďurku na ponožce zašiju,s větší ďurkou je musím vyhodit,obleky mu kartáčuju a boty ráda přeleštím.Velmi dobře vím,proč to dělám!Kdybych mu začala přednášet o nutnosti používat pánskou kosmetiku,tak se mnou vyběhne,pošle mě do práce,abych na pitomosti neměla čas. Přes vše,co jsem nyní napsala,mě manžel občas pošle do čela českého feministického hnutí.A také ví proč!

  superkarma: 0 15.11.2007, 08:25:28
 23. avatar
  [9] Amálie [*]

  Vizitkou skvělé ženy již dávno nejsou jen nejbělejší cíchy či nejkypřejší bábovka. Dnes je to také upravený (někdy až krásný) muž!

  Dál nečtu, neb se domnívám, že chlap není mou vizitkou, ale především sám svojí. A nejsem chovatelka, abych se ujímala a nesla odpovědnost za ostříhané a umyté vlasy, čisté nehty, osobní odér, čisté triko nebo ponožky bez děr. Proboha, já potřebuju doma samostatnou bytost a ne zvíře, které je potřeba polidštit .

  superkarma: 0 15.11.2007, 08:25:26
 24. avatar
  [8] Lilinka [*]

  superkarma: 0 15.11.2007, 08:10:43
 25. avatar
  [7] Midsummer [*]  fialinka: neboj - neznám žádnou ženskou (snad kromě barbínek), která by stála o přefintěného navoněnce

  superkarma: 0 15.11.2007, 08:07:34
 26. avatar
  [6] Aja [*]

  Nechoď mi do ložnice s ucpanými póry! No to je naprosto excelentní věta A že jich tu je dost
  Ten článek je dílem nějakých momentálně zpitých autorů, ne?
  Zkusila jsem si propočítat jak to vyjde finančně. Taky dost dobrý...

  superkarma: 0 15.11.2007, 08:07:33
 27. avatar
  [5] fialinka [*]

  Jo, já ho budu udržovat a pak mi ho, krasavce, nějaká jiná sebere. To určitě, mýdlo a voda po holení stačí :-)

  superkarma: 0 15.11.2007, 07:41:49
 28. avatar
  [4] Landriel [*]

  No to bych chtěla vidět, který chlap se sebou tohle všechno udělá.

  superkarma: 0 15.11.2007, 06:57:12
 29. avatar
  [3] wich [*]

  No já nevím... Ale mému chlapíkovi stačí, když si obličej při sprchování vyčistí gelem Oxy a pak namaže krémem. S takovou by měl větší výbavu, než já . Žádného šampoňáka už prosím nebrat, jednou stačí

  superkarma: 0 15.11.2007, 06:16:58
 30. avatar
  [2] tyrkys [*]

  Ani já nemám dvě lahvičky „s něčím na mytí“ . Kdyby je měl můj chlap, přišlo by mi to poněkud zvláštní. Zvládla jsem dočíst až k "naučte ho holit se" . Sorry, ale nejsem pedofil, abych si začínala s někým, kdo se ještě neumí oholit.

  superkarma: 0 15.11.2007, 00:22:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme