Styl

Vizážistka Vendula Vítková: Ženy často nepečují o pleť, jak by měly

Jak jste si už několikrát mohli na Ženě-in přečíst, včera byl pro jednu z vás den D. Čtenářka Tee.. totiž podstoupila dlouho slibovanou proměnu. Ale protože vše teprve zpracováváme (zabralo to opravdu celý den), musíme vás ještě chvilku napínat. Abyste však neměli pocit, že vás šidíme, připravili jsme aspoň krátký rozhovor s manažerkou a vizážistkou studia Top Visage, které se na proměně podílelo.

Jaké je povědomí českých žen, co se týká péče o pleť? Jaké děláme chyby? A jak se postarat o pleť v létě? Na tohle a mnohé další jsme se zeptali vizážistky Venduly Vítkové.

Jak dlouho se vizážistice věnujete?
Studio oslavilo 1. rok, nicméně vizážistice se věnujeme řadu let, již desátým rokem produkujeme i líčíme spoustu módních přehlídek a jiných akcí.

Která nejvýznamnější osobnost prošla vašima rukama?
Naším studiem a hlavně rukama vizážistky prošla řada známých modelek, finalistek soutěží krásy i vítězek soutěží Miss.
Stálou zákaznicí je například modelka Hanka Horová, a to i přesto, že jsme z Moravy.

Jaké služby vaše studio poskytuje?
Naše studio poskytuje kompletní služby v péči o tělo i vlasy... tj. kadeřnictví, solárium, vizážistka, manikúra, pedikúra, masáže, zeštíhlující zařízení, lymfodrenáže, kosmetika, odstranění a výplň vrásek, pořádáme módní přehlídky, beauty dny a další...

O které z nich je největší zájem?
Největší zájem je o kadeřnictví, kosmetiku - to stále a teď před létem samozřejmě o zeštíhlující procedury.

Jaké je podle vás všeobecné povědomí českých žen, co se týká kosmetiky, líčení a péče o pleť?
Je to velmi individuální, velká většina žen o sebe nepečuje tak, jak by měla, a často se stává, že přijde zákaznice, která žádnou kosmetiku nepoužívá a základní věci v péči o pleť jsou novinky. Naštěstí jsou ženy, které dbají o svou pleť a snaží se předcházet projevům stárnutí pleti. Co se líčení týče, je již celkem běžné, že na společenské akce se u nás ženy nechávají líčit.

Když potkáváte lidi na ulici, všímáte si třeba jejich make-upu, pleti a podobně? Máte tendenci hodnotit práci, kterou na sobě kolemjdoucí dámy provedly?
Samozřejmě, to je určitá deformace, kterou s sebou přináší každé povolání. Naše obor je práce s ženami a s vizáží, proto ano, kolemjdoucí ženy sledujeme.

A už se vám někdy stalo, že jste měla sto chutí někomu říct (nebo to dokonce řekla) „Nezlobte se, ale tohle líčení vám vůbec nesluší?“, nebo naopak tu osobu pochválit?
Jistě, pokud máme ženě, která přijde do salonu, pomoci najít vhodný styl a barvy v líčení, musíme s ní otevřeně mluvit. Pokud máte na mysli, zda oslovíme ženu např. někde mimo práci, je to spíše naopak, spousta žen si o názor vizážistky přijde říci. Pochvalu si žena určitě zaslouží, pokud to naopak není v pořádku, musí se volit vhodná slova. :-)

Jaký je nejčastější prohřešek českých žen vůči pravidlům vizážistiky, péče o pleť a podobně?
Jak už jsem výše zmiňovala, je stále mnoho žen, které si na sebe čas neudělují a nebo ani základní pravidla péče neznají. Nejdůležitější je kvalitní hydratace pleti, pravidelná péče z rukou odborníků, pak je pleť v pořádku a i následné líčení na zdravé pleti je mnohem jednodušší.

Máte nějaký tip pro letošní jaro a léto? Jaké líčení bude letos in?
Vždy vycházejí na sezonu nové účesové trendy i trendy v líčení, ale vždy musíme posuzovat typ dané ženy. Každému nesluší vše, i když je to zrovna trendy. A to se týká barev i technik v líčení. Jedna ze služeb v našem salonu je vizážistika, barevná typologie, provádíme také proměny. Hodně žen přichází s tím, že tuto barvu určitě ne, tu si nedovedou na sobě představit, a odcházejí nadšené s tím, že objevily novou barvu, která jim sluší.

Můžete našim čtenářkám dát nějaký univerzální tip nebo několik základních pravidel pro péči o pleť v letních měsících?
Co se týká letních měsíců, nejdůležitější je chránit pleť před nadměrným slunečním zářením. Chápu, že většina z nás se ráda opaluje, ale alespoň obličeji bychom měly věnovat zvýšenou pozornost. V dnešní době již existuje řada kosmetických přípravků s UV faktory, které se stávají už i součástí běžných denních krémů.

I nadměrné slunění v soláriu působí nevratné změny na pleti. Já sama na solárium občas chodím, ale na obličej si vždy pokládám osušku.

Jak se staráte o svou pleť? Staráte se o ni sama, nebo se občas svěříte do péče kosmetickému salonu?

   
14.05.2010 - Krása - autor: Eva Soukupová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [31] Juana [*]

  Taky na sebe nic nepatlám - dřív jo, ale efekt jsem žádný nepozorovala. Pleť mám mastnější, takže ji rozhodně nemusím mazat ničím mastným, a co se hydratace týče, jsem spíš pro vnitřní hydrataci - tedy pít hodně vody. Mažu se jen v mrazech na ochranu proti zimě nebo naopak v létě proti slunci. Přikláním se k názoru, že pleť je ovlivněna jednak geneticky, a jednak životním stylem - moje babička se mazala celý život Elidou za 2 Kčs a měla pleť jako miminko (a ta Elida za to určitě nemohla). Nekouřím, nepiju alkohol (skoro) ani kafe, jím hodně ovoce i zeleniny a to je určitě lepší než krém za tisícovky.

  Prostě je to jen velký byznys, chápu, že Anai to bude hájit, když ji to živí, a že tomu i věří, že to funguje.

  superkarma: 0 19.05.2010, 11:15:34

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] átéčko [*]

  Strata — #27 Hlavně si pleť čisti a hodně spinkej. Používej krém i na krk a ruce. Uvidíš, že se ti to vyplatí.

  superkarma: 0 17.05.2010, 17:39:44
 2. avatar
  [29] fructia [*]

  Žábina — #26 Strata — #27 Sml67

  superkarma: 0 17.05.2010, 17:21:03
 3. [28] havgab [*]

  Odpovědi na včechny otázky naleznete na http://www.fann.cz/poradna a navíc získáte slevu na nákup

  superkarma: 0 17.05.2010, 12:19:31
 4. avatar
  [27] Strata [*]

  Na kosmetice jsem sice nebyla (chudý student), ale o svoji pleť se snažím starat, používám ráno a večer čistící přípravky a krémy, hlavně proto, že můj obličej místy vypadá, jako by teprve procházel pubertou. Dvacítku jsem loni zdárně překročila, má pleť se tedy musí označit za mladou, a přitom mám sama pocit, že je problematická až běda, ať používám co používám. Holt ne každý dostal do vínku tu "dětskou prdelku". Takže těm dámám, které na obličej nemusí ani sáhnout a vypadají dobře, závidím a gratuluji Sml16

  1. na komentář reaguje Fructia — #29
  2. na komentář reaguje átéčko — #30
  superkarma: 0 17.05.2010, 11:22:35
 5. avatar
  [26] Žábina [*]

  macamala — #23 neříkám že je špatné pečovat o svou pleť, já o ní také pečuju ale daleko důležitější je jakou pleť dostane člověk do vínku

  moje 65 letá tchýně má nádhernou broskvou pleť skoro bez vrásek a nikdy nebyla na kosmetice a nepoužila dražší krém než Niveu /tu původní v modrém kelímku/

  1. na komentář reaguje Fructia — #29
  superkarma: 0 17.05.2010, 09:37:14
 6. avatar
  [25] mio [*]

  macamala — #23 Sml22Sml67

  superkarma: 0 16.05.2010, 10:18:41
 7. avatar
  [24] wich [*]

  macamala — #23 Sml67 Pravda pravda.

  superkarma: 0 16.05.2010, 08:44:13
 8. [23] macamala [*]

  mio — #15 Chodím na kosmetiku pravidelně, beru to jako relax. Kadeřnici, pedikérku, kosmetičku, manikérku - všechny nazývám "lazebnice", ne ovšem v tom negativním slova smyslu. Moc si jich vážím. Speciálně na kosmetiku chodím relaxovat, udělá mi tam aromamasáž obličeje. Zrovna nedavno mi říkala, že kdyby mě neznala, že si bude myslet, že mám píchnutý botox. Některé holky mají vrásky - alespoň ty mimické od 18.Tak jsem jí odpověděla, že o sebe pečuji a zároveň může být hrdá na svou práci.Některé holky mají vrásky - alespoň ty mimické od 18.

  Co si jako malá pamatuji, používala mami make-up už před 89. Dnes má pleť ušetřenou. To, jestli člověk o pleť pečuje, pozná i šikovná prodavačka v parfumerii. Kdo se o tyhle věci zajímá, pozná to. Kdo ne, tak je mu to vlastně fuk i na jiných.

  1. na komentář reaguje wich — #24
  2. na komentář reaguje mio — #25
  3. na komentář reaguje Žábina — #26
  superkarma: 1 15.05.2010, 19:48:27
 9. avatar
  [22] wich [*]

  sedesatka — #17 To je sice pravda, ale naše babičky žily v úplně jiném prostředí, jiným stylem... A co si budem povídat, v padesáti už se člověk bral jako starej Sml80

  superkarma: 0 15.05.2010, 08:39:12
 10. avatar
  [21] wich [*]

  Na kvalitě pleti se podílí nejen kosmetika, ale i životní styl celkově...Sml22 Mám citlivou pleť a nesedne mi každý krém. Když málo promašťuje, dělají se mi flíčky, boj najít správný, ale podařilo se. Na kosmetiku nechodím - je to příliš drastické pro můj typ pleti.

  Pleť se mi teď sama nějak zlepšila, nevím, čím to je... Mám pořád stejnou stravu, styl života, make-up... Předevčírem u mě byla kamarádka a říká - ty máš pleť jako náš malý (rok a půl). Ale netuším, čím to je Sml80

  A samozřejmě ve všem v diskuzi souhlasím s Átéčkem, Anai a Heather Sml59

  superkarma: 0 15.05.2010, 08:36:37
 11. [20] Rikina [*]

  Když mně jsou ty procedury nepříjemné. Sml80 Tu a tam jsem v minulosti něco vyzkoušela, ale mně vadí, když na mě sahá cizí člověk. U lékařů si logicky zdůvodním, že to musí být. Kvůli masáži zad, krčního a šíjového svalstva napřed sebe sama přemluvím, že to bude fajn, a že mi to pomůže. Ale u kadeřnice, kosmetičky, a jiných zkrášlovacích činností, tam se to zdůvodnit nedá, a když nemám argumenty, tak nepřesvědčím svoje druhé já, že mu to nemá vadit. Takže se bez toho raději obejdu.

  superkarma: 0 15.05.2010, 08:12:29
 12. avatar
  [19] fructia [*]

  Že bych měla pleť krásnější, když jsem rok chodila ke kosmetičce se říct nedá. Když se mi zblázní hormony, je jedno, jak se o pleť starám :-/

  superkarma: 0 14.05.2010, 22:07:16
 13. [18] sludka [*]

  Většinou se starám sama, alůe občas si udělám den pro sebe a navštívím kosmetický salon. Je to velice příjemně ztrávěný den.Sml16

  superkarma: 0 14.05.2010, 20:01:14
 14. avatar
  [17] sedesatka [*]

  Tak děvčata,ne že bych na to bala nějak hrdá,ale patřím k těm ženám,které na sebe moc těch krému nedávají.K 60 jsem dostala od dětí taky poukaz v hodnotě 2000 korun do kosmetického salonu.Zatím jsem tam byla jednou.Na další jdu zas za měsíc.Kosmetička se ze mne snažila dostat jakou značku krémů používám.Vyrazila jsem ji doslova dech,když jsem ji řekla,že se občas natřu vlastnoručně vyrobeným olejem z měsíčku lékařského a občas se natřu pleťovým mlékem.Vyzkoušela jsem i drahé krémy,ale hrozně mi všechny dráždily oči i když jsem se snažila jej nedávat přímo k nim.Všechno marné.Tak jsem se vrátila zpátky ke svému oleji.Ten si dělám každý rok .Spíš bych řekla,že vše je v naší genetice.Moje maminka měla až do stáří pěknou pleť a neměla ani moc vrásek.A potom je složení naší stravy a okolní vlivy.Ale to už musí každý sám co mu vyhovuje.Sml16Sml16Sml16

  1. na komentář reaguje wich — #22
  superkarma: 0 14.05.2010, 19:25:07
 15. [16] Anai [*]

  Pečuju o sebe moc ráda, je to přímo můj koníček, navíc jsem kosmetická poradkyně mary kay. S článkem se profesně naprosto ztotožňuju! Sml16 A ještě pro ty, které o sebe nepečuju a jsou na to hrdé: Zanedbávala jsem v mládí péči o krk, dekolt a ruce, naopak o obliče jsem se starala. Tehdy nebylo tak in se starat za totáče... A výsledek? Obličej o dost let vypadá mladší a to ostatní nic moc... Sml15 Takže dámy, pečujte o celé své tělo již od mládí, radím, ono se vám to vrátí, až vám bude -sát, tak se neradi budete loučit s mladým zjevem a nebude se vám chtít stárnout, věřte mi... Sml22

  superkarma: 1 14.05.2010, 16:36:33
 16. avatar
  [15] mio [*]

  Před 2 lety, k 30. narozeninám, mi manžel nadělil dárek v podobě poukazu do kosmetického studia (asi naznal, že už je časSml30). Byla jsem tam poprvé v životě a kosmetička zkonstatovala, že na mně vlastně ani nemá co na práci, nechala jsem si ale udělat hydratační masku a následnou masáž. Mám totiž sušší pleť, což je v tomto věku velká výhoda, ale na stáří pak nikoliv. Kosmetička mi doporučila hlavně mazat, mazat, mazatSml22

  1. na komentář reaguje macamala — #23
  superkarma: 0 14.05.2010, 14:42:48
 17. avatar
  [14] femme [*]

  átéčko — #9  jak u koho Sml58 Sml80 minulý rok mě kámoška přemluvila na kosmetiku a kosmetička si moc pochvalovala, jakou mám ve svých letech pěknou pleť a že to bude tím, že určitě používám kvalitní krémy. Spadla jí brada až na břicho, když jsem jí sdělila, že jsem se žádnými krémy nikdy moc nepatlala Sml24 Sml80

  superkarma: 0 14.05.2010, 12:57:46
 18. avatar
  [13] kozicka [*]

  átéčko — #12 to je fakt, mohla mi lichotit.Sml16 Fotku jsem nedám, protože si nepřeji, aby kdokoliv se na mne díval. Jestli jseš ale moc zvědavá, klidně Ti pošlu na mail, jestli mi ho pošleš do zpráv a slíbiš, že dál nebudeš foto šířit.

  superkarma: 0 14.05.2010, 12:46:30
 19. avatar
  [12] átéčko [*]

  kozicka — #11 Brala bych to, kdyby ti to řekla kosmetička, a ne spolužačka. Hoď sem fotku k posouzení. Měla jsem  sousedku, ta se také chlubila, že vypadá mladě, že nepoužívá žádnou kosmetiku.

  Jenže si to myslela  jen ona. Vypadala blbě.

  1. na komentář reaguje kozicka — #13
  superkarma: 1 14.05.2010, 12:39:24
 20. avatar
  [11] kozicka [*]

  átéčko — #9 Myslím, že každý chce pro sebe jen to nejlepší. 30 mi už bylo a jsem se svojí ničím neopatlávanou pletí maximálně spokojená. Hlavně když se potkám s nějakou spolužačkou, která o sebe dbá a ptá se mne, co to používám, že vypadám tak přirozeně a mladě. Asi je hodně dáno i geneticky, třeba mám jenom štestí.

  1. na komentář reaguje átéčko — #12
  superkarma: 0 14.05.2010, 12:34:50
 21. avatar
  [10] Lilinka [*]

  Heather — #8 Třeba to je blbost, nicméně mně to fakt vyhovuje. Co budu mít z toho, když budu o pleť důsledně pečovat a ona bude hnusná? Sml80 Zkoušet další značky (více či méně drahé) kosmetiky už nemám chuť ani důvod. Hydratuji, nekouřím, dost spím a snažím se dodržovat pitný režim. Myslím, že to mé pleti prospívá. Imho je její stav dán geneticky. Sml24

  superkarma: 1 14.05.2010, 12:26:33
 22. avatar
  [9] átéčko [*]

  Heather — #8 Ono se to nepozná ve dvaceti, ale ve třiceti už určitě ano.

  1. na komentář reaguje kozicka — #11
  2. na komentář reaguje femme — #14
  superkarma: 1 14.05.2010, 12:17:23
 23. avatar
  [8] Heather [*]

  átéčko — #7 Souhlasím s tebou Sml67 Mezi neošetřovanou pletí ve stylu "voda a nazdar" a pletí, o kterou se pečuje, je dost velký rozdíl Sml24

  1. na komentář reaguje átéčko — #9
  2. na komentář reaguje Lilinka — #10
  superkarma: 0 14.05.2010, 12:09:23
 24. avatar
  [7] átéčko [*]

  Lilinka — #6 kozicka — #4 kozicka — #1 Píšete fakt blbosti holky!

  1. na komentář reaguje Heather — #8
  superkarma: 0 14.05.2010, 11:48:01
 25. avatar
  [6] Lilinka [*]

  No tak mé pleti nejvíc vyhovuje, když se o ni starám co nejméně. Večer omyji vodou, oči odlíčím odličovačem, a namažu hydratačním krémem.Takhle mi to vyhovuje. Pokaždé, když jsem péči o pleť začala brát nějak moc vážně, její stav se výrazně zhoršil. A to jsem dávala  na radu, abych vydržela, že se to zlomí a plet se bude zlepšovat. Jo, prd. Sml57 Takže rady vizážistů, kosmetiček, dealerů kosmetiky a dalších pouštím jedním uchem dovnitř a druhým ven.

  1. na komentář reaguje átéčko — #7
  superkarma: 1 14.05.2010, 10:32:33
 26. avatar
  [5] Klára Wimmerová [*]

  Omlouváme se, článek byl do vydání zařazen později, a proto neprošel včas korekturou.

  superkarma: 0 14.05.2010, 10:14:21
 27. avatar
  [4] kozicka [*]

  Heather — #3 právě nemám pocit, že by mně nějaký krém kdy extra pomohl, spíš jsem vypozorovala, že kdo to jednou začal používat, už nemůže přestat, protože pak vypadá strašně

  1. na komentář reaguje átéčko — #7
  superkarma: 0 14.05.2010, 10:07:48
 28. avatar
  [3] Heather [*]

  kozicka — #1 Já to například dělám pro lepší vzhled... Sml24 Ale asi né každému záleží na tom, jak vypadá... Sml80

  1. na komentář reaguje kozicka — #4
  superkarma: 0 14.05.2010, 10:05:53
 29. avatar
  [2] Heather [*]

  Myslím, že pokud někdo pracuje v redakci, měl by umět psát bez hrubek Sml80

  superkarma: 0 14.05.2010, 10:03:39
 30. avatar
  [1] kozicka [*]

  Tak já patřím mezi ty, co o svojí pleť nepečují nijak a nehodlám to ani měnit. Nevím totiž, proč bych to dělala. Sml80

  1. na komentář reaguje Heather — #3
  2. na komentář reaguje átéčko — #7
  superkarma: 0 14.05.2010, 10:03:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme