Perwoll aktivně podporuje mladé módní návrháře

Soutěž mladých návrhářů PFW Perwoll START-UP má své oceněné vítěze. Maja Božović, vítězka kategorie oděv a designérská dvojice Awkward - Lucie Jelínková a Monika Nováková, vítězky kategorie módní doplněk, převzaly z rukou Dariny Křížové, brand manažerky značky Perwoll společnosti Henkel ČR, hlavního partnera soutěže PFW Perwoll START-UP 2012, a Simony Krainové, ambasadorky Prague Fashion Weekend, finanční odměnu ve výši 100 a 50 tisíc korun za vítězství v letošním ročníku soutěže PFW Perwoll START-UP.

Speciální prací prostředky Perwoll aktivně následují a podporují módní trendy. Důkazem je nejen hlavní partnerství letošního ročníku soutěže PFW Perwoll START-UP 2012, ale například i v nedávné době představená limitovaná edice Perwoll Fashion.

Perwoll Fashion

Limitovaná edice Perwoll Fashion nabízí dvě varianty:

  • Perwoll Color Fashion nabízí dokonalou péči o barevné oblečení. Speciální receptura Re-new color zabraňuje vyblednutí barev a nově vylepšený inhibitor barev zajistí, že barvy vašeho oblečení budou déle zářit jako nové.   
  • Perwoll Black Fashion je specialista na černé a tmavé oblečení. Speciální receptura Re-new black pečuje o černé a tmavé barvy vašeho oblečení, zabraňuje jejich blednutí a společně s nově vylepšeným inhibitorem barev udrží barvy oblečení déle zářivé jako nové. 

„Jsem velmi ráda, že se nám v letošním roce podařilo stát se součástí nejen prestižní módní akce Prague Fashion Weekend, ale zejména soutěže PFW Perwoll START-UP. Výtvory všech zúčastněných byly na velmi vysoké úrovni a je fajn, že právě specialista na péči o módní oděvy, značka Perwoll, mohla ty nejlepší podpořit v jejich další práci,“ říká Darina Křížová, brand manažerka značky Perwoll společnosti Henkel ČR.

Perwoll Fashion

PFW Perwoll START-UP byla jednou ze součástí prestižní módní akce Prague Fashion Weekend, kterou třetí zářijový víkend hostilo pražské Hradčanské náměstí.  Tato tématická módní soutěž je určena pro studenty a čerstvé absolventy oděvních a uměleckých středních, vyšších a vysokých škol na území České a Slovenské republiky. Tématem roku 2012 byla VÁLKA BAREV. V letošním roce se do soutěže přihlásilo celkem 26 mladých návrhářů a z 11 finalistů pak v rámci závěrečného večera PFW porota vybrala vítěze obou kategorií – oděv a módní doplněk.

Vítězka kategorie oděv Maja Božović je studentkou Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě, ateliéru Oděvního designu doc. Julie Sabové. „První impulzy k vytvoření kolekce přicházely již v loňském roce na stáži v zahraničí. Poznala jsem mnoho lidí z různých zemí, různých kultur, vyznání, věku, profesí. Kolekce Multilayered nature tak hovoří o vývoji lidstva“ uvádí k tvorbě kolekce Maja. „Byla jsem šťastná, už když jsem se dostala do finále, výhru jsem nečekala a úplně mne dojala, doteď nejsem schopná definovat všechny své pocity. Výhru použiji z větší části na tvorbu další kolekce, na které již tvrdě pracuji. Rozhodla jsem se, že práci spojím s potěšením a látky si nakoupím v zahraničí. Koupím si asi také nějakou dobrou knihu a zbytek částky použiji k dofinancování již dlouho plánované stáže ve Francii.“

Perwoll Fashion

Designérky Lucie Jelínková a Monika Nováková jsou studentkami VŠUP Praha, ateliér Módní tvorba. Spolupracovat začaly v rámci klauzurní práce. Spolupráce jim natolik vyhovovala, že v ní nadále pokračují. „Náhodou jsme se dozvěděly o soutěži START-UP a rozhodly se zúčastnit kategorie doplňku, byla to pro nás výzva, vyzkoušet si něco nového“, komentují prvotní impuls návrhářky. „Výhra je pro nás především obrovská motivace do budoucna. Když do něčeho vložíte velké úsilí, vyplatí se to. Zároveň to pro nás byla skvělá prezentace, dozvěděla se o nás spousta lidí jak z ČR, tak ze zahraničí.“

Reklama