Bulvár

Vítězný filmový příspěvek

Bylo to nesnadné.
Velmi těžce se mi vybírala dnešní výherkyně, jelikož jsem dostala velký počet příspěvků, které mě potěšily a které stály za to.

Nakonec jsem vybrala dojem od Harpie, jelikož jí doporučovaný film je podle mě velmi dobrý, kvalitně udělaný a jistě vhodný k doporučení všem. Možná bychom mohly podotknout, že pro citlivější povahy je trochu náročnější na strávení. Ale to už se dočtete ze skvělého popisu Harpie...

 

 

Přeji do redakce krásný čtvrtek.
 Jsem filmový fanda, nedám si ujít žádný zajímavý film a přiznám se, že jsem občas "klesla" a mrkla i na filmy, které by se daly označit jako "brak".
Prostě podle momentální nálady (samozřejmě záleží, co kdo považuje za brak). Ještě nedávno jsem totiž bydlela na vysokoškolských kolejích, kde o filmy není nouze,  a to mohokrát i před premiérou.
    Filmy jako je Čistá duše, Pán prstenů případně jiné hromadně navštěvované filmy mě taky do značné míry ovlivnily a oslovily, ale když mám říct jeden.....

....21 gramů....

Rozhodně!
Kolik váží lidská duše? Nevím, jestli je vůbec možné něco takového určit, ale tenhle film vaši duši rozhodně změní. Z prvotního zmatku, ve který vás uvrhne chronologická náhodnost jednotlivých událostí, se pomalu propracováváte k vlastnímu příběhu ... vlastně k příběhům, ke třem příběhům lidské duše. Bůh, osud, náhoda či jiná Moc spojí životy úplně cizích lidí v jedno klubko horské dráhy, která nemá bezpečnostní pásy....
Nechci prozrazovat víc, strašně nerada bych někomu, kdo to ještě neviděl, prozradila pointu.

Já sama jsem nechápavě civěla na obrazovku dobrou polovinu filmu, co že se to tam vlastně míhá. Když mi najednou došel smysl všeho toho "zmatku", bylo to jako rána na solar.... Zbytek filmu jsem si občas musela připomínat, že by bylo dobré se občas nadechnout :-)...
Myslím, že tenhle film potřebuje diváka otevřeného srdce i duše, schopnost vžít se do děje mu pak umožní nezapomenutelný zážitek.

V jednom filmovém časopisu dostal v recenzi jen dvě "hvězdičky" z pěti. Myslím, že člověk, který jej hodnotil, jej vůbec nepochopil. Já bych dala rozhodně nejméně 5, ještě nikdy jsem neviděla film, který by součásti pozemského bytí, život, smrt, lásku, nenávist a spousty dalších pocitů, zobrazoval tak oslovujícím způsobem.

Doufám, že tohle moje doporučení aspoň někoho z vás osloví a na 21 gramů se podíváte. Snad vás nezklame. Zkuste mi třeba napsat, jak se vám líbil, ať vím, jestli ještě na někoho z vás tolik zapůsobil...

Těším se, na každý názor, ať kladný nebo záporný, Harpie

Můj dojem z filmu 21 gramů je hodně silný. Zapadl trochu v tom velikém počtu filmů, které vidím, a Harpie mi ho připomněla. Je to film, který nedokáže nepoznamenat, který vznese spoustu otázek a člověk ho sleduje s otevřenou pusou. Zanechá husí kůži a vstřebává se  několik dní.

Harpie, děkuji, zasílám ti řasenku, stíny a korektor od Oriflame a moc tě zdravím...

Loučím se s vámi, děkuji za spolupráci a ještě jednou přeji krásný večer! 

   
07.04.2005 - Společnost - autor: Jindřiška Kleknerová

Komentáře:

 1. avatar
  [10] *modrá [*]

  hblaziko: Gothiku jsem viděla včera, přečetla jsem si o tom že ji dělal stejný režisér jako Purpurové řeky a název opravdu s ničím ve filmu nesouvisí, je to jen prostě zajímavé na plakátech. Čekala jsem že to bude lepší film podle ukázek.

  superkarma: 0 08.04.2005, 09:49:18
 2. [9] hblaziko [*]

  V jedné věci musím dát Harpii za pravdu: Víc než půlku filmu nevíte, která bije. Ale v druhé půlce, i když vám děj docvakne, jsme si s manželem říkali, že kameraman musel být nalitej (při blízkých záběrech zakopával, kamera se mu třásla a nebylo to schválně), režisér po spářce (že to tak odflákl) a celkový náš dojem byl sice silný, ale nemůžu říct, že vysloveně pozitivní. Myslím, že ta "nechronologičnost" tomu spíš ubrala, než přidala.
  Ale celkově proti filmu nic, jenom že by se dal udělat líp, proto asi ty 2 hvězdičky.
  Jinak můžu doporučit podobnou věc: Gothika, tedy naprosto mi unikla souvislost názvu s obsahem, protože to je o psychiatričce v blázinci, ze které se vlivem jistých okolností stane najednou pacientka místní psychiatrie. Začnou vycházet najevo podivné okolnosti o jejím manželovi, kterého měla ona sama údajně zabít... Napínavé a podobně matoucí jako 21 gramů.

  superkarma: 0 08.04.2005, 09:10:04
 3. avatar
  [5] Žábina [*]

  něco jako Šestý smysl? to mě taky dostalo....

  superkarma: 0 07.04.2005, 21:23:12
 4. avatar
  [3] papajjja [*]

  Už se těším ,až se na něj podívám

  superkarma: 0 07.04.2005, 19:36:21
 5. [2] Janík [*]

  film jsem ještě neviděla, musím to dohnat, gratuluji k výhře

  superkarma: 0 07.04.2005, 19:32:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme