Absolutní vítěz Martin Chodúr

Uf, a máme to za sebou! Po půlročním maratonu, kterého se v prvopočátcích zúčastnilo na 10 000(!) soutěžících, a posléze před televizními kamerami dvanáct finalistů, včera v ryze mužském „velkém finále“ absolutně zabodoval dvacetiletý sympatický Ostravák Martin Chodúr.

V souboji talentů, sympatií a v neposlední řadě i národností včera dosáhl na nejvyšší vavříny a jen těsně převálcoval o rok staršího slovenského konkurenta, okouzlujícího rockera Mira Šmajdu z Košic.

Kluci stanuli ve finále zaslouženě. V jednotlivých kolech patřili vždy k nejlepším a diváci to dovedli patřičně ocenit. O tom, kdo stane nejvýš, rozhodovaly celkem 1 272 853 divácké hlasy.

Velké finále

Vítězný Martin Chodúr ve včerejším „velkém finále“ překvapivě vynechal hity svého oblíbence Toma Jonese a nahradil je písní Marvina Gaye Heard It Through the Grapevine. Atmosféru Vánoc podpořil písní White Christmas od Franka Sinatry a na závěr si jako nejpovedenější píseň ve svém podání vybral píseň Supreme od Robbieho Williamse. Ta se mu skutečně povedla a „jedno oko nezůstalo suché“.

Duel Martin Chodúr a Miro Šmajda

Showman Miroslav „Miro“ Šmajda si zas ze svých oblíbených písniček vybral Watch over you od Alter Bridge, měl ale nepřeslechnutelný problém s výškami. Následoval známý vánoční hit Last Christmas od skupiny Wham a nakonec jsme se dočkali písně C'est La Vie, se kterou už sklízel úspěch v kole věnovaném Karlu Gottovi.

Kromě hlavní ceny – 100 000 eur – nadělil sponzor soutěže Martinovi Chodúrovi osobní dar – setkání s jeho hudebním vzorem, Tomem Jonesem. Cenou útěchy pro „poraženého“ Mira Šmajdu byla elektrická kytara Steva Vaie.

Načasování finále Česko Slovenské SuperStar na poslední nedělní večer před Štědrým dnem mi nepřišlo příliš šťastné. Omladina už totiž houfně slaví konec roku a u televize se v těchto dnech příliš nezdržuje. Naproti tomu kmitající matky nemají čas sledovat děj smysluplnějších pořadů, a mohly tak alespoň bezmyšlenkovitě poslouchat favority svých dětí.

Přiznám se, že jsem průběh všech dílů pěveckého soutěžního klání téměř nesledovala. Soutěž mi totiž přišla zdlouhavá a nijak zábavná a podle mého mínění měla být spíš vysílaná v odpoledních hodinách, protože ji sledovalo nejvíc diváků z řad dětí a mladistvých. Zbytečně zabírala dlouhé hodiny hlavního vysílacího času. Inu, alespoň jsem nemusela přepínat programy.

 „Poražený“ Miro Šmajda

SuperStar už naposled?

Neříkám, že by neměl být dán prostor novým pěveckým talentům, ale příště bych jejich výběr v mnohem kratší soutěži svěřila odborné porotě z řad kvalifikovaných hudebníků. U diváků totiž víc než talent hrají roli sympatie.

Vždyť – osobně si (snad kromě Anety Langerové) jen těžko vybavuju, že „hvězda“ Sámera Issy nevzešela z nějaké reality show, ale právě ze SuperStar, že Šárka Vaňková neproslula jen svým románkem s Danem Hůlkou, ale že je taky zpěvačka, atd…

Až na vyhlášení vítěze finálový večer nevybočil ze svého stereotypu. Bezkonkurenčně nejlepší však byl tentokrát Ivan Kandráč, geniální slovenský zpěvák, který téměř neumí mluvit a je velkým fanouškem Michala Davida! Vítěz ankety Hvězdná pěchota se úspěšně pokusil zazpívat Davidův hit Pijeme colu a sklidil za to zasloužené ovace. Nebylo mu sice rozumět, ale alespoň pobavil!

Sledovali jste soutěž? Kdo byl „váš“ vítěz? Měla by SuperStar pokračovat zase za rok?

Reklama