Styl

Víte v čem na ples? Praktické tipy a trocha etikety

Plesová sezóna je v plném proudu a každá ženy chce zcela přirozeně na parketu zazářit. Není to ale nic snadného, zvláště pokud má v plánu navštívit víc společenských akcí. Muži to mají snadné, tmavý oblek či smoking mohou obléci, kolikrát jen chtějí, a nikdo se nebude pozastavovat nad tím, že už zase mají na sobě to stejné. U žen je to jiné.

Chtějí být stále nové, stále krásné a neokoukané. Večerní šaty ale patří mezi jedny z nejnákladnějších částí dámského šatníku. Jejich cena se pohybuje pouze v řádech tisíců a více, nemluvě o neodmyslitelných doplňcích a obuvi. Jak být ale stále originální a nezruinovat bankovní konto?

M

Držte se klasiky, dá se s ní čarovat

NNazdobené či hladké, pastelové či metalické, do kterých šatů se vyplatí investovat více?  „V  jednoduchosti je krása a u večerních šatů to platí dvojnásob,“ vysvětlil základní módní princip návrhář Marko Lopatič, který má za sebou kromě jiného úspěšnou kolekci večerních šatů SOUL. „Pokud žena zvolí pestrobarevné šaty s výraznou výšivkou, které vysloveně bijí do očí, zaručeně sice oslní okolí, ale zároveň se velice rychle okouká,“ dodal Marko. „Naopak jednoduchý a klasický střih v jednobarevném provedení, který vyzdvihne ženské křivky, nepodléhá módním trendům a dá se kdykoliv doplnit o výrazné šperky, rukavice či účes,“ komentoval módní klasiku Marko.

Malá či velká večerní, kterou obléct?

http://marko.in/public/images/collections/Kolekce%20WILD%20%7C%20Mercedes-Benz%20Prague%20Fashion%20Weekend%202013/Marko%20In%20Wild%20MBPFW%202013%2029P_large.jpgEtiketa je jasná, na plesy, gala představení a velké slavnostní příležitosti patří jen a pouze velká večerní. Dlouhé šaty bez rukávů a s výstřihem, lodičky a psaníčko jsou základ, neměly by chybět ani šperky a rukavice. „Mini na plesy prostě nepatří! Když chce žena přeci jen ukázat nohy, stačí zvolit dlouhé šaty s rafinovaně umístěným vysokým rozparkem,“ zdůraznil módní guru značky Marko.in. Například jeden z jeho „pavích“ modelů z kolekce WILD je toho jasným důkazem.

Na recepce, koktejly či večeře je možné vyrazit i v takzvané malé večerní, tedy v koktejlkách různé délky a barev, s rukávy či bez. Ale ať už je horko nebo třeskutá zima, žena by nikdy neměla vyrazit do společnosti bez silonových punčoch, nebo ve vysokých botách. Rukavice zcela povinné nejsou, ale jde o krásný a poněkud zapomenutý doplněk. „Ideální jsou jednobarevné hedvábné či sametové, ale pokud je zdobí decentní výšivka, jsou projevem ženiny originality a nápaditosti,“ vysvětlil Marko. A nezbytnou součástí večerní image má být i výraznější make-up. Nesmí být přehnaný, ale oči a rty by měla mít ženy oproti normálu rozhodně zvýrazněné.

N

Pokud chcete načerpat trochu nejen plesové inspirace, podívejte se na http://marko.in/.

   
07.02.2014 - Móda - autor: RED

Komentáře:

 1. [5] JJDDina [*]

  ty první jsou luxus Sml22

  superkarma: 0 10.02.2014, 15:07:30
 2. avatar
  [4] vodfon, kolie [*]

  átéčko — #2 Líbí se mi korzteový vršekSml59ale v pase je zešikma

  superkarma: 0 07.02.2014, 12:02:35
 3. [3] pinicka [*]

  átéčko — #2 Je ze šikma v paseSml23

  superkarma: 0 07.02.2014, 11:53:45
 4. avatar
  [2] átéčko [*]

  vodfon — #1 Nahoře má ten top nějak divně, nemyslíš? Ale ty barvy jsou nádherné! I paví vzor!Sml67

  1. na komentář reaguje pinicka — #3
  2. na komentář reaguje vodfon — #4
  superkarma: 0 07.02.2014, 11:20:31
 5. avatar
  [1] vodfon, kolie [*]

  moc hezkéSml16První jsou nejhezčíSml59

  1. na komentář reaguje átéčko — #2
  superkarma: 0 07.02.2014, 11:09:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme