děsí se čtenářka s nickem telelot, která si vyzkoušela obě varianty a může tedy porovnávat. Podělí se s vámi o své vzpomínky na doby, kdy se na látkové pleny stály fronty. Tehdy byla ještě hodně mladá, ale myslela ekonomicky a plenky koupila

Dobrý den.

Vidím to jako dnes, psal se rok 1988 a v Prioru v odd. textilu dostali zboží. Mezi jiným i látkové pleny, 2. jakost za 3,70 Kčs. Pamětnice jistě ví, že tenkrát plenka stála 5,50 Kč a plenková osuška 11,-- Kč, to byly ceny, co?? Stejné ve všech obchodech a neměnné... :o)

Byla jsem zrovna po výplatě, tak jsem si plácla přes kapsu a koupila jich 100 ks, děti jsem sice ještě neměla ani neplánovala, ale říkala jsem si, že v budoucnu se určitě hodí a hlavně mě jako absolventku ekonomické školy těšilo, že jsem právě ušetřila skoro dvě stovky. Taky jsem ráda šila, takže ze dvou plenek bylo tričko, které stačilo nabatikovat a super model se pořídil prakticky za pakatel.

Plenky jsem pak bohatě využila v roce 1992, kdy se mi narodila první dcera. Nejen na přebalování, ale i do postýlky, do kočárku, na utírání pusinky... Bylo jich tolik, že jsem v pohodě prala obden. Drahé „pemprsky“ jsem tehdy dostala od tety z Německa a šetřila si je na procházky nebo k lékaři.

O 9 let později s druhou dcerou jsem rovnou najela (stejně jako v porodnici) na jednorázovky, sice ne Pampers - ty byly pořád drahé, ale v Německu v Aldi se daly pořídit za přijatelnou cenu a hlavně po nich nebyla malá opruzená, jako po českých variantách.

Bylo to rychlé a pohodlné, už jsem se nechtěla vracet k vyváření, žehlení... Měla jsem více času na dítě. Ale látkové jsem využila stejně, vrátila jsem se k nim když byl malé asi 1,5 roku, dávala jsem jí je přes den, aby se naučila říct si na čůrání. Mokré ji samozřejmě nepříjemně studily, takže se to rychle naučila A ušetřila jsem tak podruhé, víte kolik dnes tyto pleny stojí? Na internetu jsem našla balení po 4 ks za 190,- Kč.

Rozdílnost používaných plenek neměla na zdraví našich holek žádný vliv, přestože každá z dcer „vyrostla“ na jiných plenkách, kyčle měly obě v pořádku.

Ještě k tomu výhodnému nákupu před čtvrtstoletím, kamarádka si je tehdy koupila taky, ale jen 10 kousků - na šití. Když se pochlubila svému příteli s výhodným nákupem, tak se jí zeptal: „Prosim tě, proč jenom 10?? To je pak budeš prát 5x denně a sušit fénem?

Přeju všem hezký podzimní den.

telelot

Milá telelot, vy jste byla už jako studentka hodně prozíravá, a jak je vidět, později se vám to vyplatilo

Text nebyl redakčně upraven

 

Reklama