Erotogenní zóny jsou místa na těle, jejichž hlazení nebo dotyky vyvolává vzrušení. Každého muže přivádí do extáze něco jiného. Někdo miluje líbání na krku, jiný zase podlehne jemné masáži chodidel. Erotogenní zóny se během krátké doby můžou změnit, a proto je dobré je stále hledat. Abyste poznala, co se vašemu protějšku líbí, důležité je nejen sledovat jeho reakce, ale také s ním mluvit. Víte, jakým částem partnerova těla byste měla věnovat pozornost?

Vlasy
Většině mužů se líbí, pokud jim žena cuchá nebo hladí vlasy. Plešatí muži pro změnu ocení, když jim žena jejich lysinu pohladí či políbí. Příjemná je i jemná masáž pokožky hlavy. Na hlavě se totiž nachází centra, jejichž stimulace uvolní do krve endorfiny, které jsou známy jako hormony štěstí či nositelé pocitu slasti. Malé skupině mužů může být naopak dotek ve vlasech nepříjemný.

Uši
Uši jsou jednou z erotogenních zón, které jsou pro muže i ženy společné. Na uších se nachází bezpočet nervových zakončení. Proto jemné hlazení ušních boltců, jejich líbání, laskání nebo olizování špičkou jazyka vzbuzuje ve většině mužů nezvyklou slast. Jestliže je váš partner příliš lechtivý, mohlo by to mít poněkud jiný efekt.

Krk
Naprostá většina mužů se shoduje, že je vzrušuje, když se žena během předehry i samotného aktu věnuje jejich krku. Krk, především po obou stranách „ohryzku“ a na šíji, je na doteky a sexuální podněty velmi citlivý. Polibky, jemné kousání a sání nebo hlazení rty v této oblasti mívá většinou dobré výsledky.

Prsa
Někdy ženy zapomínají, že i muži mají prsa a že jsou stejně citlivá jako ta jejich, přesto patří mezi nejčastěji uváděné erotogenní zóny. Bradavky i prsní dvorce, které je obklopují, jsou doslova posety konečky nervů, které přenášejí sexuální stimulaci do celého těla. Muže často dokáže vzrušit, když ho partnerka v těchto místech hladí, saje, jemně štípe či kouše. Někteří upřednostňují i menší bolest. Jen pozor, ať to nepřeženete a neutnete sexuální hrátky dřív, než pořádně začnou.

Rty a jazyk
Rty a špička jazyka jsou jedním z nejcitlivějších míst těla. Ústa jsou také nejdůležitějším a nejznámějším zprostředkovatelem vášně. Polibky mají v různých kulturách různý význam. Vždy se ale jedná především o projev náklonnosti. Vyzkoušejte různé druhy a intenzitu polibků, abyste zjistila, co zvyšuje jeho vzrušení. Eroticky působí i dráždění chuťových buněk. To je dobrý důvod, proč začít erotické hrátky před lednicí a zapojit do předehry i chutnou večeři.

Chodidla a dlaně
Více než 40 tisíc nervových zakončení v této oblasti řadí dlaně a chodidla mezi nejvíce erotogenní zóny těla. Bohužel bývají často opomíjena. Vašeho partnera by masáž chodidel určitě nejen mile potěšila, ale zároveň naladila na erotickou vlnu. Některé páry praktikují i takzvanou prstovou masáž, která sestává z jednoduché techniky. Žena přejíždí svými rty po prstech nohou či rukou partnera. Někdo může tuto techniku zhodnotit jako naprosto vzrušující a někdo jiný ji naprosto zavrhne. Záleží na vkusu.

Svalstvo na zádech
Hlazení, škrábání, hnětení nebo masírování zad partnerkou mají bezesporu rádi všichni muži. Záda patří k těm více opomíjeným erotogenním zónám. Zkuste přejet dvěma prsty podél páteře nebo partnera políbit na lopatkách. Uvidíte, že efekt se dostaví.

Hýždě a konečník
I zde jsou mnohá nervová centra, proto může být jemné laskání, hlazení masírování v této oblasti velmi příjemné. Některé muže dokáže vzrušit jen pouhé poplácání po hýždích. Na veřejnosti to ale nezkoušejte, efekt bývá opačný. Oblast konečníku, ne každý je tohoto gusta, je ještě citlivější, pokud vám ani partnerovi nevadí, můžete i doteky v této oblasti zapojit do předehry. Jestliže je vám taková představa proti chuti, nemá smysl se do toho pouštět. 

Pohlavní orgány
A dostáváme se k nejcitlivější části mužského těla vůbec. Samozřejmě jsou to mužské pohlavní orgány. Při vzrušení se v nich zvyšuje průtok krve cévami a intimní partie se stávají citlivější na stimulaci. Hlazení a dotyky v oblasti genitálu navozují příjemné pocity a zvyšují vzrušení. Nejintenzivnější reakce na dotek můžete očekávat u varlat, oblastí mezi varlaty a konečníkem a především žaludu. Žalud je nejcitlivější část penisu vzhledem ke své jemné pokožce a četným zakončením nervových vláken. Poté, co jej odkryjete stáhnutím předkožky, která jej zakrývá, ponechte své představivosti průchod a obměňujte svá pohlazení, která váš partner dozajista ocení.

Přestože se zde můžete dočíst o nejdůležitějších erotogenních zónách, mějte na paměti, že návod, jak za každých okolností vzrušit muže, neexistuje. Není možné sestrojit mapu lidského těla, protože každý je jedinečný a každý upřednostňuje něco jiného. Je tedy na jen na vás, abyste sama prozkoumala tělo vašeho partnera a zjistila, co je pro něj nejvíc vzrušující. Informace výše uvedené použijte jen jako vodítko. Hodně štěstí!

Víte, co vašeho partnera nejvíc vzrušuje, nebo se stále ještě poznáváte? Říkáte mu, co je příjemné vám, nebo ho necháváte hledat? Mluvíte spolu o sexu?

Reklama