Antivitaminy nebo též antagonisté vitaminů jsou látky, které ruší funkci nebo absorpci vitaminů - toliko nás poučí vševědoucí slovník. Tyto sloučeniny jsou přirozeně zastoupeny v nejrůznějších plodinách, rostlinách apod., nebo mohou být vyrobeny synteticky. Antagonistů vitaminů je nepřeberné množství, zhruba je lze rozdělit do tří kategorií:

V první kategorii nalezneme látky, které jsou svojí strukturou podobné určitému druhu vitaminu - díky této skutečnosti pak dochází k soutěžení o místo v biochemických reakcích, které v organismu probíhají. Pokud se jim podaří ono místo zaujmout, znemožní „zapojení“ daného vitaminu. Jeho funkci nejsou však schopné plně zastávat.

Do další kategorie antagonistů lze zařadit sloučeniny, které snižují či přímo znemožňují vstřebávání vitaminu ze zažívacího traktu do krevního oběhu tak, že se na vitamin navážou a vytvoří pro lidský organismus nevyužitelný komplex.

Poslední kategorií zastupují určité typy enzymů, jenž jsou schopné vitamin rozštěpit na neúčinné sloučeniny.

 

Antivitaminy, se kterými se můžete setkat

Hormonální antikoncepce

Antikoncepční pilulky jsou považovány za antagonisty některých vitaminů skupiny B, např. B2, B6, B12 a kyseliny listové. Estrogen je nepřítelem vitaminu E.

Alkohol

Alkohol zvyšuje potřebu vitaminů skupiny B, nadměrná konzumace může způsobit příznaky nedostatku.

Kofein

Kofein patří mezi další látky, zvyšující nároky na spotřebu „Béček“ včetně biotinu (vitaminu H), který je zahrnován do skupiny B vitaminů.

Kyselina acetylsalicylová

Například Aspirin, který tuto kyselinu obsahuje, způsobuje ztrátu většiny významných vitaminů. Zvláště vysoké ztráty lze zaznamenat u vitaminu C a vitaminů skupiny B, ale i u minerálních látek, např. vápníku a draslíku.

Laxativa - léky zvyšující pohyblivost střev

Naprosto všechna laxativa, tedy i bylinná, jsou antagonisté vitaminů.

Antibiotika

Dostatečný přísun vitaminu K nebývá v běžné stravě problémem, navíc je jeho potřeba pro optimální funkci organismu poměrně malá a tělo si jej vytváří též v trávicím traktu. Při podávání antibiotik se potlačuje růst bakterií, což má vliv na syntézu vitaminu K, neboť se na tomto procesu podílejí bakterie i osidlující zažívací trakt. Mezi látky ovlivňující vstřebávání vitaminu K patří léky snižující srážlivost krve, a tím zamezující vzniku trombózy.

Diuretika

Tato skupina léčiv způsobuje odvodňování organismu. Uplatnění nalézají např. při léčbě vysokého krevního tlaku a některých onemocnění srdce. Jejich působením však přicházíme o vitaminy rozpustné ve vodě - B a C.

Avidin

Výše uvedený protein je obsažen v syrovém vaječném bílku a jeho problém je v tom, že váže vitamin H, který je mimo jiné nezbytný k dobrému stavu kůže a vlasů. Vařené bílky tyto účinky nemají.

Antithiaminové sloučeniny

Thiamináza obsažená v syrových rybách, některých plodech moře (ústřice, krevety), v  humrech a langustách, stejně jako antithiaminové sloučeniny ve fazolích mungo, ve slupkách rýže, růžičkové kapustě, semenech pohanky a červené řepě působí proti vitaminu B1. Thiamináza se tepelným zpracováním ryb a dalších mořských živočichů inaktivuje. Antithiaminové působení ostatních plodin nebylo při běžném stravování pozorováno, to patrně souvisí s tím, že v přirozených zdrojích se tyto sloučeniny prakticky nevyskytují izolovaně, ale jen v  komplexech s dalšími látkami.

Syrové sójové boby

Tato velmi universální plodina patří v syrovém stavu mezi významné antivitaminy. Vykazuje aktivu proti celé řadě vitaminů -  B12, A (i proti provitaminu), D, E a K. Negativní působení antagonistů vitaminů obsažených v sóje  se jejím tepelným zpracováním odstraňuje.

 

Dalšími faktory, které mohou významně ovlivnit vstřebávání vitaminů, jsou:

Stres

Specifické stresové situace, které zatěžují lidský organismus, mohou být příčinou vyčerpání vitaminů skupiny B, ale i proteinů a minerálních látek. Takovými situacemi jsou např. chirurgický zákrok, velké emoční výkyvy, extrémní horko nebo chlad.

Určitý druh technologického procesu

Pokud konzumujete velké množství rafinovaného cukru nebo vysokovymleté bílé mouky, odčerpáváte tělu vitaminy řady B, spolu s minerálními látkami jako je vápník, hořčík, zinek a chrom. Tyto důležité látky byly obsaženy v cukrové řepě, třtině a v obilném zrnu před rafinací.

Dusitany, používané při výrobě masných výrobků, jsou příčinou tvorby látek zvaných nitrosaminy. Ty jsou odpovědné za odčerpávání vitaminu A.

Konzumací tuků, které prošly procesem „žluknutí“, se připravujeme o vitaminy A, D, E a o biotin.

Látky, které znečišťují životní prostředí (půdu, vzduch a vodu)

Všechny tyto látky (oxid uhelnatý, uhlovodíky, olovo, ozon, oxid siřičitý a oxid dusičitý) se podílejí na zvýšené potřebě tzv. antioxidantů, především vitaminu C.  Kapitola sama pro sebe je i kouření, jedna cigareta je schopná tělu odebrat kolem 35 mg vitaminu C. Přičemž doporučená denní dávka v ČR je 60mg!

ZDROJE: Můžeme vitaminum uškodit?, MUDr. Vendula Papíková

                www.bezpecnostpotravin.cz

 

A které antivitaminy jste si oblíbily vy, ženy-in?

Pokud nějaké antivitaminy konzumujete denně, nahrazujete nějak zvýšenou potřebu daných vitaminů?

Nebo si s výše uvedeným prostě nelámete hlavu…J ?

Reklama