Bulvár

Víte, co je to „Černá Perla“?

 

Je to pirátská loď, nádherný klenot, magický talisman? Nebo něco exkluzivního, lahodného?

Jedinečná „Černá Perla“ je Rémy Martin Louis XIII. Black Pearl – král koňaků.

Rémy Martin Louis XIII. Black Pearl je unikátní ve všech směrech a za sebou má hlubokou minulost protkanou mnoha mystérii, ale především láskou ke koňaku.

Jedinečná „Černá Perla“ pochází již z 19. století, kdy byla vytvořena první láhev na zakázku francouzského krále Ludvíka XVIII. O její výrobu se postaraly starobylé královské sklárny v městečku Baccarat. Černá Perla byla věnována Ludvíku  XIII., a nese proto jeho jméno. První karafa z této unikátní série byla nalezena roku 1850 poblíž místa, kde se v historii udála slavná bitva o Jarnac. Rodina Rémy Martin ji ještě ve stejném roce zakoupila, aby znovuoživila její tradici. Vytvořila dokonalou kopii a původní karafu uložila do jednoho z pařížských muzeí. Ta odtud ovšem záhadně zmizela.

Současná exkluzivní Kolekce koňaku Rémy Martin Louis XIII. Black Pearl obsahuje 786 číslovaných karaf. Původní lahve byly vyrobeny z kovu, aby splňovaly potřeby vojenských tažení. Křišťálové provedení unikátní karafy Černé Perly je vyrobeno právě podle této historické předlohy.

Černá Perla Ludvíka XIII. je symbolem zářivé a přitom nepolapitelné krásy. Překrásná karafa láme světlo, které se v ní nekonečně zrcadlí a dokonalou souhrou světel a stínů vyvolává neopakovatelné optické klamy. Design ručně foukaného tekoucího křišťálu nadčasově spojuje klasicismus a moderní prvky.

Tento unikátní tmavý křišťál Černé perly ve svém nitru nemůže uchovávat nic jiného, než dokonalou směs „eau de vie“ která dává dohromady naprosto jedinečný koňak. V něm se snoubí a dále zraje nejvzácnější směs lihovin, jejichž počet dosahuje až 1200 druhů. Některé z nich jsou dokonce starší více než sto let a pocházejí z nejvyhledávanějších svahů oblasti francouzského regionu Grande Champagne. Od roku 1960 je Černá Perla uložena v extrémně vzácném původním tierconském sudu ve sklípku rodiny Remy Martinových. Z tohoto jediného sudu bylo naplněno právě jen 786 lahví unikátního koňaku Rémy Martin Louis XIII. Black Pearl. A nyní již zbyla na celém světě jedna jediná neprodaná láhev, kterou přivezla společnost Maxxium Czech do Prahy.

14. listopadu proběhne v  hotelu Mandarin Oriental Prague aukce, jejíž vítěz si s sebou odnese tuto jedinečnou, originální a luxusní láhev exkluzivního koňaku Rémy Martin Louis XIII. Black Pearl. Krále koňaků přijede osobně představit Jean-Sebastien Boileau,  Rémy Martin On-Trade Manager pro Evropu. Samotnou aukci povede licitátor z renomované aukční síně Dorotheum.

Rémy Martin Louis XIII. Black Pearl je nejen gurmánskou lahůdkou, uměleckým počinem, ale také výjimečnou investiční příležitostí. Vzhledem k omezenému počtu „křišťálových skvostů“ se dá s jistotou předpokládat, že jejich cena v budoucnu vzroste. V Japonsku byla jedna láhev prodána za rovných 62 tisíc eur. První láhev tohoto koňaku prodaná na Ebay putovala do Francie a kupujícího stála 12 tisíc eur. Z toho je patrné, že Rémy Martin Louis XIII. Black Pearl je luxusní záležitost a odpovídají tomu i lidé, kterým již dělá společnost. Patří mezi ně například monacký princ Albert nebo chorvatský prezident Stipe Mesic.

Říká se, že je potřeba otevřít 15 000 ústřic-perlorodek, aby se našla jedna královská perla. Stejně tak je opravdově vzácným plodem přírody, času, práce a vášně člověka Černá Perla Ludvíka XIII, kterou nemůže nic napodobit.

   
06.11.2007 - Společnost - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [10] tudlik [*]

  Ta je fakt krásná!!!!! Hotová čená perla!

  superkarma: 0 06.11.2007, 22:14:31
 2. avatar
  [9] MEK [*]

  no prostě nádhera

  superkarma: 0 06.11.2007, 16:35:05
 3. avatar
  [7] Hanula [*]

  Černý korzár - to byla moje oblíbená knížka v dětství....

  superkarma: 0 06.11.2007, 13:39:43
 4. avatar
  [6] tlustoprdka [*]

  Nyotaimori: Jo nedávno vyšel ČErný korzár na levných DVD

  superkarma: 0 06.11.2007, 12:29:55
 5. avatar
  [5] tlustoprdka [*]

  Simba:

  superkarma: 0 06.11.2007, 12:29:13
 6. [4] Pavla_b [*]

  Černá perla je loď Jacka Sparowa

  superkarma: 0 06.11.2007, 11:56:31
 7. avatar
  [3] Simba [*]

  to jako o ní nebude tady soutěž??

  superkarma: 0 06.11.2007, 10:40:50
 8. [2] Rára [*]

  Krásná láhev

  superkarma: 0 06.11.2007, 09:41:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme