Zdraví

Víte, co je Silymarin a co přináší vašemu zdraví?

Silymarin je výtažek ze semen bodláku ostropestřce mariánského (Silybum marianum), pro své léčivé účinky byl využíván v tradiční medicíně již ve starověku. Dnes je vyhledáván jako významná látka, která má příznivý účinek na jaterní buňky a pomáhá regenerovat jaterní tkáň.

ladymarinSilymarin není jedna látka, ale komplex strukturně podobných látek, které mají podobnou antioxidační aktivitu a navzájem se doplňují ve své chemoprotektivní aktivitě.

Silymarin má široké spektrum pozitivních účinků:

1. Silymarin je známý tím, že podporuje regeneraci a detoxikační funkci jater.
2. Má ochranný (chemoprotektivní) vliv na lidský organismus před mnoha škodlivými látkami a chrání před oxidačním stresem.
3. Významnou aktivitou silymarinu jsou kardioprotektivní účinky, které se projevují především na úrovni snižování či eliminace kornatění tepen. Silymarin tedy působí efektivně na snižování cholesterolu v krvi.
4. Další důležitou oblastí je pozitivní působení v kůži, která je běžně vystavena expozici UV záření. Silymarin je schopný (samozřejmě při delším užívání) i při podávání perorálně zajistit efektivní ochranu kůže před UV aktivovaným stárnutím a též proti případné karcinogenezi (melanomy).
5. Významný je také účinek silybinu na fibrogenezi (nadměrná biosyntéza fibrinu v podkoží vede k tvorbě vrásek). Potlačením patologické fibrogeneze silybinem dochází k prevenci tvorby vrásek, především těch vznikajících v důsledku nadměrného slunění a působení civilizačních škodlivin.

Velkou výhodou použití silymarinu je jeho netoxicita i ve velmi vysokých dávkách mnohonásobně přesahujících běžné účinné koncentrace.

V odborné literatuře nejsou žádné záznamy o vážnějších vedlejších nebo toxických projevech silymarinu.

Ladymarin
Silymarin můžete nyní vyzkoušet ve formě nového doplňku stravy s názvem Ladymarin.
Obsahuje suchý extrakt z plodů ostropestřce mariánského, který má příznivý účinek na jaterní buňky a pomáhá regenerovat jaterní tkáň. Svým ochranným účinkem na jaterní tkáň může ostropestřec pomáhat mírnit negativní vlivy životního prostředí i následky dlouhodobé konzumace cizorodých látek. Více na www.ladymarin.cz

Pijete občas alkohol? Berete pilulky na bolest, bolení hlavy, užíváte pravidelně jiné léky? Vyzkoušejte Ladymarin, myslete na zdraví svých jater.

   
02.11.2011 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [5] Simik00 [*]

  Holky děkuji moc za rady! Dneska celý den surfuji po internetu a hledám něco na játra, co má někdo opravdu vyzkoušené. Silymarin duo si hned fičím koupit a snad budu stejně spokojená!!

  superkarma: 0 26.09.2014, 14:20:43
 2. [4] Nella9 [*]

  Silymarin duo? skvělý!! poradili mi ho v lékárně a konečně taky něco užitečného dělám pro své tělo!

  superkarma: 0 12.09.2014, 10:06:08
 3. [3] pusinka15 [*]

  Souhlasím. Silymarin duo užíváme i my s manželem doma a jeho složení je super, doporučuji.

  superkarma: 0 15.08.2014, 10:22:49
 4. [2] DOMINIKA26 [*]

  ja si kupuji silymarin duo, obsahuje dve byliny a hodne ucinnych latek

  superkarma: 0 11.04.2014, 08:41:38
 5. avatar
  [1] átéčko [*]

  Znám a kupuji si ho. Sml67

  superkarma: 0 07.11.2011, 09:04:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme