Bulvár

Víte, co je alopecie?


Dobrý den,
když jsem se seznámila s přítelem, tak jsem měla dlouhé blond vlasy až do pasu. Příteli se mé vlasy strašně líbily. Jenže, jak jsem začala chodit do práce, chtělo to nějaký jiný účes. Proto  se mé krásné vlasy postupně zkracovaly. A došlo to až na úplně krátký účes s melírem. Můj přítel to opravdu těžce nesl, pořád snil o mých dlouhých vlasech. Ale všichni mí přátelé mi říkali, že mi to takhle mnohem víc sluší i mě se to tak líbilo.
Po porodu jsem už manželovi slíbila, že si nechám opět narůst dlouhé vlasy.
Bohužel mě stihla choroba zvaná alopecie.
Z mé krásné kštice toho moc nezůstalo, takže hlava šla raději dohola a nosím paruku. Naštěstí je v dnešní době ohromný výběr a paruka není vůbec poznat. Doufám, že mi vlasy po léčbě zase narostou, abych si zase mohla nechat narůst dlouhé vlasy.


Milá ženy-in,
děkujeme za příspěvek, i když je pro vás dnešní téma asi bolestné.
Držím vám palce a přeji hlavně hodně sil
   
31.05.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [11] jaku [*]

  Josefa: , rejpale...

  superkarma: 0 31.05.2006, 21:15:12
 2. avatar
  [10] Josefa [*]

  Vzkaz pro editorku Danu. Nepatří tam oslovení : Milá ženo-in případně : Milé ženy-in.
  Domnívám se,že příspěvek psala jen jedna žena.
  K samotnému příspěvku: je to velmi smutné,ale naděje umírá poslední a dnes se dá použít pěkná paruka.Horší by bylo, kdyby přišla na př. o zrak,sluch anebo ruku či nohu.Raději ani nevzpomínám to nejhorší co může ženu potkat - rakovina prsou.

  superkarma: 0 31.05.2006, 19:04:19
 3. avatar
  [9] lucrezia [*]

  ALOPECIA AREATA je autoimunna choroba ako ekzem alebo astma. Imunitny system napadne vlasy a tie vypadaju. Pomahaju na to iba steroidy, ale musia sa pouzivat stale. Akonahle sa steroidy vysadia, vlasy vypadaju.

  superkarma: 0 31.05.2006, 17:30:26
 4. avatar
  [7] Jardine [*]

  ... jinak jsem ještě slyšela o jedné léčitelce-odbornici na alopecii. Jmenuje se p. Paukertová a bydlí v Rokycanech. Problémy s vlasy řeší bylinami a prý je hodně úspěšná. Přestože v jiných ohledech nedám dopustit na klasickou medicínu, v tomhle bylinkám věřím ... vždyť jsem měla možnost odzkoušet si to na sobě!

  superkarma: 0 31.05.2006, 14:58:09
 5. avatar
  [6] ratonito [*]

  Jardine: ono možná záleží i na tom jakého je alopecie původu. Hormony, stres, operace, dědičnost, nemoci...

  superkarma: 0 31.05.2006, 14:55:48
 6. avatar
  [5] Jardine [*]

  S vypadáváním vlasů jsem měla problém jednou v životě ... rozešla jsem se s přítelem a sebralo mě to natolik, že mi vlasy začaly v chomáčích vypadávat. Pomohl mi jeden kamarád-bylinkář, který mi dal tinkturu z březové mízy a kořenu lopuchu a pampelišky (zní to jako nějaký čarodějnický lektvar, ale byla to zkrátka čistě přírodní vlasová voda). Tinkturou jsem si 3 neděle potírala pokožku hlavy vždy po mytí a vlasy padat přestaly. Prý to ale jen funguje na alopecii získanou, nikoli dědičnou (kterou si "předávají" muži v rodině). Šťastný konec s kšticí měl však smutnou dohru ... malou firmičku mého kamaráda, který chtěl výrobou velmi kvalitních byliných přípravků pomáhat lidem, srazila na kolena velmi nevybíravým tahem jedna zavedená firma propagující "přírodní produkty". Stačilo jedno křivé obvinění a dobře zaplacený právník ... škoda.

  superkarma: 0 31.05.2006, 14:52:40
 7. avatar
  [4] ratonito [*]

  Tanzánie: já se s vlasama léčím 6 let a taky žádná sláva. Sice to na první pohled není poznat ale vlasů mám málo, hlavně kštice Můžu být ráda, že se to nezhoršuje. Ničeho lepšího léčbou nedoccílím.

  superkarma: 0 31.05.2006, 14:23:39
 8. avatar
  [3] Tanzi [*]

  S moji maminkou pracovala paní, které se po porodu stalo to samé.
  Bohužel tě nepotěším, vlasy, už ji nikdy nenarostly...ale má krásné paruky a za těch asi 30 let, už si zvykla ona i všichni okolo.
  Zpočátku to oplakala, ale potom si s manželem řekli, že jim ty zdravé děti za ty vlasy stály.

  superkarma: 0 31.05.2006, 14:18:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme