Zdraví

Vitamíny ve spreji

Až dosud jsme si při slově „sprej“ vybavili především kosmetické produkty a pověstné „skleníkové plyny“, způsobující oteplování planety s velmi neblahým vlivem na přírodu. Existují však i spreje s tlakovou pumpičkou, které životní prostředí neohrožují. Spreje s překvapivě pozitivními účinky na lidský organizmus: obsahují totiž v koloidním roztoku nanotechnologicky vyrobené vitaminy, rostlinné extrakty, aminokyseliny, minerály, stopové prvky... Spreje, které znamenají revoluci v aplikaci vitaminů, potravinových doplňků i léků.

 

Jak nejrychleji „dobít baterie“

Současná uspěchaná doba nás zatěžuje obrovským stresem. Vyčerpanost se projevuje v těžších formách „vyhořelostí organizmu“, kterému medicína dala již odborný název. Únavový syndrom. Vyčerpanost však pociťuje většina obyvatel žijících v městských aglomeracích. Projevuje se to především sníženou imunitou a pravidelným zápasem s virovými epidemiemi, chřipkami či obyčejnou rýmou… Nejlepší prevencí je zvýšený příjem vitaminů, minerálů, stopových prvků a rostlinných extraktů. Tobolky, šumivé tablety se staly neodmyslitelnou součástí moderního života. Pomáhají nám udržet zdraví a kondici, posilují organizmus, zvyšují imunitu, přispívají k vyléčení různých onemocnění. Míra jejich účinnosti je však závislá na množství vstřebané látky do krevního oběhu.

Než se v tobolce obsažený, či ve sklenici rozpuštěný, vitamin nebo minerál skutečně dostane do krevního oběhu, musí vykonat dlouhé putování lidským organizmem. Jejich účinnost je proto velmi nízká.

K nejúčinnějším a nejrychleji působícím formám aplikace látek proto až dosud  patřilo nitrožilní podání. Je však spojeno s bolestivými vpichy a vysokými nároky na sterilitu jehel i injekčních stříkaček. Tuto aplikaci může provést jen lékař. 

 

Nanotechnologická revoluce: vitaminy ve spreji

 

Hitem  dnešní doby jsou nanotechnologie. Často skloňované slovo, jehož obsah je veřejnosti stále ještě nejasný. Předložka nano-  se postupně přidává snad ke všem vědním oborům. Vzniká nanomedicína, nanofarmacie… Název pochází od měřítka, ve kterém se pracuje. Tím jsou „prozatím“ stovky až tisíce nanometrů. Do jednoho nm se vejdou zhruba 1-4 atomy.

Nejnovější vědecké výzkumy prokázaly, že nanotechnologickými postupy lze vyrobit koloidní roztoky vitaminů, minerálů, potravinových doplňků a léků ve sprejové formě. Spreje umožňují snadnou aplikaci na sliznici ústní dutiny a mají současně vysokou účinnost.

 

Výhody aplikace ve spreji

 

Bukální sliznice na vnitřních stranách tváří je velmi dobře propustná, a tak se látky snadno dostávají  přímo do krevního oběhu. Aplikace látek formou spreje na sliznici dutiny ústní má prakticky okamžitý účinek. Během 2-3 minut máme již v krevním oběhu potřebný vitamin nebo minerál. Absorpce je téměř 90%! Vitaminy podané ve spreji jsou mnohem účinnější, než kdybychom je podali nitrosvalově.

Aplikace léčiv či potravinových doplňků ve spreji má oproti tabletovým i několik dalších výhod: nezatěžuje trávicí trakt, můžeme je aplikovat kdekoliv a kdykoliv (nemusíme ničím zapíjet, malé „tužkové“ balení nám umožní mít je neustále po ruce). Nezanedbatelná je i cenová výhodnost: V případě sprejové aplikace stačí na jednu dávku 3-4 vstřiky.  Sprej nám vystačí při používání 3x denně na 3 měsíce, a je tudíž levnější než klasické tabletové formy analogických preparátů.

Kromě multivitaminů i jednotlivých vitaminů (včetně B 12) jsou v nabídce i antioxidanty (přímá ochrana organizmu před volnými radikály), koloidní minerály, ale i potravinové doplňky posilující nervový systém, koncentraci, pro výživu chrupavek a vazů.

Více informací naleznete na www.mavilana.cz.

   
03.03.2005 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [12] Jana 01 [*]

  Jestli se to v ústech všechno tak dobře vstřebává - tak tedy nazdar - bude to platit i pro tu chemii např. ze zubních past, žvýkaček apod.

  superkarma: 0 03.03.2005, 14:04:34
 2. avatar
  [11] Ťapina [*]

  Ferdička: Sprej se dá přesně dávkovat, když je to takový, který po zmáčknutí jednou stříkne. Což asi bude.

  superkarma: 0 03.03.2005, 13:56:52
 3. avatar
  [9] Hannah01 [*]

  MOc se mi to líbí, jdu do toho

  superkarma: 0 03.03.2005, 09:43:33
 4. avatar
  [7] Lucie22 [*]

  Mě se to líbí je pravda ,že sliznicí se léky vztřebávají velmi dobře a ta cena je celkem dobrá ...píší ,že vydrží při používání 3krát denně 3měsíce.

  superkarma: 0 03.03.2005, 09:08:15
 5. avatar
  [6] evusche [*]

  já sirael: jo jo, máš recht, zlatý spofavit

  superkarma: 0 03.03.2005, 09:05:01
 6. avatar
  [5] Žábina [*]

  bože to je blbost ...

  superkarma: 0 03.03.2005, 08:36:49
 7. [4] Majkii [*]

  Co to uz vsetko nevymyslia, len aby z nas dostali prachy

  superkarma: 0 03.03.2005, 07:44:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme