Zdraví

Vitaminový granát

Barevný typ se během života nemění, určuje jej barva pleti, očí i vlasů a ty nám zůstávají po celý život stejné. Typ můžeme pochopitelně líčením, obarvením vlasů nebo barevnými kontaktními čočkami pozměnit či spíše potlačit, ale v zásadě se nám ho nepodaří změnit. Přibližování se k vytouženému typu často vede ke skutečným vizuálním katastrofám – to, co na správné ženě vypadá tak ušlechtile a luxusně, může nevhodně sladěno se svou nositelkou působit jako nevkusné a ordinérní.
V barvách nevhodných pro svůj typ vypadají ženy a dívky unaveně, bez energie, jakoby uprášeně a často působí nesympatickým dojmem. Měli bychom tedy nosit ty barvy, které nám lichotí a jsou pro nás vhodně, nikoli ty, které sice máme v oblibě, ale ještě nám o nich ani jedna kamarádka neřekla, že nám „ty fialovooranžové šaty se zlatými květy a modrými flitry fakt seknou…“ Rovněž bychom se asi neměli snažit za každou cenu sledovat diktát současné módy – růžová a fialová nesluší mnoha ženám, podle barevné typologie světlé pastelové odstíny laděné do růžové a lila prý sluší ženám jarním, v některých případech letním a zimním, musíme však také myslet na to, že sluší především ženám mladým.
Tento materiál jsme připravili ve spolupráci se salónem Harmonie v Sázavské ulici v Praze 2, který nabídl cenu do soutěže – soutěžte a vyhrajte návštěvu vizážistky, určení barevného typu a kompletní proměnu svého vzhledu!
   
27.06.2000 - Zdraví - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] hubajda [*]

  jsem blond a sedi me

  superkarma: 0 04.11.2012, 22:53:48
 2. avatar
  [4] Andula [*]

  Barvím věřím, jsem zimní typ a nemůžu mít ani vyblité barvy ani třeba zelenkavou

  superkarma: 0 07.12.2003, 13:36:58
 3. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Já ani nevím, jaký jsem barevý typ.

  superkarma: 0 03.12.2003, 10:11:41
 4. avatar
  [2] Simba [*]

  Určuje je barva vlasů? Ta původní nebo po obarvení?

  superkarma: 0 12.11.2003, 09:46:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme