RiaNěkteré ženy menstruace vyřadí na několik dní z běžného života, jiných se bolesti a obtíže skoro netýkají. V obou případech se však dá vyzkoušet několik tipů a triků, aby byla menstruace o něco příjemnější a bolesti snesitelnější.

Křeče v podbřišku, bolesti zad, migréna nebo nevolnost. To jsou hlavní projevy bolestivé menstruace (dysmenorea), která dokáže zaručeně zkazit několik dní v měsíci. Podle průzkumů trpí těmito problémy až 75 % žen, především do věku 25 let. Bolestivá menstruace bývá zapříčiněná zvýšenou produkcí prostaglandinů v děložní sliznici, což způsobuje křečovité a bolestivé stahy dělohy. Podle našich prababiček stačilo při menstruaci položit na břicho termoláhev s teplou vodou, zachumlat se do peřin a popíjet teplý čaj. Tato metoda je skutečně účinná, ale málokdo chce proležet každý měsíc několik dní v posteli. Proti bolestem se dá účinně bojovat například cvičením, není tedy důvod vyhýbat se sportu nebo dalším oblíbeným aktivitám. „Pokud křeče nepolevují, klekněte si, opřete se rukama o zem a opakovaně napínejte a nahrbujte záda. Procvičujete tak celou pánev a zvyšujete v ní krevní oběh,“ doporučuje instruktorka Iveta Machová.

Ria

Při menstruačních bolestech sáhne většina žen a dívek po lécích s obsahem ibuprofenu, za vyzkoušení ale stojí i přírodní metody zmírnění bolesti. Během menstruace se nedoporučuje pít větší množství alkoholu a kávy, která může se svými povzbudivými účinky bolest ještě více znásobit. Bylinkové čaje a multivitamínové nápoje prospívají tělu při menstruaci mnohem více. Kromě toho se doporučuje zvýšit příjem vápníku, železa, hořčíku a vitamínu D. Tyto látky totiž uvolňují křeče a zmírňují nevolnost. Menstruační bolesti tlumí také vitamín E, který funguje jako přirozený blokátor bolesti. Kromě toho je lékařsky dokázané, že snižuje náchylnost k infekcím.

Ria

Vitamín E obsahují i vložky Ria Ultra Silk s hedvábím, přesněji jejich varianta Normal Plus Care. K příjemnému nošení těchto vložek přispívá D-panthenol, díky jemnému povrchu vložek se tak ženy cítí po celý den pohodlně. Speciální drážky spolehlivě a rychle rozvádí tekutinu a umožní okamžité vstřebání do savého jádra. Spodní prodyšná fólie chrání nejen prádlo, ale i pokožku. Díky těmto výhodám také získaly oblíbené dámské vložky Ria ultra Silk ocenění Volba spotřebitelů - Nejlepší novinka 2011.

RiaVolba spotřebitelů - Nejlepší novinka 2011 je marketingový program, který již od roku 2001 oceňuje nejlepší inovace v oblasti rychloobrátkového zboží na českém trhu. Získané ocenění je o to hodnotnější, neboť o vítězství výrobku Ria ultra Silk rozhodli samotní spotřebitelé.

Více informací najdete na stránkách www.riaclub.cz

Reklama