Jak to vidíte vy, čtenářky portálu zena-in.cz? Vitamin B17 je lékem na rakovinu. Alespoň to tvrdí odvážný dokumentarista Edward Griffin. Na čem zakládá svá tvrzení a je vůbec možné, aby byl jeden jediný vitamin tolik zázračný?

meruňky

Svá tvrzení E. Griffin dokládá dlouhodobým mapováním národů, které žijí nejen v souladu s přírodou, ale také hojně konzumují meruňky, především jejich jádra a olej z nich vylisovaný. Jím sledované národy, jako asijští Hunzové, se dožívají velmi vysokého věku a celkově se těší dobrému zdraví. Podstatnou část jejich jídelníčku totiž tvoří meruňková jádra, která obsahují cenný vitamin B17.V pátrání po informacích o tomto zázračném vitaminu nás zajímal i názor vás, našich čtenářek. Proto jsme v polovině srpna zrealizovali anketu týkající se vitaminu B17 a způsobů, jak se proti civilizačním chorobám bráníte vy, jaká děláte opatření proto, aby se vám tato onemocnění vyhnula.

Otázky byly zaměřeny především na nepříjemná onkologická onemocnění, a to proto, že účinek vitaminu B17 je s nimi nejčastěji spojován. Vitamin B17 je čerpán ze samého nitra meruňkových jader a vyniká hlavně svým vysokým obsahem prvku zvaného laetril, jehož nedostatek podle E. Griffina stojí za vznikem rakoviny nejen u lidí, ale také u domestikovaných zvířat.

Zdravotnístav člověka ovlivňují mnohé faktory. Podle Evropského kodexu proti rakovině jej lze zlepšit a předejít tak mnohým úmrtím na rakovinu osvojením zdravějšího životního stylu. Ten zahrnuje pravidelný pohyb, omezení kouření a nadměrné konzumace alkoholu, ale především pestrou stravu bohatou na ovoce a zeleninu. Přičemž význam ovoce v otázce zdraví člověka je podle mnohých zásadní.  Argumentace genetickoudispozicí totiž platí jen u části případů, na vině je z velké části nevhodný životní styl, strava a také prostředí, ve kterém žijeme. Ovšem ne vše je vždy snadné změnit a ovlivnit.

 Jakou prevenci praktikujete vy a co nejčastěji podle vašeho názoru stojí za vznikem onkologických onemocnění? Setkali jste se již s Vitaminem B17? Jsou pro vás onkologická onemocnění opravdu takovým strašákem, že přehodnotíte svůj dosavadní životní styl, přestanete kouřit a začnete se pravidelně hýbat? Na to jsme se snažili najít odpověď v naší anketě, které se zúčastnilo celkem 873 čtenářů.

meruňkyZ ankety vyplynulo, že o vitaminu B17 zatím většina z vás neslyšela, přesto se našlo několik čtenářek, které s B17 mají buď osobní zkušenost, nebo se o něm dozvěděly prostřednictvím blízké osoby, a to především v souvislosti s prodělaným onkologickým onemocněním.  Dalším zdrojem informací o vitaminu B17 jsou internetové nebo tištěné články na téma prevence před civilizačními chorobami.

Nepříjemným faktem, které z ankety vyplývá, je fakt, že téměř 80 % z vás má ve svém okolí osobu, která prodělala nebo právě prodělává onkologickou léčbu. Obava z onkologického onemocnění je bohužel v dnešní době zcela oprávněná a 82 % z vás přikládá význam dědičnosti.
Jako nejlepší prevenci v převážně většině volíte zdravou a pestrou stavu, vyvarování se nadměrné konzumaci alkoholu a nikotinu, další častou odpovědí byla eliminace stresu, nebo dostatek pohybu.

V aktivním přístupu pak nadpoloviční většina z účastněných chodí na pravidelné preventivní prohlídky, často jste odpovídaly, že užíváte různé doplňky stravy od multivitaminu až po léčivé houby, jako je reishi, léčivé byliny jako je rakytník, či kořeny např. zázvor nebo ženšen.

Všem zúčastněním čtenářkám v anketě děkujeme, tři z vás budou vylosované a obdrží balení vitaminu B17, který je vhodným doplňkem stravy při prevenci onkologických onemocněních.

Reklama